Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5077 599

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

Mergirus
17.02.2014 3 z 5

Celkem ucházející. Plně doufám, že si autorka nevzpomene, že by chtěla psát pokračování, protože to už by byla tragédie.

eLeR
17.02.2014 2 z 5

Síla vzdoru ma zo všetkých kníh bavila najmenej, ale čo začnem čítať, vždy dočítam. Čítala sa ľahko, len ma už trošku nudila.

Adele02
15.02.2014 5 z 5

YES! Takhle by měly končit všechny knížky.

mysiacik
12.02.2014 4 z 5

Prvá kniha bola zo všetkých najlepšia, túto som čítala a bola trochu v rozpakoch, že je to skrátka.... niečo trochu iného než predchádzajúce dve.

reccal
10.02.2014 5 z 5

Perfektní završení perfektní série. Zloba a touha po pomstě křížená s milostným trojúhelníkem a všudypřítomnou pachutí krve. Temnější a političtější díl, tudíž maličko jiný a věřím, že pro mnohé (v mnoha místech) nezáživný. Škoda spousty padlých úžasných postav, ale ve válce se holt přinášejí oběti nejvyšší.

danca044
07.02.2014 4 z 5

Velice nečekaný konec, který jsem tedy rozhodně nečekala. Čekala jsem něco víc, a proto musím dát jen čtyři hvězdičky.

antonio22
07.02.2014 1 z 5

Co říct a neurazit? ... :-) Mrzí mě zejména velmi slabý závěr. Posledních 50 stran jsem četl snad 3 dny, jak to bylo těžkopádné...

Lucinda566
05.02.2014 4 z 5

Knížka mě zdeptala! Nevěřila jsem, že to dokáže! Tolik nečekaných smrtí. A zrovna oblíbené postavy.
Jednoznačně nejlepší díl z celé série!! :)

Jossie
04.02.2014 3 z 5

Všechny knihy se dobře četly a líbí se mi celá ta myšlenka splátců a Hladových her (i když originální není), ale v posledním díle už mi Katniss lezla dost na nervy. Je to přesně takový ten jedinec "dejte mi všichni pokoj" a to ve světě, ve kterém žila, není dost dobře možné.

Market = )
30.01.2014 3 z 5

Hmm... Pociťuju obvyklý "prázdno až smutek" následující po přečtení knížky (nedej bože série knížek, že...), která mě hodně bavila :-(. A taky únavu, protože jsem si v necelé půlce knížky vlezla v půl jedenácté do postele a nakonec už jí musela rovnou dočíst (a pak vstát do práce). Na druhou stranu to neznamená, že kniha nutně musela být kvalitní, že jo :-D. Líbilo se mi to, ale překombinovanost, která mi vadila už u Vražedný pomsty, tady byla snad ještě hroší... Zejména teda závěrečná "bitva" a to, co následovalo po ní. Jako by se najednou ukázalo, že autorka na zakončení tolika "složitostí" a zápletek, které si v příběhu vytvořila, prostě nemá, tak si řekla "padni kam padni, ať to máme z krku". Ale ano, jsem ráda za to, jak to dopadlo (jen kdyby to nebylo tak divně napsaný :-D).

kedalch
27.01.2014 4 z 5

Filmová verze Hunger Games 2 končila pro mě naprosto neuspokojivým koncem a tak jsem se okamžitě vrhl na knižní podobu třetího dílu serie s názvem "Síla vzdoru". Naštěstí se film věrně drží knižní předlohy a tak není problém dojít spolu s Katniss až nakonec příběhu. Pokud nechcete čekat až do kin dorazí závěrečný díl, udělejte to jako já. Čte se to samo....

maGggg
27.01.2014 3 z 5

Poslední díl trilogie mě naprosto zklamal!! Nejenže jsem ho vůbec nepochopila a neustále se ztrácela a odbíhala myšlenkami jinam, ale běh Katniss k sídlu prezidenta mě připadal jako scéna ze špatného filmu! V tomto případě doufám, že mě film potěší více než kniha!

Mikisan
26.01.2014 1 z 5

Horko těžko jsem knihu dočetl. První a druhý díl mě velice bavil, tohle mi přišlo, jako kdyby to napsal někdo jiný.

Renka142
25.01.2014 5 z 5

Nechápu, jak někdo může napsat, že kniha byla předvídatelná. Nic se nedalo předvídat, ničí smrt, ani důsledky některých činů. Kniha je odlišná než ostatní dvě.......aby ne, když se boj o přežití přenesl do reálného života. Jsem z knihy docela otřesená, mrzí mě, jak dopadly osudy některých postav. I přesto dávám 5*, protože považuji paní Collinsovou za výbornou spisovatelku, která vnesla do světa úplně nové neotřelé téma ( žádné upíry, vlkodlaky, anděly). Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, doslova jsem hltala každé slovo, dokud příběh neskončil. Všem tuto trilogii doporučuji.

DarkFireflies
25.01.2014 4 z 5

Tahle kniha je o dost jiná, než předchozí dvě, což se dalo čekat. Je ale rozhodně překvapivější a je v ní mnohem víc zvratů. Někteří knize vyčítají to, že v ní chybí aréna, ale proboha, co by v ní hlavní hrdinka potřetí dělala?
Pěkné zakončení, ač z něj mám dost rozporuplné pocity... Prostě takový hořkosladký konec. :) Jen ten epilog bych vynechala, to otravné klišé pro mě bylo nejslabším článkem jinak velmi dobré knihy.

Kindle82
18.01.2014 3 z 5

Trochu očekávané rozuzlení, ale jako uzavření celé trilogie je to pěkná kniha. Celkově si myslím, že první díl byl určitě nejlepší.

dadako
14.01.2014 5 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se přemohl a sérii začal číst. Bál jsem se dalšího Stmívání. Nakonec jsem se do toho pustil a nelituju. Série se mi moc líbila. V poslední knize už mi aspoň Katniss nepřišla tak blbá (i když i tady si vybrala svoje slabší chvilky). Podobnej konec jsem tak trochu očekával a tak jsem nebyl ani moc překvapenej. Tedy až na poslední bombardování... To mě překvapilo dost. Koho si vybere se dalo tušit už od druhé knihy, jen se to trochu natahovalo klasickou zápletkou stejnou jako v mnoha jiných příbězích (on miluje jí, ona jeho ne, a když už jí nechce, ona jeho jo).
Konečně se můžu vyspat... :-)

bzung
10.01.2014 1 z 5

Třetí Hladové hry bych kvalitou přirovnal asi tak k napotřetí vyluhovanému sáčku čaje. Dostanete to samé jako v prvních dvou dílech, jen slabší, hloupější, vyčpělejší, bez tempa a jakékoliv atmosféry. Celý fenomén trilogie stojí na prvním dílu. Nakonec autorka si je toho sama vědoma a v roli Plutarcha nebo prezidentky Coinové využívá Katniss tam, kde jí to sluší, v aréně, s lukem v ruce a krvavým šrámem přes čelo, v rychlé akci, kde jde každou minutu o život a není čas na dlouhé přemýšlení nebo proslovy. Jakmile ale Katniss promluví, slovy Haymitche: "Dámy a pánové, právě jste viděli jak se zabíjí revoluce."
Naproti tomu, co sama autorka ústy svých postav proklamuje, vydává se tou nefunkční cestou. Místo přímočaré akce Suzanne Collins předkládá trapný milostný trojúhelník, s vyzrálostí aktérů sedmé třídy základní školy, a s naivní histerickou blbkou v čele. Na několika stech stránkách pak řešíme, jestli Katniss miluje víc Peetu, Hurikána, nebo zrovna s nikým chodit nechce, zda se zhroutí, nezhroutí, a jaký má vůbec na všechny nepodstatné věci, co se kolem ní dějí, názory. Na pozadí toho všeho pak probíhá jakási "revoluce", kde veškeré popsané události, chování a motivace postav, působí velice nevěrohodně, místy vyloženě směšně (pozor, zdaleka neplést s "vtipně").
Vrcholem je pak závěrečná část, kde si autorka asi uvědomila, že Hladové hry bez Hladových her nejsou úplně to pravé, a snaží se nějakou akci vyždímat alespoň z dobývání Kapitolu. A aby navodila tu správnou atmosféru, nechává Katniss na každé druhé stránce samoúčelně proklamovat, že se cítí úplně stejně, jako by byla zase v aréně. Velice originální.
Hladové hry fungují pouze na pro ně vymezeném prostoru - oplocený okrsek, výcvikové středisko, aréna. U toho měla autorka zůstat. Jakýsi pokus o globální znázornění světa Panemu dopladl tragicky, a Collins na něj svým stylem, ale i nápady a schopností vytvořit smysluplný děj či vžití se do postav, vyloženě nemá.

wesulle
08.01.2014 4 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych odmítla jít spát, dokud nedočtu knihu. Suzanne Collins se to povedlo. Kniha mě doslova pohltila a nenechala mě na pokoji. Musela jsem vědět, jak celý příběh skončí! Ano, nebyl v ní využit všechen potenciál, ale to by ta kniha mohla být také nekonečná, že? Konec byl tak trochu překvapením. Dal se očekávat i typický americký happyend, který celkový dojem z knihy trochu kazí. Budiž autorce odpuštěno :)

Guomej
07.01.2014 2 z 5

Jako, že tahle autorka neumí psát a navíc, že to je napsáno v první osobě, to jsem pochopil již z prvních stránek dílu prvního. Smířil jsem se i s prostoduchou zápletkou a trapně vykonstruovanou romancí. Prakticky jsem to četl jen kvůli tomu, že mě navnadil první film. Ale to čeho se dopustila autorka v tomto díle už na mě bylo moc. Od druhé kapitoly jsem měl pocit, že celý děj chce rychle uzavřít. Všechno šlo hladce, bez jakýchkoliv problémů. Spousty logických kotrmelců a kladení důrazu na zbytečnosti. Děj byl plytký a nudný, bez fantazie. A navíc s absolutně zbytečnou poslední kapitolou, jak to u těchto románů bývá. Nechápejte to špatně, 2/5 není zase tak špatný hodnocení, ale předchozím dílům jsem dal 3/5 (ruku na srdce, tahle série je prostě průměrný fantasy), takže to nešlo jinak :-)