Císař Nihon-džinu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Horác by se coby vyslanec v cizí zemi neměl vměšovat do vnitřních záležitostí – ale nedokáže nečinně přihlížet, jak se křivopřísežný šlechtic pokouší uchvátit trůn. Horác odjel s vojenským poselstvím ke dvoru císaře Nihon-džinu. Od té doby už uplynuly celé měsíce, a on se dosud nevrátil. Pak Evanlyn dostane zprávu, že v Nihon-džinu vypuklo povstání sendžiů proti právoplatnému císaři a Horác se rozhodl zůstat a postavit se na stranu svrženého panovníka. Evanlyn si dělá o Horáce starosti a ve společnosti Willa, Alyss a Halta se mu vydá do Nihon-džinu na pomoc. Zatímco Horác a Will se pokoušejí vytvořit z nihondžinských lesních dělníků vojenskou sílu, která by dokázala čelit dokonale vycvičeným sendžiům, Evanlyn a Alyss musejí překonat dlouho trvající vzájemné soupeření a hledat pomoc u tajemných horalů na severu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75637/cisar-nihon-dzinu-ieu-75637.jpg 4.6753
Série

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 10.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)
Orig. název

The Emperor of Nihon-Ja, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Císař Nihon-džinu

Přidat komentář
Devil-Ivet
24.03.2019

Po dlouhé době jsem se vrátila k Willovi a jeho dobrodružství. Jeho nový příběh mě opravdu pobavil, a přestože jsem na fůru věcí pozapomněla, autor lehce přiblížil některé situace, postavy a činy. Díky tomu jsem se rychleji začetla. Bylo to svižné, vtipné a napínavé.

Čtenář1234
01.03.2019

To je prostě srdcovka . Při téhle knize , jsem zažíval neskutečné emoce . Co jsem tak slyšel je , že další díly by už tak dobré neměli být , uvidíme . Každopádně tenhle díl velká špica a zasloužených 5 hvězd .

LilianaFalcon
06.02.2019

Tak tohle bylo parádní! Sice jsem občas měla pocit, že se autorovi nechtěla knížka rozdělovat na dva díly, a tak tam některé věci hrdinům hodně zjednodušil, ale bylo to výborné a vtipné.

Daniel2009
15.12.2018

Z deseti dílů, které jsem zatím přečetl, je tento nejlepší.

dadako
23.08.2018

Jelikož mě předchozí díl vůbec nenadchl, tak tento byl příjemnou změnou a návratem ke standardu dřívějších dílů.

vodopad152
02.08.2018

Kniha byla zase úžasná, tak jako skoro všechny od Johna Flanagana. Moc se mi líbila osobnost císaře byl takový jak se patří a k tomu moc moudrý. Úžasné.

sola_lupa
02.07.2018

Hraničářův učeň nikdy nezklame. Pořádná zápletka, boj a inovace bojové strategie ve stylu - jsme úplně v háji, ale dobrý nápad nás zachrání.

andrejci
28.06.2018

Tenhle díl byl podle mě trochu slabší ,ale i tak byl super.

Didi15
13.06.2018

Už vůbec nevím, jak komentovat. Prostě jen super. Velice oceňuji to, že jsem se u knihy nahlas párkrát zasmála:)

Mabie
02.01.2018

Toto byl z celé série pro mne asi nejlepší díl.

Terka18
01.11.2017

Knížka nebyla špatná, ale moc zdlouhavá. Klidně bych některé kapitoly zkrátila, připadalo mi, že to autor trošku moc natahuje. Pořádně jsem se začetla až tak od poloviny. První polovina mě zrovna nebavila, až potom se to rozjelo.

Sarka14
14.09.2017

Když nepočítám první dva díly, zatím je to pro mě jeden z nejlepších. Knížka se čte jedním dechem. Moc dobré.

Peter88
07.09.2017

zaujímave a dobre ako stale

Zmiu
13.08.2017

Tento díl byl hodně mimo, postavy najednou jako by nebyly samy sebou. Dospělí hrdinové se chovají najednou jakoby jim bylo 15, ostatní nedostanou skoro prostor. Oproti ostatním knihám zde nejsou žádné vtipné interakce postav, jen nekonečné popisy.

MirijamFrankl
24.07.2017

!POZOR! OBSAHUJE SPOILERY!!!!!!!!!!!!!!
Velice dobrá kniha,ale mám tentokrát pár výhrad.
Zaprvé si myslím, že by se v knihách,pokud je označujete pro mládež,ne dětské, mělo trochu přestat idealizovat,jelikož mě už tolik nebaví číst seznamy Horácových a Willových úspěchů a věřit, jak zůstali superskromní a přátelští.Docela bych uvítala složitější postavy a situace.
Proto pro mne byl v jistém ohledu Šakinova smrt plusem.
Naopak na knize oceňuji,že nám Flanagan představil úplně nové světy(Toskano,Nihon-džin) a zajistil přitom návrat některých starých známých.
Velikým kladem desáté knihy je rovněž vztah mezi Evanlyn a Alyss, protože zase nejsou hned po usmíření nejlepší kamarádky.
Musím ovšem vyzdvihnout humor autora,Hraničářův učeň je jedna z mála knih,co se u nich nahlas směji.
Takže jinak moc fajn knížka a možná se k ní i vrátím.

czpilar
05.02.2017

Tako kniha, stejně jako všechny předchozí díly, je čtivá, dobrodružná. Nicméně už po desáté stejný mustr, který mi začíná vadit.

tucnak67
25.01.2017

Ze série absolutně NEJ

Gurus
18.01.2017

AAaaaa :-) super, prostě super. Myslím, že tato kniha je ze serie zatím to nejlepší co sem četl. Je mi trošku líto, že je to knížka č. 10 a jen dvě to go...

*spoiler*

Líbila se mi poslední bitva a to tím, že to zas tak velká bitva nebyla jen ze začátku, ale pak se prokázal smysl pro čest ze strany Šigeura. No prostě super. Libilo semi, že se holky spřátelily.

Co mi vadilo a není to autorova chyba (možná), že holky působili nepřirozeně a opravdu šlo cítit, že je psal muž. :-D Alyss byla víc protivná než Evanlyn a to je co říct...

AndreaD
06.12.2016

Nooo, slušné John. Musím skonštatovať, že sa mi knižka veeeeľmi páčila. Najväčším plusom bolo, že sa v príbehu stretli takmer všetky známe postavy celej série, snáď až na Gilana, ktorý momentálne pomáha "Volavkám" v inej autorovej sérii. Každý z nich mal svoju kľúčovú úlohu a svojim pričinením pomáhal väčšiemu celku. Dokonca aj dievčence priložili ruku k dielu dosť výrazným spôsobom. Avšak pár mínusov, ktoré nahlodali môj celkový dojem z knihy som ale našla... Výrazne mi šlo na nervy hašterenie oboch dievčat. Alyssine žiarlivostné scény, podozrievanie, ironické povýšenecké poznámky...myslela som, že ako diplomat by mala takéto situácie zvládať s prehľadom. Musím skonštatovať, že mať tak nepríjemnú, domýšľavú a hašterivú babu by mi fakt vadilo. Evanlyn zase všetko riešila prudko, urážala sa....ešte, že tam bol Halt, ktorý to dokázal všetko inteligentne ukočírovať a okomentovať. Bolo len otázkou času, že tieto dve musia absolvovať "zmierovaciu výpravu" ale samovražedný boj s tygrom, ktorého sa báli aj dvojmetroví domorodci, najlepší bojovníci cisára, bol trochu cez čiaru. Navyše o tom boji sa absolútne nik viac nezmienil po finálnej bitke. Čudné bolo, že Severania, bojovníci od kosti si "čilovali" kdesi na opustenom ostrove napriek tomu, že veľmi dobre vedeli, že sa Will s Haltom a Seletinom chystajú na pomoc Horácovi a, že to určite nebude len "prechádzka ružovým sadom".... Divné. Za ten koniec s tou urážlivou Alyss uberám jednu hviezdu, to už bol klinec do rakvy tá jej reakcia...Celkovo sa mi však knižka ako celok páčila, Haltove trefné poznámky, jednoduchosť, ale disciplína Nihondžinčanov, cisárova skromnosť a múdrosť, Willove taktické schopnosti a Horácov zmysel pre česť a spravodlivosť splnili moje očakávania.

tatjana1737
10.10.2016

!!! POZOR SPOILERY !!!

Flanagan drží laťku a další kniha, tentokrát se odehrávající v dalekém Nihon-Džinu je toho důkazem. Osobně mám raději příběhy z Araluenu, ale vykreslení "Japonska" nebylo špatném, byť jeho císař byl na můj vkus trošku moc pohádkově hodný a sympatický. U autora mne mrzí určitá schémata - mám takový blbý zvyk na konci každé knihy přečíst anotaci na další díl. Takže když jsem četla, že císař bude svržen a jeho věrné budou tvořit jen rolníci, které bude potřeba vycvičit, bylo mi od počátku jasné, že bude výcvik bude vycházet z toskanské strategie boje. Proč by taky jinak o tom autor vůbec psal ;-).

Oceňuji opětovné setkání se Seletinem, přestože jeho postava v novém prostředí už nepůsobí tak majestátně. Většinu děje táhnou hlavně známí hrdinové - Horác, Will s Haltem (ten opět stojí jako mlčenlivý, ale zkušený mentor v pozadí, který v potřebné chvíli usměrní hlavní hrdiny, přispěje radou, poučením a ironickou glosou) a Alyss s Evanlyn / Kassandrou. Jejich hašteření a smiřování mi přišlo trochu umělé, autor přeci jen je muž a dívčí myšlenkové pochody mu moc nejdou, ale potěšilo mne, že dostaly samostatný prostor a holčičí čtenářky si tak mohly přijít na své. Ačkoli u lovu na tygra-lidožrouta mi přišlo trochu přehnané, že by ho zvládly samy dvě...

Co se týče obálky knihy, opět by mne zajímalo, odkud autor ilustrace čerpal inspiraci. To v pozadí má jako být Brad Pitt? :-X

Na závěr pár úryvků, které mne pobavily:

Evanlyn byla tou představou pohoršena. "Kdybys na mě vztáhl ruku, můj otec by tě nechal zbičovat!"
Halt posměšně odfoukl. "Kdyby tady byl tvůj otec, podržel by mi pláštěnku, abych to mohl udělat."

Seletin sledoval, jak se loď kymácí a posádka pachtí, aby zabránila jejímu potopení.
"Víš," řekl Haltovi s kamennou tváří, "možná by bývalo bylo jednodušší poslat jim na palubu ta dvě děvčata se cvičnými meči."
Dlouho chvíli si hleděli do očí. Potom Halt zavrtěl hlavou a prohlásil: "Potřeboval jsem, aby jich několik zůstalo naživu."

"Máte pravdu, Halte," uznala a kývnutím potvrdila, že se podvoluje.
"Je hezké slyšet, jak to pro změnu říká někdo jiný," zvesela se ozval Will. "Mám pocit, že já tahle slova řekl za svůj život už hrozně mockrát."
Halt k němu obrátil zachmuřený pohled. "A vždycky jsi měl pravdu."

"Halte? Jste vzhůru?"
"Ne." Nevrlost jednoslabičné odpovědi se nedala přeslechnout.
"Tak promiňte."
"Zavři pusu."
(...)
"Wille? Spíš?"
Prudce otevřel oči a okamžitě byl ve střehu. Pak si uvědomil, že z Haltových slov nezazněl poplach ani varování, a napjaté svaly se uvolnily.
"Spal jsem," řekl trochu dotčeně. "Ale už nespím."
"Výborně," odvětil Halt trošičku škodolibě. "Dobře ti tak."
A vousatý hraničář se obrátil na druhý bok, přitáhl si přikrývku pod bradu a spokojeně usnul.

Viky007
12.06.2016

Musím říct, že změna prostředí byla zajímavým zpestřením. Ale nemůžu si pomoct, tento díl mě moc nebavil. Asi jsem jedna z mála, ale závěrečná bitva se mi moc nelíbila. A Evanlyn mě opět začala štvát! A když nad tím tak přemýšlím, tak mě štvala i Alyss.
Ale Halt... ten nikdy nezklame :-).

irushs
12.03.2016

Opět přečteno jedním dechem.

teri-s
21.02.2016

Ta to kniha je úžasná! Nechci se opakovat, ale nejde to. Kniha je jedna z nejlepších od toho to autora.( Zvlášt´ ten konec.) Docela tlutá, ale čím jsem se blížila ke konci. Litovala jsem toho, že je tak ,,tenká" .

Evus
14.02.2016

Tentokrát se mi líbilo především autorovo vykreslení Japonska. Nebylo sice místy moc hodnověrné, ale rozhodně se mi cesta skupiny do dalekého Nihon-džinu velmi líbila.

pejty
15.01.2016

Absolutně to nejlepší co v sérii Hraničářova učně můžeme naleznout. Jako obyčejně je tu spousta napětí a akce a ta závěrečná bitva? Tak ta byla absolutně úžasná. Ale to nejlepší na tomto dílu bylo zařazení japonské kultury do příběhu. Tím to dostalo zcela novou šťávu a bylo to pro mě naprosto úžasné. Nejlepší kniha série.

2

Doporučujeme

Zatmění
Zatmění
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny - původní scénář
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny - původní scénář
Královna stínů
Královna stínů
Hádův chrám
Hádův chrám