Králové Clonmelu

Králové Clonmelu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219257/mid_hranicaruv-ucen-kralove-clonmelu-LQO-219257.jpg 4 1362 108

Will je na každoročním hraničářském sněmu, ale Halt vyšetřuje záhadné události na západě. Když se konečně vrátí, přináší špatné zprávy. V Hibernii to vře. Lživá náboženská sekta, která si říká nezasvěcení, rozsévá zmatek a vyvolává vzpoury, a pět ze šesti hibernských království už bylo rozvráceno. Nyní je v ohrožení šesté, království Clonmel, a Halt, Will a Horác se vydají na cestu, aby v něm pomohli znovu nastolit pořádek. Budou jim na výpravě užitečná tajemství z Haltovy minulosti? Jeden hraničář obvykle dokáže zabránit vzpouře, ale tentokrát možná nebudou stačit ani dva...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Kings of Clonmel , 2008

pejty
15.01.2016 3 z 5

Tato kniha je pro mě trochu zklamáním. Úvod byl sice fajn, ale pak už jsem knihu četl jen z povinnosti a moc se u ní nebavil a mnohdy jsem ji měl chuť i odložit a už se k ní nevracet. To putování po Clonmelu mě prostě moc nezaujalo a taky zápletka založená na náboženství není nic pro mě. Společně s Ledovou zemí tvoří tato kniha to nejhorší ze série,i když Ledová země pro mě byla pořád ještě o trochu horší.

Roselunda 1928
31.08.2015 3 z 5

Jak Králové Clonmelu, tak i Flanagan mě zklamali. Samozřejmě, začátek velmi slibný, hlášky dobré, smála jsem se, byla tam fakt dobrá část, u které jsem se téměř válela smíchy (Ano, Horáci, moc jsem si tě v tomhle díle oblíbila. Tvůj nápad s Haltem byl geniální.), ale. ALE. Nápad fajn, ale až moc jsem to vnímala jako parodii na křesťanství. Snažila jsem se na to nemyslet a prostě se bavit, ale nešlo to. A to mi vadilo, celý ten princip té knihy. A bylo to mnohem předvídatelnější a klišoidnější než předchozí díly. Konec jsem si mohla domyslet už na začátku, protože jsem tady díky některým komentářům zjistila, jak to s Haltem je. Díky! Ale, jak tvrdí moje kamarádka, HU nikdy nemůže být vysloveně hrozný, a já s ní souhlasím. Pár dobrých zvratů tam bylo a Flanagan podobné věci umí. Jen tohle se mu trošku vymklo z rukou. Je to sice (zatím) nejhorší díl, ale pořád existují i horší knihy.
3,4*

technolog
22.06.2015 4 z 5

Opět kvalitní pokračování ságy. Doporučuji knihy prokládat jinou četbou a sem se vracet pro oddych a relax.

7208
17.06.2015 3 z 5

Předchozí díly byly lepší...

Anonymní
17.05.2015 4 z 5

Tenhle díl jsem celý přečetla, ale už to nebylo ono. Všechny předchozí díly byly bezpodmíněčně lepší. Ale poutavá byla a četla se taky dobře. To že byla nudnější neznamená, že byla špatná.

AndreaD
09.04.2015 3 z 5

Vzhľadom na kvalitu ostatných Flanaganových diel som sa prvý krát pristihla pri tom, že knižku dokážem odložiť a vrátim sa k nej s kľudným svedomím až po týždni. Najväčší šok bol pre mňa Haltov pôvod, myslím, že sa tu autor nechal uniesť a bohužiaľ to pre mňa poznačilo celý dej knižky. Nedokázala som stráviť, že o tom niekto z jeho blízkych nevedel, poprípade, že sa aspoň o niečom nešuškalo v kuloároch hradu a čiastočne nenaznačilo v predošlých častiach. Chýbal mi Gilan, aby táto štvorica hrdinov bola kompletná, ale ten sa už asi v tom čase plavil s Halom Mikkelsenom na palube Volavky. Napriek všetkému to malo svoju správnu dávku napätia a gradovalo až do konca. Červený bodík dodalo Willove bravúrne riešenie finálneho zápasu. Možno mám od autora vysoké očakávania, práve preto som k nemu kritickejšia, takže dnes len za 3.

petrvyhy
26.01.2015 4 z 5

Změna oproti dílům Čaroděj na severu a Obléhání M. Tento díl je svižnější, zábavnější a víc napínavější. Byl jsem velice spokojen, v takovém duchu by to mohlo pokračovat.

Knížkařka
25.01.2015 5 z 5

Halt začíná překvapovat svojí minulostí!
Zase skvělý díl o něčem jiném!
TUTO SÉRII ŽERU:-)

LazyNight
03.01.2015 5 z 5

Vtipná, zajímavá a záživná kniha. Tato mě bavila hodně. :DD

Karoli282
27.12.2014 5 z 5

Znovu (už tradičně) skvělý a napínavý díl. I když ze začátku jsem si říkala, že těch dílů je už moc.

Pomalu se ale začínám bát dalších dílů, zda už tam náhodou neumře někdo z hlavních postav.

Greene
08.12.2014 5 z 5

Geniální, geniální, geniální!!!! Flanagan napsal úžasný příběh, při kterém jsem jen četl s otevřenou pusou, i když mi připadal příběh podobný Pánovi Prstenů, a s ním celkově vypadal už vyspělejší, než předchozí. Ihned se pouštím do dalšího dílu!

Eigis
12.10.2014 5 z 5

Vynikající námět, který autor dokázal výborně dotáhnout, tvoří velmi dobrou knihu, kterou stojí za to si přečíst.

betys6914
19.09.2014 3 z 5

Tuhle knížku vážně nemusím. Celou sérii zbožňuji, ale tohle byla trochu moc velká přeháňka. Zdá se mi, že John měl tak trochu tvůrčí krizi a dost se to v knize odrazilo.

Seid
27.08.2014 4 z 5

Pohodové čtení v anglickém jazyce občas jsem se i zasmál u narážek mezi Haltem, Horacem a Willem.

lakme
29.05.2014 5 z 5

Opět výborné čtení. Příběhy Willa jsou skvělé... :)

Lodja
28.05.2014 3 z 5

Kdysi jsem pří čtení zrovna tohoto dílu s celým hraničářem sekla, tak jsem se bála, aby se nestalo to samé. Historie se sice do jisté míry opakovala, ale i tak jsem to úspěšně dočetla do konce a těším se na díly další.
Na začátku, POZOR SPOILER, se dozvídáme, že Halt je dvojče krále, jaká to náhodička. Upřímně, přijde mi to trošku jako moc velké tlačení na pilu. Kdyby nějaké příbuzenské vztahy s Ferrisem měla třeba Paulina, Rodney nebo co já vím, George, ani neceknu, ale Halt je přece jenom dost zásadní postava a na taková klišé by si podle mě měl dát pozor. Co se týče samotné formy knihy, nepřišla mi tahle tak dobrá jako ty ostatní. Tak 4/5 tvoří bloumání po nějakých clonmelských vesnicích a omílání, že ta sekta je fakt nebezpečná.
Abych ale jenom nekřivdila, u téhle se mi hrozně líbil začátek (jenom doufám, že Jenny neskončí s Gilanem, na to ho mám moc ráda) a konec. A taky, nic naplat, mám pro tuhle sérii a její postavy (a hlavně ach, ach, Horáce) slabost a pod tři hvězdičky bych nešla. Přestože děj sám o sobě není nijak uchvancancující, takové ty epizodní příhody stojí za to v každém díle. Takže i v tomhle.

Mergirus
31.03.2014 4 z 5

Velkým překvapením je zde Haltův původ. Také je tu hezky ukázáno, že sekty jsou jen skupiny chamtivců, kterým jde jen o zlato, ne o nějakého boha.

Alex.Barunka
25.02.2014 4 z 5

Kniha je opět čtivá, jednoduchá a krásná. Přesto však mě příběh nenadchnul tak jako ostatní. Kladně hodnotím nové informace o Haltovi a to, že kniha je na pokračování :) ..

LuciusWlk
24.12.2013 4 z 5

Osmý díl této ságy pokračuje v zajetých kolejích a vypravěčský um autora opět zaujme svou čtivostí. Bohužel, už zaznamenávám poněkud ustupující nadšení, a to především, díky jisté monotónnosti jednotlivých dobrodružství. Jde o literaturu oddechovou a cílenou na mladší ročníky, kterým, bezesporu, toto vyhovuje. Nicméně je těch kladných charakterů přespříliš. Každý příběh je zajímavý a v něčem originální a dokonale odvážný a čestný. Což není na škodu, především dětem, ale já si dávám na chvilku pauzu, něž budu mít opět náladu na takový středověký ráj (myšleno pozitivně úsměvně). Ale samozřejmě je to dobré.

ThePetinka
09.12.2013 5 z 5

Občas mám pocit, že už jsem na tyhle knížky moc stará, že bych měla číst raději něco z poviné četby nebo společenské romány. A velice zřídka mě v tom utvrzují i autoři fantasy knih, když si se mnou zahrávají. Naštěstí to není případ pana Flanagana, jehož knihy jsou stále velice dobré. Když otevřu Hraničářpva učně, je jedno kolik mi je!
V jeho knihách je teď ještě mnohem víc humoru, což oceňuji. A Will s Horácem jsou konečně v tom správném věku. Tedy ve věku, kdy už je zcela přirozené, že jsou ve všem výborní. I když stále se jim občas stává, že se v něčem seknou, což je podle mě docela sympatické. A mimochodem, odhalování Haltovi minulosti - to je něco úžasného.