Hry o život (trilógia)

Hry o život (trilógia)
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112717/bmid_hry-o-zivot-trilogia-hpV-112717.jpg 5 2167 2167

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem, ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť podrobených obvodov. Nenávidené Sídlo vládne železnou päsťou. Raz do roka povolá z každého obvodu chlapca a dievča do hier o život, aby pobavili televíznych divákov skutočným bojom na život a na smrť. Medzi nimi sa dobrovoľne ocitne šestnásťročná Katniss Everdeenová, odhodlaná za každú cenu prežiť. Aj víťazstvo však môže mať trpkú príchuť, oslavné turné po jednotlivých obvodoch sa zmení na krutú skúšku ohňom. Symbolom odporu proti Sídlu sa stáva drozdajka, vtáčik, ktorého nosí Katniss na hrudi v podobe zlatej brošne. Obe znepriatelené strany ju preto vnímajú ako živý symbol rebélie a zamýšľajú využiť ju v mocenskom súboji. Okrem toho sa Katniss až zúfalo nevyzná vo vlastných citoch, najradšej by sa rozdvojila, lebo vie, že obaja jej nápadníci, Peeta aj Gale, by si jej lásku zaslúžili... Hry o život sú trilógiou plnou napätia, zákulisných intríg, ale aj lásky. Hoci sa dej odohráva v budúcnosti, stále ide o odveký zápas dobra proti zlu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

kacaabba
27.04.2016 4 z 5

Žádné nové téma, ale psáno svižně, takže pro mladé jistě zajímavé čtení (bohužel častěji jimi viděno ve filmovém zpracování, než čteno). Kniha nic neřeší, leč nabízí řadu témat, která lze s mládeží otevřít v diskuzi.

krakonos.kraken
06.04.2016 5 z 5

První dvě knihy se mi líbily víc než filmové zpracování, třetí kniha už trochu přetažená, ale naproti tomu zas film hodně realistickej...jinak, podle mě, hodně "emocionální" kniha

Faji
04.04.2016 3 z 5

S každým dílem to bylo míň a míň ono.. Promiňte

Meebo87
31.03.2016 5 z 5

Kniha byla ještě lepší než filmy

Minocelotte
24.03.2016

Super, dokonalý. Těšila jsem se, až si to přečtu a bylo to super. Jako jedna z mála knih mě rozbrečela. A ještě něco - nesnáším konce knih. I když, tenhle byl docela dobrej... Ale stejně, ten pocit, že něco skončilo, že všechno jednou skončí.........

Misha11
23.03.2016 5 z 5

Celá série se mi líbila, nemůžu ani říct, že by některý díl vyloženě zklamal. Za mě jedna z nejlepších knižních sérií, do které se časem určitě pustím znovu. Zase se zasmát, bát, pobrečet si a prožít příběh spolu s Katniss, Peetou a Galem. Kdo neviděl filmy, určitě na ně také mrkněte, hodnotím je jedině pozitivně (možná jen první část třetího dílu je slabší).

Lucka385
16.03.2016 5 z 5

Já tu knihu miluju :-D . Celých 670 stran byl pro mě jeden velký zážitek. A obálka? Naprosto bezkonkurenční. Viděla jsem i filmy a zklamaná jsem nebyla, ale kniha je kniha. Jen bych rozhodně neřekla, že je to příběh pro mládež.

jana9911
16.03.2016 5 z 5

prostě Hunger Games :)

nikolaxx
27.02.2016 4 z 5

Nikdy jsem nečetla tak živě a opravdově napsaný příběh. Při čtení jsem se někdy ztrácela z reality,velice kásné knihy

petra4080
24.02.2016 3 z 5

Tyhle knížky jsou mnohem lepší než filmy, komu se filmové zpracování líbilo, určitě čtěte.

eva-lupen
07.02.2016 4 z 5

Nikdy by mne nenapadlo tohle číst, pokud bych nejela na cesty a nekoupila si to jako audioknihu (celou trilogii, byla v akci, celé to má 35 h a moc pěkně to načetla Tereza Bebarová). Myslela jsem, že to bude nějaká naivita, ale moc příjemně mne to překvapilo. Asi se kouknu i na film, pro porovnání, i když je mi jasné, že to nebude úplně ono.

zlatka2001
04.02.2016 4 z 5

Hezky se to četlo, i když mám raději méně krvavé fantazy, Stmívání mě bavilo víc.

milunka21
28.01.2016 5 z 5

Hltala jsem jak blázen,zkvělá serie :-)

Makaja
23.01.2016 4 z 5

Četla jsem nedlouho po Divergenci, takže srovnání je nasnadě. Ano motiv je podobný, ale to tak u tohoto žánru bývá a též to, že příběh je vyprávěn v první osobě je podobné a vylučuje to sledovat jiné postavy v reálném čase, pokud zrovna nejsou s vypravěčkou. Přesto minimálně první díl Divergence se mi tak nějak zamlouval víc. U HG se mi líbilo, že postavy byly propracované a Katniss dokázala dobře opisovat lidi, situace i prostředí, naopak mi trochu vadilo to vracení se hluboko do minulosti... Co se týče děje, až znepokojivě by to mohlo být reálné, inspirace totalitními režimy je naprosto zjevná, Co se týče postav, Katniss mi nebyla dvakrát sympatická, ale opravdu nesympatický mi byl Hurikán a to hned od začátku, Peeta si mě naopak získal a později Finnicka jsem si oblíbila. Škoda konce, představovala bych si ho trochu jinak, některé ze smrtí mi přišly logické, jiné bezúčelné a zbytečné a vůbec tam toho násilí bylo už zbytečně moc, ale na to má autorka samozřejmě právo. No a ten epilog bych si odpustila :-)
Co se týče filmů, tak jedničku jsem viděla před četbou, dvojku teď po přečtení série a zbylé dva filmy raději vynechám.

Zewotanus
19.01.2016 4 z 5

Četba knih mě zaujala, příběh je poutavý, i když míst se ubírá jiným směrem, než by se mi líbilo. Avšak když jsem se obrátil na filmové zpracování, že to zkusím, tak to nešlo. První film jsem s odporem dokoukal, ale další už jsem nesledoval. Ale to už tak bývá, když je na výběr mezi knihou a filmem, kniha většinou vyhrává.

kata5121
10.01.2016 3 z 5

Hlavně kvůli prvnímu a druhému filmu bych možná dala i 4 hvězdičky. Protože jsem filmy viděla jako první, knížky pro mě byly spíš jen takovým milým doplněním - a i přes absolutní jednoduchost a obyčejnost psaného textu jsem si je oblíbila. Žádného Martina nebo Sapkowskiho jsem u teen fantasy ani nečekala, ale ten poslední díl to tak hrozně zazdil, že jsem už víc oči přimhouřit nemohla. Takže 3.

Terezkaa69
09.01.2016

Nejdříve jsem viděla film, pak si přečetla knihu. Jak kniha tak film mě mooc zaujaly. Tato trilogie je moje srdcovka a vždycky bude.

Laputika_3
27.12.2015 5 z 5

Moje nej trilogie. Každý díl přečtený za den, maximálně za dva (s přestávkou pár měsíců, nevadí... :D). Určitě skvělý nápad. Je to dokonalé. A já to miluju :D

Tesssay
20.12.2015 5 z 5

Knihu jsem si koupila po tom, co jsem v televizi zkoukla první díl - Aréna smrti, protože mě zajímalo, jak to bude dál a prostě jsem nechtěla čekat na filmové zpracování. Musím říct, že kniha je skvělá, skvělá, skvělá!!! Už delší dobu mě žádná kniha nenadchla tak, jako Hunger games - četla jsem jí doslova každou volnou chvilku, kdy mě děti nechali, někdy i při vaření a žehlení...a když jsem zrovna nečetla, musela jsem nad ní alespoň přemýšlet. Tentokrát musím říct, že se povedlo i filmové zpracování, což se třeba u Divergence říct nedá. Takže za mě 5 hvězdiček, a kdyby to šlo, dám klidně i deset ;-)

veronika9143
18.12.2015 4 z 5

Kniha se mi dostala do ruky asi před měsícem, tak nějak náhodou, už jsem viděla filmové zpracování až na poslední část. Docela mě překvapilo že je to pro děti od 10 let přece jenom některé pasáže jsou dost podrobně popsané. První i druhá část knihy se mi líbila ale ve třetí jsem se trochu ztrácela a na konci jsem asi čekala větší happy end - škoda. Ale i přes to všechno ji dávám 4 hvězdy a doufám že se k ní ještě po čase vrátím.