Hry o život (trilógia)

Hry o život (trilógia) https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112717/bmid_hry-o-zivot-trilogia-hpV-112717.jpg 5 2166 2166

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem, ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť podrobených obvodov. Nenávidené Sídlo vládne železnou päsťou. Raz do roka povolá z každého obvodu chlapca a dievča do hier o život, aby pobavili televíznych divákov skutočným bojom na život a na smrť. Medzi nimi sa dobrovoľne ocitne šestnásťročná Katniss Everdeenová, odhodlaná za každú cenu prežiť. Aj víťazstvo však môže mať trpkú príchuť, oslavné turné po jednotlivých obvodoch sa zmení na krutú skúšku ohňom. Symbolom odporu proti Sídlu sa stáva drozdajka, vtáčik, ktorého nosí Katniss na hrudi v podobe zlatej brošne. Obe znepriatelené strany ju preto vnímajú ako živý symbol rebélie a zamýšľajú využiť ju v mocenskom súboji. Okrem toho sa Katniss až zúfalo nevyzná vo vlastných citoch, najradšej by sa rozdvojila, lebo vie, že obaja jej nápadníci, Peeta aj Gale, by si jej lásku zaslúžili... Hry o život sú trilógiou plnou napätia, zákulisných intríg, ale aj lásky. Hoci sa dej odohráva v budúcnosti, stále ide o odveký zápas dobra proti zlu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

MonikaV
22.01.2017 5 z 5

Vynikající. Kdybych nemusela dělat jiné věci, četla bych v jednom kuse. Vždy jsem chvátala domů z práce, ať už můžu pokračovat ve čtení. Má to spád, dobrodružství, napětí. Nejsem cílový čtenář, ale chytlo mě to. Doporučuji.

smazenaryba
15.01.2017 2 z 5

Bravo. Perfektné spracovanie knihy a odporúčanie od Kinga na prebale zabralo. Odkaz pre Ikar - kiež by ste si tak dali záležať aj na ostatných knihách. Odkaz pre Pištu - tak toto bola rana pod pás !

Ewerine
10.01.2017 5 z 5

Dokonalé, tato trilogie se mi opravdu "dostala pod kůži", tak jak dlouho už nic :)

Aniday
09.01.2017 5 z 5

úžasný příběh z budoucnosti, nad kterým bychom se měli přinejmenším hluboce zamyslet...

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Skvělá série. Nic jinýho k tomu není třeba dodat.

Peťulka8
08.01.2017 5 z 5

Výborná kniha se zajímavým dějem.

Barushenka
03.01.2017 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou - půjčili mi ji děti na táboře, a i když je to cílené spíše na mladší čtenáře, tak za mě super! Kniha se krásně čte, je napínavá a bez zbytečných "prázdných" pasáží. Autorka má výbornou fantazii a také schopnost přenést ji do slov. Za mě jedna z těch lepších knih.

anonym02
23.12.2016 5 z 5

Skvělá série.

lucie7492
15.12.2016 5 z 5

Výborná, napínavá kniha, trošku mě akorát zklamal poslední díl.

BlackBunny
09.12.2016 5 z 5

Do knihy jsem se jednoduše zamilovala, vtáhla mě do děje a já vše prožívala společně s hlavními hrdiny. Řekla bych, že nejvíce se mi líbila druhá kniha v pořadí, poté první a jako poslední třetí díl. Ohledně filmů si myslím, že tředí díl se mohl vlézt do jednoho filmu.
Všechny knižky jsem přečetla za jeden týden :D a musím říct, že tehdy jsem se nachodila do knihovny docela pořádně :D.

Asheen
14.11.2016 4 z 5

Jednoduché, čtivé, lehce předvídatelné, přesto s dobrým nápadem i provedením. Třetí dí byll nejslabší a ani velký zvrat na konci už to nezachránil. Body navív získává kniha za to, že se nesnaží "hrdiny" ukázat jako nezranitelné borce co projdou jatky bez psychcké újmy, ačkoli tahle stránka mohla být zpracována lépe. Film nezaujal ani před přečtením knihy a po něm už vůbec.

annytheangel
10.10.2016 5 z 5

Nádhera. Přečteno jedním dechem během nemoci. Kniha byla samozřejmě lepší než film. :)

Misan1993
08.10.2016

Po dočtení trilogie mi vytanula malá otázka: Proč proboha Peeta a ne Hurikán???

Plavkyně
08.10.2016 4 z 5

Tak dlouho mě syn přesvědčoval, že tohle prostě musím přečíst, až jsem podlehla. Příjemné překvapení. První díl považuji za nejlepší.

Scarlett80
08.10.2016 5 z 5

Velmi napínavé, čtivé a lehce morbidní :-)

Insignitka
10.09.2016 4 z 5

Sice je to směřováno spíše pro mladší, ale líbilo se mi to i tak :)

RoseThrone
03.09.2016 4 z 5

Jestli mate radi Hunger Games filmy, nevahejte se pustit do kniznich predloh. Uz jenom z duvodu, ze jsou tisickrat lepsi a kazdou postavu si zamilujete tisickrat vice. (Ja mam filmovou serii velice rada, ale tyhle dve veci se proste nedaji dat na stejnou uroven :) )Jen s chuti do toho!

AnetaM
28.08.2016 5 z 5

To byl teda nářez!!!
Precteno za týden, a ještě jsem dlouho rozdychavala.
Naprosto miluji HG!♡♡♡♡♡♡

-kaja.k-
21.08.2016 5 z 5

Knížky mě naprosto uchvátily. Celkový námět je moc zajímavý a z příběhu na vás dýchá strach i touha po přežití. Líbilo se mi, jak skutečně byly postavy vykresleny a jak se Katniss během série měnila kvůli všemu, co zažila. Mockrát mě knížka rozbrečela a konec mě taky dojal.

marta0912
19.08.2016 4 z 5

Miluju. Nejvíce mě bavil 1. a 3. díl. Filmy nesnáším, vůbec v nich není hlavní myšlenka - co všechno je člověk schopen udělat pro moc.