Hra na lež

Hra na lež https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188190/hra-na-lez-188190.jpg 4 261 73

Harriet Lockwoodová vždy věděla, že své dceři Florence nerozumí. Že si jedna k druhé neumí najít cestu a jejich pokusy o dialog jsou vlastně dvěma nesourodými monology. Nekonečný sled nedorozumění, trvalá rozladěnost. A pak jednoho dne Harriet zjistí, proč to tak je: dívka, kterou patnáct let vychovávala, není její biologická dcera. Zoey Sandsová je pravým opakem energické Harriet. Ve svém chaotickém životě plném nejistot má jediný pevný bod: dceru Nell. A teď na jejím prahu stojí nějaká cizí ženská a tvrdí, že Nell není její? To přece nemůže být pravda! Ukáže se, že je to pravda. Ale co teď s ní? Nešťastná shoda okolností, která se odehrála před patnácti lety, teď zásadním způsobem ovlivní životy dvou rodin. Nic už nebude jako dřív. A nikdo vlastně nebude vědět, jestli se on sám zachoval správně...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Lying Game , 2013

kercah
24.03.2017 2 z 5

Kniha se lehce čte, ale nijak me nenatchla. Nevim jestli si od autorky ještě neco přečtu. Nenadchlo

Zuzanka46
26.02.2017 4 z 5

Čtivá a napínavá kniha. Téma záměny dětí nutí člověka zamyslet se, jak by se ve stejné situaci zachoval on sám. Nicméně závěr na mě působil překombinovaně. Měla jsem dojem, že autorka se do děje zamotala až tak, že smrt jedné z postav bylo jediné možné řešení, jak vzniklou situaci zvládnout. Kniha mě ale i přesto bavila a ráda si přečtu od autorky i něco dalšího.

Kacula8
31.01.2017 5 z 5

Knížky téhle autorky mne vážně baví, neobvyklá témata, která člověka nutí zamyslet se, jak by se v dané situaci zachoval on.

Toňula
04.01.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla, a musím říct, že jsem byla naprosto spokojená. Zajímavý příběh vyprávěný pohledem každého z hrdinů, nechybí lidskost, vášeň, láska,zkrátka ideální koktejl, který stojí za přečtění.

dom.ini
14.10.2016 4 z 5

Další knížka od této autorky, která se mi velmi líbila.

hanča34
07.10.2016 4 z 5

Shodnu se s niknikitou na 4 hvězdách, je to Stimson, ale dovede být lepší.

yetti74
26.09.2016 4 z 5

Dobrý námět, hezky napsané, ale jak již v komentářích zaznělo, konec trochu podivný. Jako rodiči mi při čtení neustále probíhalo hlavou, jak by se člověk v takové hrozné situaci zachoval sám. Také by mě v této souvislosti zajímalo, jak se vyvíjí osud dvou stejně zaměněných holčiček před pár lety v Čechách. Jak žijí, jak se se situací srovnali rodiče, ony samy atd.

Leskodka
17.09.2016 4 z 5

Druhá polovina knihy dostala spád, četla se svižně a se zaujetím, jak to celé dopadne, přesto se mi "Co je tvoje, je i moje" líbila mnohem více. Autorku si ale s chutí přečtu zase.

evca7271
17.09.2016 5 z 5

Ze zacatku sem se tosku v knize ztracela,ale pak se to rozjelo a bylo to super.Moc se tesim na dalsi knihu od teto autorky.

mschmidtova
26.07.2016 5 z 5

Tess mě opět nezklamala. Její knihy jsou pro mě zárukou dobrého příběhu, zajímavé zápletky, čtivosti, mám její knihy prostě ráda.

Do poslední chvíle jsem netušila, jak se hlavní hrdinové dostanou z toho, co si natropili. Rozuzlení mě překvapilo, vůbec mě to nenapadlo.

locin
15.07.2016 5 z 5

Musím říct že už je to u mě několikátá kniha od této autorky a opět mě příběh naplno pohltil.
Opravdu neotřelé téma a i se zakončením sem moc ráda souhlasila.

Helena Lacková
30.06.2016 2 z 5

Jeden velký zapltenec

anibeni
27.06.2016 5 z 5

Co dodat - kniha přečtená jedním dechem a s tak silným tématem, že ani nedokážu říct, kdo mi byl svým postojem sympatičtější či protivnější, protože absolutně nevim, jak bych se zachovala já, kdyby se mi toto stalo...

playada
04.05.2016 4 z 5

Je to takové americké.... Ale jinak čtivé, takže proč ne...

Jana09
25.03.2016 5 z 5

Tahle knížka mi asi dlouho nepůjde z hlavy :-(
Nejhorší noční můra všech rodičů - vůbec nevím, jak bych v té situaci reagovala. Zajímavý námět, napínavý děj, šokující konec. Určitě doporučuji !

Terry11
17.01.2016 2 z 5

První třetina knihy, v níž se rozvíjí záměna dcer, je velmi dobře rozehrána. Ovšem s příjezdem Londýňanek do Vermontu se najednou tak radikálně mění charaktery některých zúčastněných, že se mi tomu nechtělo uvěřit. Poslední třetina pak už je melodrama, žánrově neodpovídající úvodu. Navíc autorka zařazuje podle mne zbytečně explicitní sexuální scény, které mi do povahy vyprávění vůbec organicky nezapadaly. Závěrečné, všemi osobami rozebrané analýzy stávající situace, jsou psány snad jen proto, aby autorka měla jistotu, že jsme všichni opravdu správně pochopili.

Smiley96
07.01.2016 2 z 5

Námět je velmi dobrý, ale na můj vkus moc postav, sama jsem se v ní ztrácela, kdo je kdo... knihu jsem ani nedočetla.

Christienne
26.12.2015 3 z 5

Obyčejná kniha. Zápletka předvídatelná, na konci se toho stalo najednou příliš moc. Neurazí, nenadchne.

Alienn
25.11.2015 4 z 5

Kvůli závěru, který tak trochu "shodil" celý příběh, dávám hvězdičku dolů. Ale i tak jsem knihu přečetla jedním dechem a mohu doporučit dál.

DK197
25.11.2015 4 z 5

Tato kniha byla příjemné překvapení.

Plusy:
Téma záměny dětí
Vykreslenost emocí
Ne-černobílé postavy (vážně bylo těžké vybrat si jednu oblíbenou)
Děj
Konec (mám totiž pocit, že jiný by knihu degradoval, ačkoli nebyl ideální)
Erotická linka (vážně, ty erotické popisy bylo to poslední, co bych v knize s touhle tématikou čekala)

Mínusy:
Styl vyprávění