Hra s ohněm

Hra s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301234/bmid_hra-s-ohnem-vaU-301234.jpg 4 422 142

V potemnělém římském obchůdku se starožitnostmi objeví houslistka Julia Ansdellová náhodně notový zápis neobyčejné, neznámé skladby – valčíku Incendio – a jeho zvláštní melodie, plná vášně, bolesti i mrazivé krásy, jí okamžitě učaruje. Julia se rozhodne Incendio nastudovat a seznámit s ním veřejnost. Vrátí se domů do Bostonu, ale od okamžiku, kdy se její smyčec dotkne strun a vzduch se rozezní ohnivými, hypnotizujícími tóny, začne se dít cosi podivného – a Juliin svět se octne v ohrožení. Ve snaze ochránit svou rodinu se Julia rozhodne vypátrat autora skladby a důvod, proč vznikla. Ve starobylých Benátkách objeví desítky let staré tajemství. Kdosi je však odhodlán zabránit odhalení pravdy, ať to stojí cokoli. Výjimečný samostatný thriller autorky případů Jane Rizzoliové a Maury Islesové, mimořádný tím, že houslovou skladbu, která tvoří jeho hlavní zápletku, složila sama Tess Gerritsenová…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Playing with Fire , 2015

bianca5
02.03.2017 5 z 5

Zážitek........skladba také krásná....

pejty
24.02.2017 4 z 5

Tess Gerritsenová má neskutečný literární dar, kde dokáže ve svých příbězích proplést minulost a současnost v jeden krásný a smysluplný celek. Tentokrát to nebyla klasická detektivka, na které jsem si už od této autorky zvykl, ale byl to krásný a zároveň nesmírně smutný příběh, který si určitě získá srdce mnoha čtenářů.

RiverSong
15.02.2017 5 z 5

Velice pěkná kniha, která hned na začátku vtáhne do děje. Nejedná se přitom o žádný thriller plný konspirací, nad kterými vrtíte hlavou, ale jde o příběh, který se klidně mohl stát. Rozhodně doporučuji

TheCiko5
09.02.2017 5 z 5

Fascinující spojení muzikantského žargonu s historickými reáliemi. Je ohromně cítit, že autorka je hudebnice. Pasáže, kde popisuje hru Lorenza s Laurou, nebo La Dianoru, jsou ohromně autentické. To, že příběh Incendia je vymyšlený, jen podtrhuje autorčinu výjimečnost a její schopnost vytvořit fikci i na základě skutečných historických milníků. Scéna, kde orchestr složený z židovských muzikantů musí "přeřvat" křičící lidi v krematoriu, mluví sama za sebe.

26Mirka
26.01.2017 5 z 5

Naprosto skvělá knížka přečetla jsem za jeden den jak jsem se nemohla odtrhnout. Moje druhá od paní autorky a líbila se mi více než Umři znovu.

kolacky
08.01.2017 4 z 5

Strašně smutné.

ritz
27.12.2016 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, krásně se četla, téma zajímavé, závěr napínavý, že jsem musela nutně číst až dlouho do noci.

mirunda
12.12.2016 3 z 5

Nějak se nemohu rozhodnout, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Klasickou Tess mám určitě raději, ale četlo se to vcelku dobře.

sioux
08.12.2016 3 z 5

Kdysi jsem Tess Gerritsen četl, ale posledních spoustu let už ne. Teď mě zaujalo, že napsalo něco jiného než obvykle a zkusil jsem to. Nebylo to špatné, četlo se to dost lehce, ale závěr byl takový divný, i když asi jiný nemohl být. Na knihu nebudu mít dobré vzpomínky, možná to asi vzhledem ke zvolené tematice také nemohlo jinak být.

Jia
30.11.2016 4 z 5

Tak to opravdu není Tess na jakou jsme zvyklí. Tentokrát žádné napínavé a skvěle vymyšlené případy Maury a Jane, ale tvrdá realita. Větší část knihy jsou děsivě vylíčené válečné hrůzy, hlavně o likvidaci italských Židů za 2. světové války.
S tím souvisí příběh mladé bostonské houslistky, která si při návštěvě Říma v zapadlém starožitnictví koupí staré noty. A tak nechtěně probudí desítky let staré tajemství, jež drsně zasáhne i do jejího do té doby spokojeného života s manželem a malou dcerkou.
I když jsem věděla, že knížka bude tentokrát jiná než ostatní thrillery, které Tess napsala (a které mám všechny ve své knihovně), přesto to byl rozdíl veliký. Jistě, opět skvěle napsaný, s burcujícím námětem, ale ve mně zanechal pocit zklamání a hlavně smutek a depresi.
Umělecký dojem 5*
Požitek ze čtení 3*
:-)

Seiers
29.11.2016 4 z 5

Občasný úskok od zavedené série určitě neuškodí. Mně se tedy více líbila "Zahrada kostí", ale ani "Hra" není špatná. Svižný děj, žádné tlachání kolem, trochu depresivní výlet do minulosti, na kterou není lidstvo pyšné. Přesto mi holky z kriminálky a pitevny sednou víc.

Pavlnka
26.11.2016 5 z 5

Úplně něco jiného, než jsem od této autorky čekala, ale opět velmi propracované.

wooloong
23.11.2016 5 z 5

Jeden z nejlepších příběhů od autorky z doby, kterou je třeba si neustále připomínat, abychom nikdy nezapomněli a aby se už nikdy nic podobného nemohlo opakovat.

martina.bella
07.11.2016 5 z 5

Líbila se mi víc než série s Maurou (ta už mi totiž postupně připadala stále ve stejném duchu, takže poslední díly už jsem ani nečetla). Krásné mi připadají zejména pasáže o hudbě, je z nich znát, že autorka sama je hudebnice. Myslím, že tato knížka dokazuje, že Tess Gerritsenová má na víc, než na příběhy o brutálních vraždách.

tigrislinda
04.11.2016

Kniha je úplně jiná, než na jakou jsem od Tess zvyklá, ale o to krásnější. Velice dojemný příběh z minulosti a napínavý příběh ze současnosti volně na sebe navazující. Moc se mi knížka líbila a měla jsem ji přečtenou za jeden den. Moc ráda ji doporučím!!!!

fis.rena
01.11.2016 5 z 5

Tahle kniha je jiná oproti sérii R&I, ale je prostě a jednoduše skvělá.
Nádherný příběh lásky a hudby za času války a prvních deportací do vyhlazovacích táborů.
Na straně druhé milovnice hudby,starý notový zápis zakoupený v Římě a rozkrývání jeho hrůzostrašného původu.
Napínavý a silný příběh.

Selinute
27.10.2016 4 z 5

Mám ráda tuto autorku.
I tato její novinka je opět povedená, napínavá a čtivá, tak jak od ní očekáváme. Je to ale trochu jiná Tess, mně zde chyběla dvojice Jane a Maura, se kterou si detektivní romány autorky vždy spojuji.

amladar
26.10.2016 5 z 5

Zajímavé téma, střídání současnosti s minulostí, období války, hudba. Od Tess jsem zvyklá na pořádnou řezničinu, ale já byla spokojená. Doporučuji:-)

Brus
16.10.2016 5 z 5

Cekali jsem Rozoli a Mauru a ono nic. Neco uplne jineho. Zacsla jsem cist po obede, vecer docteno. Bomba. Historie, soucasnost. Nadherny pribeh.

beruska
16.10.2016 5 z 5

Pokud čekáte krimi a napětí, na jaké jsme u Tess zvyklí, budete asi zklamaní.. Mne ale kniha i tak naprosto nadchla, četla jsem ji dlouho do noci a nemohla se odtrhnout.. Nádherný příběh, který je popisován ve dvou časových rovinách, udržuje vás v napětí a na konci mi ukápla i nějaká ta slzička... V mojí knihovničce už má tato knížka vyhrazeno své místečko, v budoucnu se k ní moc ráda vrátím :-) ... Určitě doporučuji k přečtení !!!