Ruiny Gorlanu

Austrálsky spisovateľ John Flanagan napísal prvú knihu série Hraničiarov učeň pre svojho dvanásťročného syna, aby ho prilákal k čítaniu. A taktiež chcel drobnému Michaelovi ukázať, že hrdinovia nemusia byť len urastení a svalnatí. Hraničiarov učeň je nesmierne obľúbený v mnohých krajinách sveta. Autor už o dobrodružstvách osirelého Willa a jeho priateľov napísal štrnásť kníh. Aj keď je séria zaradená do žánru fantasy, ide predovšetkým o mimoriadne pútavé príbehy o priateľstve, odvahe a čestnosti. Will je na svoj vek drobný, ale zato obratný a bystrý. Vždy sníval o tom, že sa stane slávnym rytierom, no tí ho pre jeho malú postavu neprijali. Sklamaného Willa si vezme ako učňa hraničiar Halt a Will sa od neho učí všetko, čo musí dobrý hraničiar ovládať. Hraničiarske remeslo sa mu nakoniec tak zapáči, že by ho už nemenil za nič na svete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377102/big_ruiny-gorlanu-8ac-377102.jpg 4.62232

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (SK)

The Ruins of Gorlan, 2004

Kniha Ruiny Gorlanu

včera

Pro všechny věkové skupiny, Četla jsem ji se synem a místy jsme ani nedýchali.

Péťa Z.

Narazila jsem na tuhle knížku až v dospělosti. A i tak mě to bavilo a dovedlo k dalším dílům o Willovi.

Jaklová.katka

Mam moc ráda sérii Hraničářova učně.
Vtipné, svižné a čtivé.
Doporučuji všem i dospělým.

Lili2020

Tahle kniha mi ukázala jaké KNIHY budu ČÍST jako DOSPĚLÁ!!!!!!

Bafy

Nečekaně dobré .... krásně čtivý příběh který chytne a nepustí. A myslím že neurazí žádného čtenáře ať je jeho věk jakýkoliv :-)

Jizi

Krásný, napínavý příběh pro všechny, kdo mají ráda napětí a dobrodružství a který může posloužit jako ideální úvod do fantasy literatury pro začínající samostatné čtenáře a který v pohodě stráví i ti, co ho sami ještě neučtou. Zároveň je ale natolik inteligentní, že bude bavit i dospělé, čili ideální win-win kniha na čtení před spaním.
Vyprávění sleduje v zásadě lineární příběh Willa, sirotka, který naplní svůj potenciál, jeho sympatického, málomluvného učitele a přátel. Postav je tak akorát, aby je dětští čtenáři usledovali, jsou dostatečně reální, aby se s nimi mohli ztotožnit, zlo je potrestáno, dobro odměněno.
Pro věkovou skupinu kolem deseti let naprosto ideální.

Meg1

Hezká, lehká dobrodružná kniha, která se čte úplně sama :-).
Přečetla jsem celou sérii a musím říct, že po tolika dobrodružstvích, které jsem s Wilem a dalšími prožila mi budou chybět. Wilovo neustálé dotazovaní, Haltovo brblání a Horácova milá naivita.
Knihu doporučuji všem věkovým kategoriím a hlavně těm, kteří mají rádi, když dobro zvítězí nad zlem.

Aldaa

Skvělá knížka, skvělá série, skvělý autor :)
Upřímně řečeno knihu jsem si půjčil když mi bylo osm let a od té doby jsem četl jenom hraničářova učně. Je to série mého dětství, už jen proto že se dobře a plynule čte, málo zvratů a skvělé postavy.
5/5