Dýka s hadem

Dýka s hadem https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2400/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-dyka-aYg-2400.jpg 4 980 154

Barvitý a napínavý detektivní příběh z časů slavného českého „krále železného a zlatého“ Přemysla II. Otakara. Na svůj úřad nezvykle mladý královský prokurátor a současně správce hradu Bezdězu Oldřich Z Chlumu má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů. Při vyšetřování vražd šlechtice, mnicha johanity a hradního kata prokazuje nejen své nemalé detektivní schopnosti, nýbrž i moudrost a rozvážnost. Autor, renomovaný historik, čerpá řadu motivů z dobových pramenů, v nichž zjišťuje, že život píše příběhy vskutku neuvěřitelné, a zpracovává je živým, současným jazykem do děl naplněných dramatičností, jež vzbuzují zvědavost a napětí od první do poslední řádky.... celý text

Morkon
04.02.2014 4 z 5

Detektivni pribeh odehravajici se za doby Premysla Otakara II. Autorovi jsou vytykany historicke chyby, kterych se, ackoliv povolanim historik, dopousti zamerne.

beran25
31.01.2014 4 z 5

Slušná historická detektivka.

vhumanik
21.01.2014 4 z 5

Příjemně čtivá detektivka z české historie.

bondula
23.12.2013 5 z 5

Vondruška sa vie dostať čitateľovi pod kožu. Hrdinovia, v ktorých si každý nájde to svoje, zaujímavý popis stredovekého sveta aj slušná detektívna zápletka. V tomto prípade dve (resp. až tri). Hoci na seba priamo príbehovo nenadväzujú, sú postavené v časovom slede za sebou a čitateľ tak má dve detektívky v jednej knižke.
Nie celkom sa stotožňujem s autorovým pohľadom na vieru stredovekých ľudí, v mojej predstave vtedajší človek nebral nebo a peklo s takým humorom a nadhľadom ako dnes, ale to je len môj skromný názor, kvalitu spracovania historickej tematiky vôbec nespochybňujem.

KikiZ
14.11.2013

Nemůžu si pomoct, ale při autorově popisu vzhledu panoše Oty ze Zástřizlí mi vždycky vytane na mysli vlasatý blonďatý krasobruslař v tancích na leďe Gwendal Peizerat - řekla bych, že by byl jeho ideálním filmovým představitelem, hlavně tedy v mladších letech. Jinak knížka je samozřejmě velmi čtivá jako vždy.

Joges
23.09.2013 4 z 5

První polovina knihy připomíná historický román, ve kterém se většinou seznamujete s postavami. V druhé polovině se ale děj slušně rozjede, takže si vychutnáte dobrou detektivku z české historie.

kirkous
29.08.2013 2 z 5

Pro mne trochu zklamání. Nečekal jsem sice Eca, ale na to, jak je vychvalován, mi to přišlo průměrné až slabé po literární stránce. A také bych nečekal, že historik dá hrdinovi ze 13. století mozek intelektuála století 21.

Zdenda20
16.07.2013 4 z 5

Knihy od pana Vondrušky čtu velmi rád, ale nedokážu posoudit co je lepší nebo horší. Všechny jsou pro mě natolik zajímavé, že je za jeden či dva dni přečtu. I tento příběh byl pěkně napsaný a poutavý. Nevím kde autor bere inspiraci, ale jeho knihy se mi líbí a doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi detektivní příběhy z historie.

Shardlake
05.07.2013 3 z 5

Opět čtivý a zajímavý děj, kdy tři příběhy v knize popsané na sebe postupně a volně navazují.

LG73
07.06.2013 4 z 5

Byla jsem velice zvědavá na detektivní román zasazený do období vlády Přemyslovců a byla jsem mile překvapena. Vlastimil Vondruška dokázal vytvořit klasický detektivní příběh s příjemnou zápletkou a nečekaným odhalením skutečných vrahů.

bibi.r
18.02.2013 3 z 5

Tenhle díl se mi zdál trošku slabší.

kneznaL
02.01.2012 5 z 5

Také nemohu souhlasit. Kniha je skvělá a právě ona mě přitáhla ke čtení a kupování knih p. Vondrušky. Určitě ráda doporučím všem milovníkům historické krimi.

kmenicka
05.11.2011 5 z 5

Nemohu souhlasit. Kniha je čtivá a zajímavá, ale líbily se mi více knihy kde byl jeden případ s více vraždami a všechno se vším souviselo.

merrinka
24.10.2011 3 z 5

je to první autorova knika, kterou čtu, zatím se nemůžu nějak chytit. Doufám, že mě nakonec přece jen zaujme.