Hry o život

Hry o život
https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82739/bmid_hry-o-zivot-SO7-82739.jpeg 5 6559 6559

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť chudobných obvodov. Sídlo vládne železnou päsťou a svoju moc dokazuje okrem iného tým, že si raz do roka vezme z každého obvodu jedného chlapca a jedno dievča vo veku od dvanásť do osemnásť rokov, aby sa zúčastnili na Hrách o život a pred zrakmi televíznych divákov bojovali na život a na smrť. Šestnásťročná Katniss Everdeenová žije sama so svojou mamou a mladšou sestrou, o otca prišla pred rokmi pri banskom nešťastí. Keď nastúpi ako súťažiaca do hier namiesto milovanej sestričky, zdá sa, že si zvolila smrť. To však pre ňu nie je nič nové – boj o prežitie je súčasťou jej života od útleho detstva. Je rozhodnutá vrátiť sa domov, ale ak má zvíťaziť, musí potlačiť hlas svedomia a zničiť ostatných dvadsaťtri protivníkov. Hry o život sú románom plným napätia, dobrodružstva aj lásky, a hoci dej sa odohráva v budúcnosti, dajú sa v ňom nájsť znepokojivé podobnosti zo života v súčasnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Hunger Games , 2008

Dith
17.06.2013 5 z 5

Nechápu, jak někdy někdy mohl tuto knihu, potažmo celou sérii, přirovnávat k Twilight ságe.
Je to poutavé, je to neotřelé, je to čtivé, je to jednoduše strhující. Navíc to otevřelo dveře dalším skvělým dystopickým románům.
A navíc je to jedna z mála knih, kde mám ráda hlavní hrdinku a fandím jí.
Vřele doporučuji celou sérii!

pecka02
07.06.2013 4 z 5

Chtěla jsem si knihu přečíst dřív než uvidím film, ale na ten teď už nemám náladu. Mám trochu strach, co z toho byli ti filmaři schopní udělat. Kniha se mi víceméně líbila, námět má vynikající, přečtena byla jedním dechem, ale přesto jsem čekala trochu něco jiného. Něco více drastičtějšího (vůbec mi tam třeba nesedí ta milostná zápletka), ale i tak jsem zvědavá na další díly.

DariDerek
02.06.2013 5 z 5

No..do....Ty jo, to je kniha s velkým K :D Napínavé, člověk neví do poslední chvíle jak to skončí, ani páru, člověče, já bych ty dny co hlavní hrdinka nepřežila ani za vola :D
A hrozně se mi líbí zasazení lásky do prostředí bojů a vražd :D a prostě tuhle knížku všem doporučuju, protože ta je mooooc dobrá, vlastně úplně, ale úplně nejlepší za poslední dobu....pro mě určitě!!! :)

Mikey
22.05.2013 5 z 5

Přečteno skoro na jeden zátah, už dlouho jsem hledala knihu, co mě opravdu pohltí a konečně jsem jí našla. Těším se na další díly.

MartinaF
22.05.2013 5 z 5

Můj první přečtený román tohoto typu a nebylo to vůbec špatné! Když pominu zvrácenost této realitní show, byla to opravdu kniha, která se četla jedním dechem. Jsem zvědavá i na další díly.

Desire_Lydon
10.05.2013 5 z 5

Páni, už dlouho jsem nečetla takhle poutavou knihu. Jedna z mála, které mě dokázali i rozbrečet. Katniss byla správná hrdinka, to teda jo. Konec mě dostal, tak se vrhnu na další díl :D

Nefi
06.05.2013 4 z 5

Přečetla jsem prakticky jedním dechem. Kniha mne i přes svůj přítomný čas zcela pohltila a hodně mě bavila. Autorka píše poutavě a když to srovnám s filmem, doplnila jsem si spoustu mezer a kniha je pro mě o dost lepší jak film, i když se knihou věrně řídí. Za mě super, jdu na druhý díl.

devil.angee
20.04.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Prvních pár stránek jsem se sice prokousávala přítomným časem, na který jsem zrovna nebyla zvyklá, ale jakmile se na něj člověk naladí, nedá se od toho odtrhnout. Naprosto mě nadchl příběh i styl psaní. A především to, že to není taková ta sladká knížečka, kde jsou všechny postavy hodné a naprosto bezchybné a konec rozhodně nespadá mezi klasické hollywoodské "totallysweethappyendy". Katniss rozhodně má i spoustu špatných vlastností a nedělá jen správná rozhodnutí.. Tahle kniha byla opravdu jedna z mála, u které jsem vůbec nedokázala odhadnout, co se stane a jak to dopadne. Několikrát během série se mi stalo, že jsem si říkala, že tohle už se prostě nedá vyřešit, že se dostali do bezvýchodné situace. Občas stále ještě přemýšlím, jak špatné události člověka změní, jako se stalo právě tady... Rozhodně doporučuji si přečíst.! :)

lenča30
18.04.2013 5 z 5

Překvapilo mě,jak mě dej pohltil..A párkrát jsem měla slzy v očích..Ale doporučuji přečíst.. :-))

Randyz1986
18.04.2013 4 z 5

První půlka mě moc nebavila, ale po přesunu do arény to začalo být hodně napínavé...

l.ennca
16.04.2013 5 z 5

Skvělá kniha! Viděla jsem i film, oboje je výborné, ale v knize mi lépe docházely souvislosti..Určitě si přečtu další díly. Dávám zasloužených 5 hvězd!

Lenka 13
04.04.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha - celá serie je úžasná.Začátek vás vtáhne do děje kde nechybí láska a hlavně napětí .
Při této sérii knih se určitě nudit nebudete.

johisa
30.03.2013 5 z 5

Moc se mi to libilo, zboznuju Katniss a Peeta. Nemůžu se dočkat až si přečtu další díly. :D

Beatris
27.03.2013 5 z 5

Nejdřív jsem sice viděla film, ale jelikož je stejně dokonalý jako knížka, tak je vlastně úplně jedno, k čemu se dostanete dřív. Rozhodně mě to téma dostalo a dost zasáhlo po emocionální stránce. :)) Nevím, co k tomu dodat, protože ta knížka prostě a jednoduše nemá žádnou chybu. Katniss není žádná bezchybná superhrdinka, která dokáže všechno a rozhodně to nemá jednoduché - a to je právě to, co se mi na knize líbí, že se tu "hraje" s normálními "průměrnými" lidmi a rozhodně je nikdo nijak nešetří. Nesnáším příběhy, kde jde všechno jak po másle a až podezřele jednoduše. Taky se mi líbí, že se Collins nebojí zlých nebo ne úplně dobrých konců - to platí pro všechny tři knihy. Naštěstí jsem všechny tři knihy četla v originále, takže jsem byla ušetřena hroznému překladu jmen.

Capinka
25.03.2013 5 z 5

No páni! Nejdřív jsem viděla film a pak mě zajímalo, co bude následovat. Tak jsem se vrhla do celé trilogie. I přesto, že jsem tohle viděla zfilmované, totálně jsem celou knížku shltla slovo po slově a teď se vrhám bez přestávky na další díl. Je to prostě bomba!

TessDragon
25.03.2013 5 z 5

Bože tuhle knížku jsem si chtěla přečíst tak před rokem a pořád jsem se k tomu nemohla dostat a velmi očekávaná knížka mě velmi velmi VELMI překvapila. Získala místo mezi mými TOP knížkami spolu s např. 15 minus se kterým má základní prvky společné = vražedná reality show. Tento žánr mě naprosto fascinuje, a velmi ho prožívám s hrdinami, jak bych se asi cítila, co bych udělala. Tenhle typ knížek vás vždy donutí k zamyšlení o nynějším ''pochodu'' světa. A Suzanne z toho vytvořila epickou knížku ve které se vystřídá spousta žánrů : láska, akce, smrt, zábava(opravdu tam je, i když spíše jako oddalování hrozícího se nebezpečí). Zamilovala jsem si Katniss, i když mě na začátku trošku štvala(ale opravdu jen malý zlomek z celé knížky), jinak mi byla dost sympatická Routa(takové sladké děvčátko), Peeta (potřebuje tohle komentář ? :D ), Cinna (skvělý přítel), Haymitch (ale přece jen měl své světlé stránky), Liška (je mi líto, že tam nebyla tolik zminovaná a že jsme se o ní více nedozvěděli, mohla by to být super postava), Caesar (svým způsobem nebyl špatný), Mlat (další postava o které je mi líto, že tam toho více nebylo). Myslím, že z této dlouhé recenze je snad jasné, že do knížky jsem se naprosto zamilovala a zhltla jsem ji jedním dechem. Doufám jen, že pokračování bude na stejné úrovni. ;)

klingi
12.03.2013 5 z 5

Dokonalý děj! Sice mě mrzelo, že jsem ještě před tím, než jsem knihu přečetl, viděl film, ale i tak jsem nadšený!!!

Gaara1
12.03.2013 4 z 5

Kdo by se z nás chtěl ocitnout v Aréně Smrti a hrát životu nebezpečnou hru pro Kapitol, kde lidé přihlížejí k umírání,jak k nějaké zábavě, asi nikdo. Ale splátci musí projít peklem, zápasit o svůj život, jak s ostatními soupeři, tak s mutovanými zvířaty, s přírodou a doufat, že kdo zvítězí bude právě on. Vítěz v Hladových hrách je jen jeden...
Autorka má skvělý styl psaní, citově vypjaté chvíle dokáže obzvlášť detailně popsat, že si čtenář myslí,že je v Aréně Smrti právě on.

LisbethSalander
10.03.2013

Nechápu, proč jsou z knihy všichni tolik odvaření. První díl jsem přečetla, jen abych si udělala obrázek, a stačilo... Myslím, že čtení dalších dílů je ztrátou času...

soltera
05.03.2013 4 z 5

páčilo sa mi to...zaujímavý námet a dobre sa to číta..doporučujem prečítať nielen mládeži :)