Jablko nepadlo daleko od stromu

Jablko nepadlo daleko od stromu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502369/bmid_jablko-nepadlo-daleko-od-stromu-TyL-502369.jpg 4 66 22

Novela Vlastimila Vondrušky Jablko nepadlo daleko od stromu vychází při příležitosti vydání 30. svazku série Hříšní lidé Království českého a obsahuje kromě napínavého příběhu, v němž podstatnou roli hrají děti Oldřicha z Chlumu, také úvodní slovo autora a nakladatele i soupis všech titulů autora vydaných v nakladatelství MOBA v letech 2002 – 2022.... celý text

p.pavlina
20.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Nápad s tím, že autor nezapojí Oldřicha z Chlumu do příběhu, je osvěžující a bylo fajn přečíst si o jeho dětech. Ale bohužel novela se mi jako taková moc nelíbila. Je to napsané, tak aby to neurazilo, ale bohužel to ani nijak nenadchlo. Je to takový autorův průměr.

zazvorka
07.10.2022 5 z 5

Útlý sešit, bonus od nakladatelství Moba ke knize Anděl smrti. Pěkný doplněk k dané sérii knih. Krátký příběh, ale četl se mi hezky, jsem spokojená. Samozřejmě výhrady bych měla - např. k věku malé Ludmily. Nemyslím, že by v deseti letech byla schopna takto uvažovat a konat. Přesto se mi tato jednoduchá novela líbila více, než některé překombinované knihy z této série. Váhala jsem mezi čtyřkou a pětkou a zaokrouhlila nahoru. Ocenila jsem, že uvnitř sešitu je seznam všech třiceti "Oldřichů" včetně minifotek obálek. Působivý výčet!