Klan Rudé lišky

Klan Rudé lišky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390821/bmid_klan-rude-lisky-yfT-390821.jpg 4 499 77

Přichází čas nové generace hraničářů, která nyní musí převzít odpovědnost a chránit Araluenské království. Maddie úspěšně ukončila třetí rok svého hraničářského výcviku a je povolána zpět na hrad Araluen. Jednotvárný život na hradě ji však ubíjí, cítí se v něm jako ve vězení a touží z něj uniknout. V okolí se začínají šířit zvěsti, že království hrozí nové nebezpečí. Tajemný klan Rudé lišky, skupina rozvracečů v liščích maskách, útočí na královskou rodinu a zpochybňuje nástupnictví princezny Kasandry a její dcery Maddie na araluenský trůn. Podaří se Rudým liškám odstranit Kasandru a Maddie a uchvátit trůn pro sebe? Na pokračování..... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Red Fox Clan , 2018

Mečounka
12.08.2019 4 z 5

Čekala jsem, že mě to chytne víc... Prvních dvanáct dílů bylo super, ale pokračování už není nic moc.

domihruzkova
30.07.2019 4 z 5

Dobré jako čtení na dobrou noc. Už to ale postrádá grády, které to mělo s Haltem a Willem.

Rézi
08.07.2019 5 z 5

Bála jsem se, že 13 díl bude pouze nudné komerční pokračování, ale milé mě překvapil, jen Will mi tam moc chyběl

hardrock
16.06.2019 4 z 5

Klasický Flanagan, vzorce funkčné, rokmi zaužívané, ale stále pobaví. Také jedno-dvojdňové oddychové čítanie. Hneď sa idem pustiť do Souboj na Araluenu, hoci, hrubú kostru knihy, keďže ide o pokračovanie tejto knihy, by som vedel napísať asi už teraz. Avšak, cesta je cieľ a teším sa, ako sa zas pobavím na ďalšom Flanaganovom príbehu.

Čtenář1234
16.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila , Madelyn mi konečně přirostla k srdci . Zápletka s Dimonem byla skvělá , to se autorovi povedlo . Skončilo to v epickém konci , po kterým si jasně řeknete : ,,potřebuju další díl" . I přes to všechno jsem se občas u knihy nudil a proto bych to hodnotil asi 4,5 * , ale jelikož to nejde přikloním se k 5* .

pampelišinka
31.05.2019 3 z 5

No jo, po jednom odpoledni zase nebylo co číst. A užila jsem si to, přestože moje hodnocení může napovídat opak.
S čistým svědomím však hvězdičky strhávám za již kolikrát vzpomínaný neobvyklý překlad (ale dá se na to zvyknout, ne že ne, adoptovala jsem se rychle - jen je to trochu nepříjemné překvapení) a za Maddie, která se prostě občas chová nesnesitelně. Jako hlavní postava mi ve srovnání s "naším" Willem připadá o úroveň níž.
Jinak ale moc fajn četba, typický Flanagan. Času stráveného nad stránkama rozhodně nelituju. ♡

PhoebePollard
21.05.2019 2 z 5

Nový překladatel, ohraný humor, převídatelné scény, trapná zápletka... Na této knihze je bohužel skvěle vidět, že ani Flanaganova studnice skvěých vtipů není bezedná. Chybí tu Will a Halt a všichni, kteří dělali předchozí díly výjimečné. Ani dvanáctý díl nebyl bůhví co, ale tohle už je vyloženě špatné. Škoda.Ale rozhodně by pomohlo, kdyby zůstala původní překladatelka. Ta Blaze, plášť místo pláštěnky, Větrný vlk míto Vlčího větru a Will... eh, to se nedá. Pomoc, prosím.

Paj-Inka
27.04.2019 3 z 5

Už to prostě není ono. Chybí mi tam ten starý dobrý humor, děj je naprosto předvídatelný, některé scény naprosto trapné a tu holku si prostě nedokážu oblíbit. Tragický překlad tomu taky moc nepomáhá. Škoda :/

Mabie
29.03.2019 5 z 5

Hraničářův učeň je moje srdcovka, ale v tomto dílu mě několik věcí naštvalo. Nejvíc asi překladatelka, která nedrží stejnou úroveň překladu, jako tomu bylo v předchozích dílech, přejmenovala Willa a dokonce změnila pohlaví u koně, no zkrátka škoda, že nezůstalo vše při starém. Ale k tomu se tu podrobněji vyjadřovali jiní už přede mnou, tak jen připojím povzdech nad tím, že jsem hodně postrádala své staré přátele - Halta, Willa a Skandijce a hlavně humor, který se s nimi pojil, jejich špičkování, moudra a průpovídky.
Jinak je to klasický Flanagan, předvídatelná oddychovka, kterou prostě miluji.
Dokonce i Maddie je mi už docela sympatická, ale fakt mě autor naštval, že musím čekat na pokračování! No do května to nějak vydržím ;-)

kloin
20.03.2019 5 z 5

Když jsem se blížil ke konci knihy, říkal jsem si, jak to chce tak rychle ukončit. A ono ne, budeme si muset počkat na další díl.

Didi15
18.03.2019 5 z 5

I když tam nebyl Halt, Will a další známí , tak mě to prostě bavilo , nemůžu si pomoci:) Ale ten konec? Jak to mám vydržet ?:)

Karathen
17.03.2019 4 z 5

To je zrada! Jak to, že to takhle (ne)skončilo?!

Petass
23.02.2019 4 z 5

Užila jsem si to a těším se na další. Je to předvídatelné, jednoduché, ale mě to stále baví. Překlad mi až tak nevadil... Jediné co se nedalo překousnout bylo "Věř plášti!" a Will...

* výzva 2019, 15. kniha od autora, který napsal více než 20 knih.

paqlic
19.02.2019 4 z 5

Překlad mě hodně rušil ve čtení a nedalo se nato zvyknout! (proto 4*) Jinak kniha se krásně četla, Flanagan nezklamal. Čekal jsem na knihu tak dlouho a konec zůstal otevřený? To snad nééééé, zas budu čekat rok?

Natyna3
13.02.2019 5 z 5

I tento díl se mi líbil a příběh mě stále baví, ač je škoda, že zde již nemá takovou roli Halt.
Překlad mi, až na výjimku "Will Treaty", nedělal problém.
A co se týče Blaze, jako klisny, nevím, v čem někteří vidí problém. Hraničáři koně mění, takže podle mě není žádný problém, aby Gilan dostal místo koně klisnu.

LilianaFalcon
12.02.2019 5 z 5

Předvídatelný děj, ale nebylo to na škodu. Čtenář měl více informací než hrdinové a postavy naštěstí nejednaly hloupě. Chyběl tomu Halt a Will - teda spíš humor s nimi spojený, takhle se vtiné scénky omezily na Trkače. Jinak byla knížka super, už se těším na další díl.
Změna překladatele byla bohužel znát. Will Treaty je hodně velký přešlap.

žvejka
03.02.2019

Na knihu jsem se moc těšila. Musím ale uznat, že je slabší než příběhy zaměřené přímo na Willa. Čte se dobře, ale nenadchne tolik jako předchozí díly..

luboskniha
02.02.2019 4 z 5

Knihu jsem dostal k Vánocům a až teď jsem se přemluvil si jí přečíst (částečně i kvůli recenzím). Knihy od Flanagana mám rád, i když už to není co to bývalo. Po hodině čtení jsem věděl kdo je padouch a mrzí mě i nulový vývoj postav (ten se snad týká jenom věku). Kniha je opět předvídatelná, ale zároveň jsem rád, že jsem opět mohl prožít dobrodružství v království Araluen. Co se týče překladu, tak mi to nepřišlo až tak strašné jak níže spousta čtenářů píše (pravděpodobně jsem si na to zvykl jelikož jsem četl i Bratrstvo - Kaldera). I když u Willa Treatyho jsem se musel smát - to je opravdu hrůza. Opět je to odpočinková kniha na zkrácení dlouhé chvíle, která neurazí. Budu se těšit na další díl.

andrejci
26.01.2019 4 z 5

Dočteno. A můj názor? Líbilo se mi to. Od Flanagana mám přečtené všechny knížky, takže jsem teoreticky věděla co se bude dít. Docela mi to připomíná to co se stalo v sedmém a desátěm díle. Líbilo se mi vyprávění z Madeiina pohledu a také z Horácova. Co mi vadilo bylo, že tam nebyl moc Will s Haltem. Doufám, že se v dalším díle boudou. Co mi tam ještě chybělo bylo, že když přijel Hal s Volavkou tak se přivítal s Kasandrou jako se starou známou. Pokud se, ale nepletu tak se ani v jednom díle nesetkali. Doufá, že se to ještě nějak vysvětlí.

Sarka14
25.01.2019 5 z 5

Na knížku jsem se hrozně těšila. Má to své ale, které už uvedly všichni přede mnou. Podstatné ale je, že knížka se čte pořád velmi dobře. Ano, taky si myslím, že by už možná bylo načase tuto sérii ukončit. Ale stejně se na další knížku budu zase hrozně těšit.