Hry o život (trilógia)

Hry o život (trilógia)
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112717/bmid_hry-o-zivot-trilogia-hpV-112717.jpg 5 2166 2166

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem, ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť podrobených obvodov. Nenávidené Sídlo vládne železnou päsťou. Raz do roka povolá z každého obvodu chlapca a dievča do hier o život, aby pobavili televíznych divákov skutočným bojom na život a na smrť. Medzi nimi sa dobrovoľne ocitne šestnásťročná Katniss Everdeenová, odhodlaná za každú cenu prežiť. Aj víťazstvo však môže mať trpkú príchuť, oslavné turné po jednotlivých obvodoch sa zmení na krutú skúšku ohňom. Symbolom odporu proti Sídlu sa stáva drozdajka, vtáčik, ktorého nosí Katniss na hrudi v podobe zlatej brošne. Obe znepriatelené strany ju preto vnímajú ako živý symbol rebélie a zamýšľajú využiť ju v mocenskom súboji. Okrem toho sa Katniss až zúfalo nevyzná vo vlastných citoch, najradšej by sa rozdvojila, lebo vie, že obaja jej nápadníci, Peeta aj Gale, by si jej lásku zaslúžili... Hry o život sú trilógiou plnou napätia, zákulisných intríg, ale aj lásky. Hoci sa dej odohráva v budúcnosti, stále ide o odveký zápas dobra proti zlu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

swayno
07.08.2016 4 z 5

první dvě knihy byly dobré, dobře se to četlo, mělo to děj. Poslední byla taková slabší.

Zrzka2
05.08.2016 3 z 5

Nemůžu říct, že jsou všechny knihy špatné, nápad je opravdu dobrý a dalo by se říct, že originální. První díl byl perfektní, realistický a jasný. Bohužel s dalšími díly to šlo celkem z kopce. Druhý díl se dal zvládnout, ale třetí....děs a hrůza! (Oukej, možná ne tak špatný, ale v porovnání s prvním dílem, nic moc). Hlavní postava je nesnesitelná, Prim taky a řekněme, že 3. díl je plný zbytečných smrtí a konec je, mile řečeno, zvláštní. Autorka se do toho zamotala a bohužel to opět skončilo rozhodováním mezi klukem A a B...

adelexcxx
03.08.2016 5 z 5

Co dodat?
Podle mě 5 hvězd. Skvěle napsané. Kniha čtenáře zaujme už od prvního odstavce, super, že se bylo k dispozici i toto vydání. Film taky skvělý. Je zajímavé, že takovou knihu napsala starší autorka. :)

povermaster
20.07.2016 5 z 5

Kniha super, film natočen skoro přesně dle knihy, jasných 5 hvězd.

amaenium
15.07.2016 5 z 5

První část jsem měla přečtenou nejrychleji, první aréna byla podle mě nejzajímavější. V té další mě trošku odrazovalo myšlení hlavní hrdinky, neustále nerozhodná a zmatená, ale na druhou stranu, s odstupem času, to i velmi cením, že je hlavní hrdinka tak originální, živá. Řekla bych, že se nepodobá žádné jiné.
Doufala jsem, že si vybere hrdinka svého (mého) oblíbence a konec mi přinesl ohromnou úlevu a velkou radost.
U knihy jsem byla stále napnutá a čekala jak se děj bude dále vyvíjet. Nejedná se o nic předpovídatelného. Kniha byla skvělá, Nebudu se dívat na filmy, protože věřím, že by zabily moji představivost.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Dcera jí četla jedním dechem a líbil se jí i film je to pro mladé, já sama té knize moc nerozuměla.

Terka24
27.06.2016 5 z 5

Nechápu co proti této knížce lidí mají.
Myslím si,že tato knížka je úžasná nejen vzhledově,ale i obsahem.
Určitě bych v té době žít nechtěla a krásně to všem ukazuje,jak je válka (zabíjení lidí) krutá a špatná.
Kéž by se i v naší době všechno kladně vyřešilo.

HermionaKnihom
21.06.2016 5 z 5

Pro mě je to stejná srdcovka jako Harry. Nedám na Hunger Games dopustit. Je to prostě úžasná série, kterou naprosto miluju.

#loveHungerGames
#Peeta+Katniss

Sorrow
18.06.2016 5 z 5

Přestože už nejsem tak úplně cílovka, knihy mě dokázaly neuvěřitelně pohltit. Collins přišla s něčím novým a hrozně mě mrzí, že to rozpoutalo takovou vlnu YA románů, které v 90% případů končí fiaskem. Collins se celkem úspěšně vyhnula většině klišoidních prvků - Katniss je opravdová, chybující, nepříjemná, ale i milující. Je skvělé, že to není úplná superžena. Rovněž milostný trojúhelník je docela zajímavé sledovat, protože ten taky není zas až tak klasický. Přiznávám, že jsem byla docela zvědavá, jak to nakonec dopadne a dopadlo to k mému nesmírnému potěšení :)
Samozřejmě, že se nejedná o to nejvrcholovější čtení, ale má to nápad, spád a věřím, že tyto knihy dokáží mnoho lidí přivést ke čtení. I příběh sám má své mouchy, ale já mu je ráda odpustím, protože v rámci žánru je tohle úplně někde jinde!
Povedené filmy všechno jenom podtrhly, připadá mi zajímavé, že z knih se mi nejvíc líbila jednička a druhá polovina trojky, kdežto u filmů to bylo přesně naopak - tady za nejpovedenější považuji dvojku a první část trojky.
Na závěr už jen dodám, že jsem Hunger games poslouchala jako audio a byla to skvělá volba, protože Tereza Bebarová knihy výtečně namluvila. Doporučuji :)

Nonosbawsut
14.06.2016 odpad!

Pokud nechcete své dítě urazit tím, že mu podsouváte tupou patetickou americkou slátaninu a tím mu naznačovat, že je sice tupé jak troky, ale pořád ho máte rádi, obloukem se tomuhle vyhněte a hoďte to do stejného koše jako Harryho Pottera a podobně. Očividně to není psáno pro chlapce (o mladících ba mužích nemluvě) - je mi líto, ale mozek mužského čtenáře potřebuje větší zápřah, než pouhé násilí. A že je to tedy psáno pro něžné pohlaví a neměl bych kecat do věcí, kterým nerozumím? Nemyslím si. Ač možná naivně (vzhledem k tomu, jaké to má hodnocení a kdo tak vesměs hodnotí), věřím, že ženské mají (v každém věku) na víc, než nechat se oblbovat brnkáním na strunu estrogenu. Zábava může být inteligentní a neměla by vyžadovat přivírání kritického oka.

Briv
12.06.2016 5 z 5

A co teď - po dočtení knihy - mám dělat s takovou spoustou času? :)
Čteno podruhé, určitě ne naposledy. Autorka umí čtenáře zaujmout, vtáhnout do děje.
Všechny tři díly Vás naprosto pohltí a téměř nebude činnost u které byste nechtěli číst. Bylo moc fajn tohle všechno absolvovat s hlavní hrdinkou, její rodinou, přáteli i odpůrci. Měla jsem radost, že Katniss není ani zdaleka dokonalá, ať už jako dcera, žena nebo bojovnice. Je vykreslená i se spoustou chyb a nedokonalostí a tím pádem mi byla mnohem bližší. Suzanne mě dokázala zasáhnout a já jsem ji za to hodně vděčná. Knížka je moc dobrá. Doporučuji.

Lokina
05.06.2016 5 z 5

Velice chytlavé čtení :-) Knihy jsem si užila, bezva postavy i děj. Jen ten Hurikán mě ke konci docela štval :-D Katniss jsem fandila, potom všem co si zažila a Peeta jí byl oporou :-)

KateChatt
04.06.2016

Tři úžasné knížky v jedné? Co více si přát? Plus má opravdu krásný obal takže jsem ji celý den místo čtení jen studovala.

boxas
29.05.2016 5 z 5

Nejdřív jsem si řekla, že si zkusím přečíst jen pár stránek z prvního dílu, ale pak mě to chytlo a tak jako děj pokračoval, tak jsem se od knihy nedokázala odtrhnout.

niki-chan
28.05.2016 4 z 5

Nejdřív mě trochu vyděsil počet stránek, ale nakonec mi jich nepřišlo dost. S posledním dílem jsem občas nerozuměla stavům hlavní hrdinky. Ale jinak zajímavý YA příběh

verden
18.05.2016 4 z 5

Jediná vec, ktorá mi naozaj prekážala, bolo rozprávanie v prítomnom čase, cez to som sa nevedela preniesť :D Ale inak príjemná (miestami menej príjemná) young adult postapokalyptická scifi, ktorá z hlavnej hrdinky nerobí dokonalú superženu. Naopak, ukazuje nám dievča s chybami, ktoré má rovnako krehkú psychiku ako my ostatní :) Napínavý a zaujímavý dej, čítalo sa to takmer samo. A po celý čas som bola strašne zvedavá ako to nakoniec dopadne s tým "milostným" trojuholníkom :D

Liliana2006
16.05.2016

to jsou super knihy lepší možná nebyli

bara9550
05.05.2016 5 z 5

nemůžu říct jinak, než že tuhle knihu prostě miluju, jsou tam všechny 3 díly hunger games. rozhodně lepší jak filmy!!!! Moc vás určitě taky potěší skvělý přebal knihy.
naprostá paráda!

LuciQQ7
01.05.2016 5 z 5

geniální nápad, nejdrsnější reality show světa je dokonalé téma na knihu, jsem ráda, že jsem trilogii mohla číst, našly se i slabší části, ale dokonale to převálcovaly ty napínavější

Adamson
29.04.2016 4 z 5

Dobrá trilogie, ale totožná s filmem (samozřejmě i tak lepší než film). Poslední díl už byl trochu slabší, ale konec to výborně zachránil.