Vražedná pomsta

Vražedná pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46842/mid_vrazedna-pomsta-apQ-46842.jpg 5 5306 548

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Catching Fire , 2009

Mi--LADA
24.03.2020 4 z 5

Vražedná pomsta je o trochu slabší než první díl, pořád mi ovšem HG bavily. Poslední dvě kapitoly se mi ovšem zdály vyloženě nepovedené, myslím tím jejich zpracování, ne ideu. Bylo to zmatené, odbyté, místy až trochu nesrozumitelné, nezáživně napsaný konec, jako by už autorce na konci došel dech nebo to chtěla mít co nejrychleji za sebou.
Taky ty milenecké vztahy byly jako ze špatné červené knihovny. Sedmnáctiletá Katniss s Peetou spí v jedné posteli jako dva sourozenci. Přitom on jako u jiných dívek žádaná TV celebrita jí pořád hrozně miluje, ač je to dlouhodobě neperspektivní vztah, o nic se nepokouší, vyhovuje mu držet se jen za ruce a utěšovat jí. Strašně se pro ní rozdává, snesl by jí modré z nebe, je hrozně hodný, ona mu na oplátku skoro nic nenabízí. Jiný výherce, který má být zatraceně sexy žádaný krasavec zase pro změnu miluje vyšinutou, duševně vyřízenou holku Annie. To bylo dost nevěrohodný.
Přesto musím dát alespoň 4 hvězdy. Nicméně oproti prvnímu dílu... prostě fakt trochu slabší. :(

Veru.Viti
09.03.2020 4 z 5

V tomto dílu mě malinko rozčilovala Katniss. Byla mi nějakým způsobem protivná tím, jak moc se litovala. Asi to až příliš porovnávám s filmem a s postavou, kterou mi film předem připravil. Jsem zvědavá na poslední díl.

Niu
28.02.2020 5 z 5

Knížka mě neskutečně vtáhla do akce. Filmy mě až tak nebavily, ale knížky jsou super. Mají spád, akci. Mám ráda "já" formu. Už to nebylo úplně o akci v aréně, jako spíš o vztazích. I tak se mi to líbilo.

Luc.i
17.02.2020 5 z 5

Stejně skvělá jako první díl, líbily se mi všechny zvraty ale ze všeho nejlepší byla kapitola o Haymitchovi a jeho ročníku her, kterou jsem očekávala od prvního dílu a nezklamala mě. ....

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé!!

Hanča75
06.02.2020

Druhý díl série je stejně dobrý jako ten první. Autorka má originální nápady a vždycky překvapivě konce.

Coucouha
19.01.2020 3 z 5

Stejně dobré jako první díl. Už se těším, až se mrknu na film a poté pustím i do třetího dílu. Velmi povedená série!

Dycko
06.01.2020 5 z 5

Tuto knihu budu ještě chvilku vstřebávat. Skvělý zvrat událostí. Od prvních stránek jsem věděla, že knihu nemohu odložit, dokud nedočtu.

Bakana
03.01.2020 3 z 5

Není to úplně špatná kniha, má napětí, spád, ale oproti výbornému prvnímu dílu je to dost zklamání. Popisované prostředí už nás ničím moc nepřekvapí a v podstatě jsem se těšila na konec, abych je tak nějak dostala k zápletce ústící do 3. dílu.

Mirin1349
12.12.2019 5 z 5

Opět se jedná o perfektně propracovaný příběh, kdy jsem byla napnutá od začátku do konce. Trochu mě drásá Katnissina citová nerozhodnost, snad ve třetím díle bude líp a už nebude působit až tak chladně, ale to je jen drobný detail. Jinak jsou charaktery vystavěny bravurně, k jednotlivcům jsem cítila od sympatií až po značnou averzi. Myslím, že kdo četl první díl, bude určitě spokojen i s tímto pokračováním. Jak knížka v nejlepším začíná, tak zrovna tak i končí, tedy chtě nechtě mě to navnadilo a prostě musím číst dál.

bekule
08.12.2019 5 z 5

Možná díky tomu že už jsem věděla co očekávat možná jsem měla na četbu lepší rozpoložení, anebo je druhý díl lepší? Mě se líbil moc,nemohla jsem se od knihy -vlastně čtečky-odtrhnout, zhltla jsem ji za dvadny.Opět mi tam přišlo dost věcí a chování lidí nelogických, ale tentokrát v úplném závěru je vysvětleno že všechno není tak jak se nám, nebo spíš Katniss, jeví. Obyvatelé krajů už se nechovají jako ovce jdoucí na porážku.Jsem zvědavá jestli ve trojce dostane konečně trochu víc prostoru Hurikán.

RMarkéta
29.11.2019 4 z 5

Autorka nepostrádá fantazii. Vystavět arénu do podoby hodin, byl skvělý nápad. To velmi oceňuju. Tenhle díl se hodně podobá tomu prvnímu, ale je trochu slabší. Chápu, že Katniss předešlé události někam posunuly a nějak ji formovaly. Škoda, že nebylo více prezidenta Snowa, přece jenom je to grandiózní záporák a držel Katniss v kleštích. Prospělo by to příběhu.

domihruzkova
12.11.2019 5 z 5

1. díl jsem přečetla roky zpátky a nedávno se mi dostal do ruky i tento 2. díl. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Jak říká anotace, opravdu jde o strhující čtení, po kterém ale nebudete nasyceni, ale budete ještě více hladoví po třetím díle.

Kacennnka
10.11.2019 5 z 5

Hodnocení
U tohoto dílu jsem se nejvíc bála toho, že nebude na takové úrovni jako ten předchozí. Naštěstí, mé obavy byly stejně zbytečné, jako když jsem se bála, že se mi nebude líbit Aréna smrti. Druhý díl byl určitě lepší než ten první, i když se mi ze začátku moc nezdál, napínavější a dokonce i krutější. Velikým plusem je, že úvod do příběhu a to, co se dělo v předchozím díle, bylo shrnuto pouze do několika stran a navíc zapadlo do děje.

Lucka1355
31.10.2019 4 z 5

Musím přiznat že hunger games vražedná pomsta je o dost lepší než druhý díl, jelikož je tu víc akčnosti a musím přiznat, že i aréna v tomto díle, byla o něco zajímavější. A také jsme se tady seznámili s hlavními novými postavami. Které jsem si ihned zamilovala, hlavně Finicka????. Také se mi v tomto dílu líbilo, že to mezi Katniss a Peetou o hodně víc jiskřilo, než v prvním díle. Tak jsem tedy zvědavá, jak to všechno nakonec dopadne.

david9690
29.08.2019 5 z 5

Dost dobré pokračování skvělé 1 a už se těším na 3. Tahle série je fakt dobrá (až mě to samothéno překvapilo, jak mě to zaujalo) a čte se to samo. Na tento díl jsem opět potřeboval jen pár hodin a budu to muset nějak zpracovat v hlavě. Po přečtení 1 jsem se díval i na film, ale to mě až tak nenadchlo - sice se autoři drží knihy až na pár drobností, ale hlavní herečka je uměle nastavena svým povrchním chováním do nepříliš přitažlivého světla a rozhodně nezískala moje sympatie narozdíl od knižní předlohy. Ono je to taky tím, že hodně částí knihy jsou věnovány jejím interním myšlenkám a celá serie je vlastně hodnocena z pohledu hlavní hrdinky, což se ve filmu dá vyjádřit asi dost těžko.

Plechy1
27.08.2019 5 z 5

Trochu mě zde štvalo, že se to velmi podobá prvnímu dílu. Ono to není špatně, protože první díl byl výborný a toto je také velmi dobrý díl, jen už to nebylo tak napínavé. Velmi se mi zde líbilo turné vítězů a následné období před dalšími hladovými hrami. Zkrátka pokud se vám líbil první díl, tak si přečtěte i druhý a určitě zklamaní nebudete.

Anežka537
23.08.2019 5 z 5

Stejně jako první díl. Úžasná kniha!

certik003
20.08.2019 4 z 5

Líbil se mi popis života Katniss po vítězství ve hladových hrách i turné vítězů bylo zajímavé, hodně se mi líbilo vykreslení všech vítězů i vztahy mezi nimi, i když samotný turnaj se mi zdál až rázně ukončený. Ale rozhodně se rychle vrhnu na třetí díl, protože nutně musím vědět, co se bude dít dál.

EvaStark
01.08.2019 5 z 5

Miluju tuhle sérii. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a ani kousek knihy nebyl nudný. Je to krásný, napínavý a neobyčejný příběh a hlavní postavu, Katniss, jsem si oblíbila hnedka na začátku prvního dílu. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl.