Hry o život

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť chudobných obvodov. Sídlo vládne železnou päsťou a svoju moc dokazuje okrem iného tým, že si raz do roka vezme z každého obvodu jedného chlapca a jedno dievča vo veku od dvanásť do osemnásť rokov, aby sa zúčastnili na Hrách o život a pred zrakmi televíznych divákov bojovali na život a na smrť. Šestnásťročná Katniss Everdeenová žije sama so svojou mamou a mladšou sestrou, o otca prišla pred rokmi pri banskom nešťastí. Keď nastúpi ako súťažiaca do hier namiesto milovanej sestričky, zdá sa, že si zvolila smrť. To však pre ňu nie je nič nové – boj o prežitie je súčasťou jej života od útleho detstva. Je rozhodnutá vrátiť sa domov, ale ak má zvíťaziť, musí potlačiť hlas svedomia a zničiť ostatných dvadsaťtri protivníkov. Hry o život sú románom plným napätia, dobrodružstva aj lásky, a hoci dej sa odohráva v budúcnosti, dajú sa v ňom nájsť znepokojivé podobnosti zo života v súčasnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82739/hry-o-zivot-82739.jpg 4.64266

Hunger Games (1.)

The Hunger Games (2008)

Romány, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Ikar (SK)

bezzink
včera

Vcelku me tento pribeh bavil. Ale jak uz tu nekdo psal, i mne neco nesedelo na stylu psani spisovatelky. Nevim presne co, ale zkratka nebyla jsem behem cteni nijak extremne napjata, ohromena, smutna nebo stastna. Knize se moc nepovedlo vyvolat ve me jakekoliv emoce, kdybych musela prestat se ctenim v pulce treba na nekolik dni, zily by mi to netrhalo. Coz treba nemuzu rict o Brandonu Sandersonovi a jeho serii Archiv bourne zare. Jeho knihy umeji vyvolat ty spravne emoce a hloubku.
Kazdopadne Hunger games urcite nevzdavam, uz jenom kvuli tomu originalnimu pribehu.

Petra024

Sci-fi moc nečtu ale tohle je užasný. Nemám co dodat

Marta1510

Naštěstí jsem četla dříve všechny 3 díly Hunger Games než vyšly filmy. Všechny 3 knihy mě uchvátily hned od začátku. Nemohla jsem od Hunger Games odtrhnout oči - což se nedá říct o filmech. Ale knihy jsou vážně skvěle napsané! :)

Denis.ska

Nejdřív sem viděla filmy a protože se mi líbili a kniha je téměř vždy lepší než film, vzala jsem do ruky i tuto knihu. Ještě jsem knihu teda nedočetla, ale už jsem za polovinou a musím tedy říct že když porovnám knihu s filmem, tak se jim moc povedl. Kniha je psána z pohledu Katniss, takže když si z filmu odmyslíte části kde Katniss není, tak je to stejné jako kniha :-) Takže chválím tvůrce filmu že si jen nevypůjčili jména, místo a základní kostru příběhu.

A teď k samotnému hodnocení knihy. Není špatná, ale moc se mi nezamlouvá styl psaní. Nevadí mi když je knihy psána z pohledu hlavní hrdinky, ale zde je to občas takové strohé, zejména zezačátku. Ale příběh je dobrý a když příjde na akci už je styl psaní trochu lepší, takže 3/5

Teniskaha

Viděla jsem všechny díly. A kniha? Po 15 stránkách jsem odložila. Nuda.

martinkaLLL

A jéje, další závislost. Tak jdu na další díl, protože bych nedokázala čekat déle. Perfektní, napínavé, doporučuji.

raty

Přiznávám, že k této knize mě dovedla čtenářská výzva. Nic jsem od ní nečekala, fantasy romány mě nikdy nebavilo číst. A dostavilo se milé překvapení.

Welinie

Kniha mě úplně pohltila, kdybych měla cas, přečetla bych jí naráz. Hned musím pro další díly! ^^

LadyAlis

Nejdříve jsem váhala, ale jakmile jsem se ke čtení dostala, nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a stala se pro mě nejlepší série :) dokonce i přítel, který nečte, si ji přečetl :)

DejnaDee

Uf, to bylo něco. Musím přiznat, že Sci-fi zrovna není můj oblíbený žánr, ale tato kniha mě nesmírně bavila. Naprosto úchvatné čtení, krásně napsané a povyprávěné. Chvílemi to bylo naprosto šílené, chvílemi hodně brutální, ale chvílemi i romantické a v celkovém pohledu naprosto famozní.

kosmi

Zase tak moc originální to není :-) viz Battle Royale o X let dřív. Podobný koncept arény měl už Running man s Arnoldem, nebo lesní honička Hra o přežití s Ice T. Takže to originální vlastně vůbec není a nejspíš je to čistá kopírka a slepenec ze spousty jiných žánrů i když to autorka asi nepřizná :-) Ale to nevadí, na zábavnosti to neubírá.

SmallLucia

Skvělé a neotřelé. Překvapující, autorka přišla s něčím, co ještě nikde nebylo.

Vojslava

Nevím, jestli byl dřív film nebo kniha, na počtení to není špatné, ale film, který je prakticky přesnou vizualizací, je přece jen o chloupek lepší...

orangerose

Dokonalost :)

Melancholie

Rozhodně nejpovedenější a nejoriginálnější postapokalyptický román. Knihy mě hrozně bavily a nemohla jsem se od nich téměř odtrhnout. Rozhodně není příběh stavěn jen pro mladistvé ale i pro lidi starší. Ke knize jsem se dostala až nedávno,což mě celkem mrzí ,že jsem na ni neřišla dřív. Geniální !

Isew

Film jsem neviděla a ani nechci. Nemám ráda, když mi někdo jiný vytváří svět, který mám už vytvořený ve svých představách. Kniha byla strhující. Poslouchala jsem ji jako audioknihu. Nevěděla jsem, co od ní čekat, ale takovou nálož jsem vážně nečekala. Od první kapitoly mě chytla a nemohla jsem se odpoutat. Skvělé.

vandalindakova

Jako první jsem viděla film, abych zjistila, jestli to má cenu číst a jestli mě zápletka zaujme. Věděla jsem, co se stane už předem. To však na knize vůbec nic neubírá. Zhltla jsem jí za jeden jediný den. Příběh je napsaný skvěle a napínavě, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Jsem zvědavá, co se bude dít dál.

Dobročtenářka

Knihu jsem přečetla za 11 dní a byla jsem jejím zpracováním příjemně překvapena. Líbí se mi,že to nebylo napsáno podle stereotypu.Hodnotím velice kladně,ale po slohové stránce to bylo napsáno špatně,protože kapitoly dělí jednotlivé úseky příběhu, tady kapitoly příběhy nedělí vlastě klidně pokračuje v další kapitola věta z minulé kapitoly.

Lucie2

I presto, ze jsem nejprve videla film a vedela, jak to cele skonci, me kniha pohltila. Tohle se proste povedlo!

Nikiny

Musím říct, že knižní verze Hunger Games je skvělá (tedy zatím jen první díl). Na to, že jsem viděla nejprve film a pak ji přečetla za dva dny, mě očarovala! Sice jsem v představách pořád viděla představitele filmové verze, ale i tak jsem si Peetu dle knižní předlohy trochu vzhledově pozměnila (není to už taková vychrtlinka jako ve filmu). Málokdy se stane, že se povede natočit film, který vcelku dost dobře odpovídá knize a za to jsem ráda. Hned jdu na další díl!

LiaBoom

Kniha byla úžasná, skvěle se četla, byla napínavá a jak jsem si postavy zamilovala, pak už jsem se každou chvílí bála aby se jim nic nestalo. Vrhnu se na . i 2. a 3. díl.

Anniie

knížka byla opravdu moc hezká :) . Četla se opravdu hezky, měla jsem ji přečtenou za asi jeden den :D , takže jo rozhodně doporučuju. Opravdu moc hezké čtení. I filmy jsou udělané hezky a jelikož tvůrci vybrali dobré a hezké herce (tím myslím hlavně Hurikána a později i Finnicka), tak se mi to v knížce lépe představovalo :)

Lachtaan

Z teenadult sci-fi asi vůbec nejlepší knižní jedinec. Přiznám se, že jsem se k celé sérii dostal až po zhlédnutí prvních dvou filmů, nic to nemění ale na tom, jak povedená Aréna smrti skutečně je.

Niu

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem tuto knihu přelouskala. Není to úplně můj šálek kávy, proto moje pozornost přeskakovala ke knihám jiným. Docela mi trvalo se odhodlat a začít číst a do příběhu se zažít, ale poté se kniha tak nějak četla sama, nenásilně. Místy zbytečně natahovaný děj.

Schary

Moc se mi to líbilo a těším se na další díly!!!

Terez67

Jako tadyten žánr nečtu a nějak ho nevyhledavam ale doporučil mi ji přítel tak sem si ji od něj půjčila a vůbec toho nelituju spíš naopak sem moc ráda že sem ji dočetla až di konce celou dobu sem ji hlatala :) jako film mě moc nelákal ale teďka po přečtení si ho pustím a už se těším :) Jsem zastánce toho nejdřív kniha pak film, protože pak bych se asi ke knize nedokopala :D

Shinstria

Několikrát jsem viděla film. A začla mě hlodat myšlenka jak asi vypadá knížka. Film si myslím je fakt dobrý, ale na knížku nemá ani zdaleka. Prostě bomba. Zakousla jsem se do té knihy očima a nemohla jsem jí pustit. Dokonale napsaná, příběh strhující, postavy sympatické. Ani na jedné stránce jsem se nenudila. I když si třeba myslíte, že po shlédnutí filmu vás knížka nebude bavit - tak to není pravda. Já si to tak dlouho myslela a nebyla to pravda. Sice příběh už možná znáte, ale i tak vás to strhne a nepustí. Za mě jedna z nejlepších fantasy. Rozhodně doporučuji.

Kyta

Já ten příběh zkrátka miluju. Filmy jsem viděla nesčetněkrát, celou sérii jsem teď začala číst podruhé a už teď vím, že ne naposledy. Čtivost a originalita knihy nutí otáčet stránky až na tu poslední. Děj je nepředvídatelný a stále překvapuje. Příběh o Katniss Everdeen, dívce v plamenech, a Peetovi znám téměř nazpaměť a přesto mě stále neomrzel. Baví mě sledovat vývoj Katniss skrz celou sérii - její nesobeckost, postupné uvědomování si, co pro ni Peeta znamená, její náhlé činy, o jejichž důsledcích nemá ani tušení. A Peeta.. jeho si nejde nezamilovat. V prvním díle mi ho je opravdu líto vůči jeho citům ke Katniss - je naprosto očividné, že to nehraje jako ona. Ale chápu její jednání. I další postavy mi hodně přirostly k srdci: Gale, Cinna, Cetkie, Haymitch, Prim,... Jsou v podstatě jako moje druhá (imaginární) rodina, na kterou se můžu obrátit a ona mě nezklame. :)

Suzanne Collins patří mé tisíceré díky za tuto úžasnou trilogii, za svět, který vytvořila. Miluju ho a vždycky mi bude přinášet potěšení se k němu vrátit. Trilogie Hunger Games pro mě znamená opravdu hodně.

Kdo snad váhá, zda se pustit do čtení tohoto skvělého bestselleru (který si tento titul doopravdy zaslouží), radím mu, aby se čtením neotálel příliš dlouho! :)

JosefW

Filmové zpracování se ke mne dostalo o několik let dříve, ale postupem času jsem se dopracoval i ke knize, kterou mi doporučoval nejeden kamarád. Knižní verze mi, oproti té filmové, přišla uvěřitelnější, příběh i děj měl spád a celkově se mi kniha líbila více více než film (jak jinak, že?). Avšak, na pět hvězd to u mne není.

Kerberos

Scifi moc nečtu,ale todle mě hodně bavilo.