Královská hraničářka

Královská hraničářka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182818/bmid_hranicaruv-ucen-kralovska-hranicark-jXH-182818.jpg 4 1002 120

Když se Will stal členem hraničářského sboru, složil slavnostní přísahu. Teď se zdá, jako by pro něho nic neznamenala. Poté co byl jeho život rozvrácen strašlivou tragédií, nemyslí Will na nic jiného než na pomstu. Willovi znepokojení přátelé musejí najít způsob, jak ho odvrátit od temné cesty. S řešením přichází Halt: Will si vezme na starost učně. Všechny překvapí, koho Halt navrhuje – a je to žádost, kterou Will nemůže odmítnout. Výcvik vzdorovité a svéhlavé dospívající dívky je náročný. A když Will na jedné výpravě narazí na bandu zločinců, musí se rozhodnout, co je pro něho důležitější, zda dotáhnout do konce svou pomstu, nebo zachránit nevinné životy. V poslední knize série Hraničářův učeň je v sázce víc než kdy předtím. Je to Willova poslední výprava pro hraničářský sbor?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Royal Ranger: A New Beginning , 2013

Didi15
15.06.2018 5 z 5

Oproti 11 si tady Flanagan opět navýšil skore. Skvělá kniha, přehltala jsem co nejrychleji se dalo a tak jsem nějak smutná , že prozatím Willovo dobrodružství končí.
Přečtu si další knihy z mého pořadníku a pak se vrhnu na Bratrstvo.:)

Zmiu
01.06.2018 4 z 5

Dlouho jsem tenhle díl odkládala, ale bavila jsem se výborně. Konec byl tedy možná trochu přeplácaný. Víc než graindiózní řeči a tleskání na sněmu bych ocenila informaci, jak to dopadlo s těmi dětmi. Jestli hraničáři provedli nějaká opatření nebo je jen tak vrátili do jejich peklíčka.

radomir8224
01.05.2018 2 z 5

rozhodne nejhorsi knizka v serii plna nelogickych nesmyslu

Shira27
21.01.2018 5 z 5

Možná jsem čekala větší "WOW", ale přesto mě kniha v žádném případě nezklamala. Čtivá, napínavá, dobrodružná... jako vždy! Po dočtení jsem se málem rozbrečela, protože už nejsou další knihy s Willem a za těch 12 dílů mi velmi přirostl k srdci.
Ale na druhou stranu se těším, až si rozečtu První roky. Protože o kom tahle série bude? No přece o HALTOVI! :D

teakristof
05.01.2018 3 z 5

Čekala jsem triumfální zakončení a byla jsem zklamaná. Co mě nejvíce vadilo bylo to, že hlavní postavou byla dívka. Pro mě byl Hraničář vždycky příběh o mužích a o jejich přátelství a ženy se zde objevovaly jen okrajově. A navíc si opravdu nemyslím, že by někdo jako Horác mohl vychovat takového spratka (pardon :)).

Mabie
02.01.2018 5 z 5

Četla jsem na tento závěrečný díl série stížnosti, ale mě se líbil. Moc.

Terka18
27.11.2017 5 z 5

Příjemné nenáročné zakončení. Poslední díl bych považovala spíše za odpočinkovou četbu. Bylo to zajímavé,číst jak pokračoval Willuv život a co mu pomohlo.

MirijamFrankl
08.11.2017

To nejlepší na konec! V této knize byl HU mnohem hlubší, postavy propracovanější a navíc nám a únor ukázal, že si poradí i se smutnými scénami. Napsané je to čtivě a poutavě, přitom bohatým jazykem. Při čtení jsem několikrát neměla k slzám daleko a prožila jsem i nostalgii a touhu vrátit se k prvnímu dílu. Zápletka byla napínavější a méně předvídatelná než u ostatních knih.
Jediné, co je smůla, že tato skvělá série končí. Mockrát děkuji panu Flanaganovi, že mi umožnil strávit necelý rok v Araluenu, Skandii, Aridě, Clonmelu a Galícii s Willem a jeho kamarády.

Sarka14
18.09.2017 5 z 5

Skvělý díl. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Jak jsem si ke knížku odpoledne sedla, tak jsem ji musela nutně večer dočíst. Děj byl napínavý i zábavný. Líbí se mi, že i když konec je jako vždy předvídatelný, v tomto díle dělají hlavní postavy i chyby. A to jak ze strany Willa tak ze strany jeho učeňky. Jako knížka rozhodně jedna z nejlepších a pro mě srovnatelná s prvními díly.

Bookworm11
02.08.2017 5 z 5

Štěstí, že měl Will Maddie.

Leome
31.05.2017 5 z 5

Tak, najednou už jsem na konci celé hraničářské série - z dvanáctiletého malého sirotka bez přátel je najednou čtyřicetiletý vdovec s depresí. Přesto ale není poslední díl ničím horší, než ty předchozí, záleží spíše na čtenáři: například a mě byly nejlepší díly první, druhý a šestý. Tenhle díl ale vlastně není ničím až tak výjimečný: stejně dokonalý a pětihvězdičkový jako ty předchozí.

Začátek byl, nutno říct, trochu depresivnější, ale rozhodně ne špatný, naopak, čtenáře navnadí a dostane "do nálady". Blíže se seznamujeme i s mladou princeznou Maddie, která se sice po prvním seznámení může zdát fajn a milá, po příjezdu k Willovi je ale situace docela jiná. Tady mě trochu mrzí, že tu není příliš rozvíjení toho vztahu mezi Willem a Maddie, jako to bylo s Willem a Haltem, kde bylo super to sledovat. To je asi ale jediný zápor, který dokážu najít. Jinak je kniha napínavá, s propracovaným dějem, skvělými postavami a prostě dokonalá. Prostě Flanagan, co na to říct. Prostě pět z pěti.

dpxcz
25.02.2017 5 z 5

Depresivnější začátek knihy mě trochu vyděsil, ale pak se zase vše dostalo do dobrých kolejí. Velmi důstojný závěr série.

Gurus
23.02.2017 5 z 5

I když na mě knížka pusobila zbytečně, tedy ze začátku, tak se mi moc líbila:). Myslim, že by se dal příběh dál rozvíjet až do doby, kdy bude Madie mit svého učně a to by mohl být Kůň nebo Vargal ať je to pořádnej odvaz :D.

Bohužel Halt je už stařík a Horac tatík a není to tím pádem ono...jinak take je tu velka mezera cca 15 let od 10 knihy a ta by se par příběhy dala vyplnit.

Misan1993
25.01.2017 5 z 5

Konec skvělé série, mohlo toho být klidně víc. :( Ještě, že mám v záloze bonusový díl, který půjde na řadu co nevidět :)

Elen telemna
30.10.2016 5 z 5

Moc krásné. Je mi líto, že už tahle série končí. Nesmírně mi bude chybět Will, Halt, Gilan a všichni ostatní... Přijde mi, jako bych ztratila ty nejbližší přátele.
Knížka byla opravdu moc hezká. Líbily se mi všechny ty chvíle, kdy Maddie trénovala s lukem, prakem,... Hrozně se mi líbil konec. Dohnal mě až k slzám.
Jen to trochu narušuje atmosféru předchozích dílů. Člověk se na to zkrátka nesmí dívat jako na další díl, ale spíše to musí brát jako takové šťastné ukončení.

BarkaS
03.09.2016 4 z 5

Vlastně trochu smutný konec celé série. Já bych Willovi přála nejmíň "and they ... ever after", ale co se dá dělat. I tak to svištělo podobně jako předchozí díly.

kendllajf
16.08.2016 5 z 5

A ještě dodávám, že toho, kdo dělat tu obálku, by měli vyhodit. Její kůň byl strakáč s černobílímy fleky. A ne plavák! A navíc mě taky trošičku štve, že skoro, podotýkám skoro, každá dívka je blondýna nebo špinavý blond. Chápu, že Madiie je dcera blondýny, ale co kdyby by byla po Horácovi s hnědými krátkými vlasy, nebo černé vlasy. To mě štve.

kendllajf
15.08.2016 5 z 5

Tento konečný díl, se mi líbil, jako všechny. Je to škoda, že už to zase končí. Zdá se mi, jako bych tuto sérii začala číst včera. K srdci mi přirostl Will, Halt, Horác, no, prostě všichni. Dokonce někteří záporaci, také. Bez nich by kniha neměla smysl. Určitě jedna z nejlepších sérii, co jsem kdy četla. Škoda, že je konec těchto příběhů o Willovi. Kdo nečetl tuto sérii, myslím, že si ji zamilujete!

Viky007
12.06.2016 5 z 5

No... doufám, že tohle je už poslední díl o Willovi. Přece jen je těch dílů už docela dost.
Will je vlastně nový Halt v bledě modrém, což je trochu zvláštní. Na druhou stranu musel být trochu tvrďák, když byla Maddie takový fracek.
Ale líbilo se mi to. Rozhodně si myslím, že autor zakončil celou sérii důstojně.

Evus
06.03.2016 5 z 5

Řekla bych, že důstojný závěr série. Princezna Kasandra mi sice jako vždy lezla na nervy, ale jinak bez chyby.