Husitská epopej IV ekniha

Sedmidílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15.­ století­ v Českém království. Snad žádná jiná historická epocha našich dějin není v obecných představách tak kontroverzní jako právě husitství. Čtvrtý díl začíná těsně po smrti císaře Zikmunda. Na trůn nastoupí jeho zeť Albrecht Habsburský. Ten však záhy také umírá a v zemi se znovu rozhoří domácí válka, kterou však tentokrát proti sobě vede šlechta podporovaná městy. Již třetí generace rodu Prokopů prožívá drobné soukromé starosti, ale podílí se také na dramatických zemských událostech. Vyprávění nás zanese do Prahy, na Tábor, do Plzně i Písku a dalších měst, ale také na rožmberská a poděbradská panství a rovněž do Horních Uher....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297649/big_husitska-epopej-iv-rU1-297649.jpg 4.5311

Kniha Husitská epopej IV

jirina4159

Další osudy rodiny Prokopů ve složité době. Díky přiloženému rodokmenu se dobře orientuje pokud si někdo není jistý o koho se jedná. Takže jdu na další díl se stejnou chutí si počíst.

lenyleny

Ani tento díl mne nezklamal a asi se mi líbil nejvíc. Na jednotlivé postavy jsem si již zvykla a v tomto díle, kde není již tolik popisovaných bojů jsem si je velmi vychutnávala. Tak se již těším na pátý díl.

Annicka
28.12.2020

Nadšení z prvního dílu už dávno vyprchalo. Teď už je to jak přes kopírák - mnoho postav, ve kterých se notně musí všichni ztrácet a hlavně na které nezbude pořádně čas na těch málo stránkách (protože zkuste si to rozpočítat, kolik asi komu může věnovat času). Opět je to samý sex - ano, já vím, že lidi spolu tehdy spali, ale tohle už svědčí o sexuální frustraci autora, protože sexem snad končí úplně všechno. A opět statisticky nereálný zástup sebevědomých žen, které dokonce v 15. století rozjíždí soukromé podnikání.

Už dlouho se mi nestalo, že by mi večer zbývalo z knihy 6 stran a já si řekla, že ráno je taky čas... Sérii dočtu, ale spíš že zvědavosti, kam ještě autor klesne.

martin2819
30.09.2020

Stále skvělé pokračování, vzhůru na pátý díl

Markushka
13.08.2020

Vždy oceňuji přiblížení historie přístupnou zábavnou formou, ale faktem je, že mě oproti minulému dílu mnohem více bavilo čtení o životech členů rodu Prokopů. Možná je to i tím, že doba popisovaná v tomto díle je mnohem klidnější a proto i lépe sledovatelná a neztrácela jsem se tak v množstvích bitev a křesťanských půtek.

veronika1998
19.06.2020

S osudy jsem se tak vžila, že i tuto knihu jsem velice rychle přečetla. Opět krásný čtivý příběh. I když někdy jsem se ztrácela v postavách, ale to je vedlejší.

Lavender756
17.04.2020odpad!

91 procent!? A to jako za co? Že autor snad některé pasáže kopíruje z předešlých knih a jen lehce poupraví, prology .. o těch radši ani mluvit, to je otřes. V postavách se téměř nelze vyznat a to především v těch hlavních, o vedlejších se raději nezmiňuji. Příběh sám je plytký, každý řeší potíže na svém písečku... což by ještě šlo, ale ne v takovém rozměru jako jen tento. Každá kniha cca 600 stran, no potěš!

Standa24
25.12.2019

Příjemné čtení, jako vždy. Osudy rozvětvené rodiny Prokopů se proplétají s významnými událostmi 15. století.