Hořící most

Hořící most https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2066 227

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Burning Bridge , 2005

Pohan
17.03.2018 3 z 5

Ze začátku mi dělalo problém zvyknout si na tu jednoduchost (to je tak, když člověk součastně s tímhle čte Malaz), nicméně jak sem si zvykl, tak mě kniha po většinu času bavila a líbila se mi více, než první díl. Bohužel mě celkem zklamal konec. Nad hodně věcmi jsem kroutil hlavou, jednání některých postav mi přišlo nelogické a vše bylo strašně moc uspěchané (to už bylo i v prvním díle). Zatím hodnotím stejně, jako díl první :)

SarahRoyalAss
14.03.2018 5 z 5

Tohle mě baví. A jak moc!
Děj se nesl ve stejném duchu jako první díl. Kapitoly jsou krátké a tak hrozně dobře se to čte!! :)
Jediné, co mi zklamalo a nakrklo, byl konec. Prostě bum prásk hele a pích a to je ono? Nevěřím.
Každopádně, jsem zvědavá, co bude dál. :)

brodequin
12.03.2018 3 z 5

Ještě mám sice pár stránek do konce, ale už teď musím konstatovat, že mě druhá část už tolik nebaví. Na to, že je to druhý díl, přijde mi, že skok v událostech je až příliš rychlý. Očekával bych spíš delší popis Willa v učení a určitě bych naopak neočekával to, že se už začne bojovat. Kniha tak pro mě postrádá napětí a rychlý sled událostí mě paradoxně přestal bavit. Morgarath je tak v mých očí prostě nějaký pán, co jde válčit. Chybí mi zde nějaké velké očekávání, intriky, překvapení a tak dále. Určitě budu pokračovat dále, ale ne s takovou natěšeností, jakou jsem měl před začátkem čtení a při sledování zdejšího hodnocení a komentářů.

memphisz
26.02.2018 4 z 5

Hodně podobné pocity jako u první knihy. Je z toho silně cítit určení pro mládež, což není výtka. Oproti první knize mě tu spíše bavila první část - do spálení mostu. Druhá - bitevní - mi přišla zbytečně uspěchaná. Ale pořád je to "prima" fantasy dobrodružství.

pipa36
25.01.2018 5 z 5

Kniha na stejné - velmi dobré úrovni jako první, poslouchala jsem jako audiobook s Matoušem Rumlem. Jedním slovem NÁDHERA.

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Od prvního dílu je to velký pokrok, Will je bez Halta a Horác je hrdina. Trochu překvapivý, až neuvěřitelný, ale děj vás vtáhne hned.

Dandy1
08.12.2017 5 z 5

Druhý díl je stejně dobrý jako ten první. I když je to pro mládež, mě to prostě bavilo. Takový pěkný návrat k pohádce, kde dobro vítězí nad zlem.

tlllk
15.11.2017 3 z 5

Tak tento krát mi postavy prišli mierne retardované, tak z 10 minútovým predstihom muselo byť každému jasné čo je vo veci. Ale zas malo to aspoň spád a ten záver vás núti obratom siahnuť po III. časti.

AllysCarter
13.11.2017 5 z 5

Skvělá , nemám slov

Půca4
12.11.2017 5 z 5

12.11.2017 Ne prostě, této sérii se nedá nic vytknout! Po 4 letech jsem se k ní vrátila a během čtení si najednou uvědomuji, kolik jsem toho zapomněla! Tím se kniha stává ještě dokonalejší, než v mých vzpomínkách, když skoro vše prožívám znovu! Stejně jako poprvé mě konec této knihy neskutečně rozesmutnil a přestože vím, že vše dopadne dobře, nedá mi to a ihned jdu začít třetí díl, aby to mělo tu správnou návaznost! Doporučuji všem milovníkům fantasy - je úúplně jedno, kolik je vám let! Je to něco jako s Harrym Pottrem, toho také mohu číst, nehledě na věk.

Jostik_21
12.11.2017 5 z 5

Navazující druhý díl na první mě přišel lepší. Jo, v prvním jsem se dozvěděla, jak se stal Will hraničářem, atd. Ale ve druhém dílu, jsem to ještě víc prožívala s Willem. A dokonce je to i dojemné. Chudák Halt. Ale je to určitě lepší, než první díl. A teď čtu 3 díl a věřím, že bude super!

Hadati
24.10.2017 3 z 5

Druhý díl navazuje na ten první, kdy kvalitativně mi přišel slabší. Na konec se i dočkáme velké bitvy. Opět se jedná o jednoduchý příběh, který se moc nezabývá detaily, kdy tři děti téměř samy zachrání osud celého království. Zkrátka, fantasy pohádka pro dospívající děti.

Mabie
19.10.2017 5 z 5

Velice pěkné čtení, nejen pro mladší čtenáře. Dobrá zápletka, moc pěkné popisy v rozumné, ale přitom čtivé míře, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě si pořídím celou sérii.

any333
24.09.2017 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil víc než předchozí, protože se konečně děje něco velkého, i když spíš až ke konci knihy. A procestovali jsme Celtiku, takže už zbývá jen Skandie v příštím díle a někdy v budoucnu by to mohla být Pikta.
A myslela jsem si, že ty ukázky soubojů mezi Willem a Horácem zastávají jen úlohu zpestření, na konci se ukázalo, že tomu tak není. Čili, příště si na takové věci budu dávat pozor a pak budu odhadovat, co se asi stane. I když, když už jsem začala o tom závěrečném souboji, přišel mi takový moc zlehčený. Horác, učeň, si troufl na zlo a povedlo se mu to? Až do té doby, než se to uzavřelo, jsem čekala, že najednou vstane z mrtvých a začne je znovu teorizovat. No, v tom případě jsem zvědavá, co se stane v dalších dílech.

ReziEngli
10.09.2017 4 z 5

Tento autor píše tak skvěle, že se nemůžu skoro odtrhnout :)

VacošVacoš
14.08.2017 5 z 5

fuuuuuurt supeeeeeeeeeer knihaaaaa

limo
11.08.2017 5 z 5

Toto je dobrý díl a pořád to má pointu.

Terka18
11.08.2017 5 z 5

Nebylo to špatné, první díl byl o kapičku lepší. Napětí nechybělo, hezké vyprávění a samozřejmě otevřený konec který vás donutí číst dál.

Gordonlord
10.08.2017 1 z 5

!!!!!! POZOR - OBSAHUJE SPOILERY !!!!!!!!!

Hraničářův Učeň pro mně zatím tak trochu opisuje příklad Eragona. Ten v první knize začal geniálně, pokračoval dobře a končil nudně, aby s druhou knihou přinesl nejzbytečnější odpad, co kdy fantasy žánr mohl spatřit.

Hraničářův Učeň naproti tomu pro mě byl v první knize naprosto geniální - ano, sice naivní a trochu dětský, ale tohle taky dětské fantasy je - ale měl všechno - napětí, zajímavý děj, poutavé postavy...kdežto druhý díl - "Hořící Most", už nemá snad naprosto nic.

Celé je to jen o tom, že : ´Bacha, neskutečně bad-ass záporák, kterého ani největší válečníci neporazí, se probudil a šikuje armádu , co pak asi chystá´...celá zápletka je vyzrazena v zápětí, klíčové zmaření plánů nepřátelské armády proběhne hladce jako nákup v samoobsluze, snad aby se děti nepolekaly, vystrašené nějakým tím napětím, zajímavým dějem, nebo - nedej bože - zvratem. Osvědčené postavy, které v prvním díle fungovaly, mi najednou přijdou dost prázdné - snad i proto, že se zde nic neděje, nebuduje se žádné drama a s potenciálem klasického příběhu ´hrdinové versus armáda zlého padoucha´ se zde nepracuje ani trochu zajímavým způsobem.
Will se zde tentokrát absolutně nijak neprojevil, ani nevyvinul, Halt je tu taky do počtu, naprostí mistři boje, král i mistři svých oborů zde vypadají jako bezbranné ovečky a dějová linka s princeznou, vydávající se za svoji vlastní služebnou proto, aby unikla pozornosti nepřátel, nakonec vyzní absolutně do ztracena. Celá kniha na mě působila jako jeden nudný díl nějaké venezuelské fantasy telenovely.

A korunu tomu všemu nasadí závěrečný souboj. Takovou, bez odpuštění - kokotinu, jsem snad ještě nečetl. Vím, že je to fantasy pro děti, ale aby záporáka, kterého zde autor celou dobu vykresluje jako neskutečně nebezpečného bad-ass bouráka, před kterým se třese celé království, včetně všech neskutečně nabušených bojových mistrů celé roky , tak tohohle záporáka, tuhle nesmírnou, děsivou hrozbu pro celý svět...na konci sejmul malej fakan, to už je vážně přes čáru. ....Ok. Tímhle pro mě svět Hraničářova Učně skončil. Jak chce "mistr" Flanagan po tomhle budovat nějaké napětí ? Pokud by příští záporák byl třeba samotný bůh války napumpovaný steroidy tak jsem v klidu, protože podle autorovy logiky ho může sejmout klidně i batole.

No - tak jsem se rozohnil, ale abych byl fér...úplná s****a to není, protože pořád se to dobře a docela přehledně četlo a přímo mě to (až na ten konec) nikterak neuráželo. Takže na odpad to ještě pořád není.

Palmanka
02.08.2017 5 z 5

Má 2. kniha Kterou mám od Johna Flanagana. Tu jsem od sestry žadonila a nakonec jsem ji našla pod stromečkem. Společně s ní jsem našla i Hraničářův učeň Ledová země. Tento spisovatel je prostě úžasný! Obě tyto knihy doporučuji! :-)