Hra na lež

Hra na lež https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188190/hra-na-lez-188190.jpg 4 261 73

Harriet Lockwoodová vždy věděla, že své dceři Florence nerozumí. Že si jedna k druhé neumí najít cestu a jejich pokusy o dialog jsou vlastně dvěma nesourodými monology. Nekonečný sled nedorozumění, trvalá rozladěnost. A pak jednoho dne Harriet zjistí, proč to tak je: dívka, kterou patnáct let vychovávala, není její biologická dcera. Zoey Sandsová je pravým opakem energické Harriet. Ve svém chaotickém životě plném nejistot má jediný pevný bod: dceru Nell. A teď na jejím prahu stojí nějaká cizí ženská a tvrdí, že Nell není její? To přece nemůže být pravda! Ukáže se, že je to pravda. Ale co teď s ní? Nešťastná shoda okolností, která se odehrála před patnácti lety, teď zásadním způsobem ovlivní životy dvou rodin. Nic už nebude jako dřív. A nikdo vlastně nebude vědět, jestli se on sám zachoval správně...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Lying Game , 2013

cie
10.09.2014 2 z 5

Smyšlený příběh a je to na něm dost znát. Nechci prozrazovat konec a proto jen říkám, že jsem dlouho nečetla tak pitomý závěr knihy.

alisondidilaur
20.08.2014

Je to moje první knížka od této autorky.Obávala jsem se,že mě nebude bavit a čekala jsem velkou nudu.Ale musím říct,že Tess píše bombasticky.Do postav se dá dobře vžít,zápletka byla velmi dobrá a píše o věcech,které se opravdu stali.Takže jsem knihu zhltla za den :).Zárověň už vím co chci dále číst :)

Ankavi
08.06.2014 5 z 5

Má oblíbená spisovatelka se tentokrát překonala - tuto knihu považuji za její nejlepší. Ty předchozí se mně taky líbily, ale příběhy byly mnohdy až za hranicí uvěřitelnosti, reality - o tomto se to říci nedá. Hru na lež jsem hltala od první stránky a nemohla se odtrhnout až do chvíle překvapivého závěru. Bravo. Ráda doporučuji!

Ilona
04.06.2014 5 z 5

Opět skvělá, báječně napsaná knížka, která umí krásně rozesmutnit.

Peace
03.06.2014 5 z 5

Pro mě třetí setkání s touto autorkou - a do třetice všeho dobrého i zlého se mi knížka líbila zatím nejvíc. Hodně zajímavé téma k zamyšlení, při čtení se nebudete nudit ani jedno písmenko ;o)

Hanin
02.06.2014 4 z 5

Nemůžu říct, že by se mi knížka nelíbila. Příběh má spád, ale taky tolik zápletek a situací, kolik by se jich vešlo do přinejmenším dalších dvou příběhů. Je v něm zkrátka všechno.... :-)

Gallaxy
01.06.2014 3 z 5

1 setkání s autorkou: Námět překvapivý a náročný. Byla jsem zvědavá, jak si s ním poradí, protože tato situace nemá žádné morální ani apolečensky vhodné řešení. A byla jsem překvapena, příběh plynul věrohodně. Postavy byli vykresleny a zasazeny do děje perfektním způsobem. Ale velmi mě zklamal závěr. V poslední době mám pocit, že když autoři nevědí kudy kam, tak některé postavy odstraní, aby se příběh vyřešil sám. A to nesnáším. Nakonec však závěr nebyl tak prvoplánovaný, jak se chvíli zdálo. Shrnutí: úžasné popisy postav, děj plynul perfektně, ne ideálně vyřešen námět. Ale určitě si od autorky přečtu ještě další knihy a apk se teprve rozhodnu.

magnolia
13.05.2014 4 z 5

Kniha byla zajímavá dějem i postavami. Autorka umí dobře vystihnout různé typy, především ženských hrdinek. Byla jsem ráda za Nellino rozhodnutí v závěru. Na začátku jsem se trochu podivila, že by se záměna zjistila (přes krevní skupinu) až tak pozdě. Selhání Olivera a Zoe vnímám jako příklad toho, když člověk překročí dané hranice přiměřeného chování, následné problémy a trápení dalších lidí nevyváží krátkodobé opojení. Ale četlo se to dobře, je to kvalitní román pro ženy v každém věku.

bookcase
12.05.2014 5 z 5

Mám pro tuhle autorku slabost. Píše skvěle, umí se vcítit do všech hrdinů a podat příběh jejich pohledem. Tady píše o záměně dětí. Po přečtení nutí ještě dlouho k přemýšlení.

Neri
03.05.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem a pokud jsem kdy měla k autorce nějaké výhrady, touto knihou je vše zapomenuto.
Silný příběh, psaný s velkým nadhledem, autorka nám dává možnost vžít se do jednotlivých postav a tvořit si názor na jejich jednání. Chápala jsem obě matky a obě obdivovala, jak se v dané situaci zachovaly, bližší mi ale bylo rozhodnutí Harriet - chápala jsem její touhu poznat vlastní pokrevně spřízněnou dceru. I když právě hlavní myšlenka celé knihy tkví v tom, že rodinná láska a sounáležitost se nedá poměřovat jen krevním poutem.

Vendelína
02.05.2014 4 z 5

Velmi odlišná kniha od těch předchozích. Je vyprávěna třetí osobou a ne v ich formě, což mě trochu brzdilo při čtení. První půlka je místy čtivá a místy se tam nic nedělo. Potom přišel zlom a rozhodla jsem se ji dočíst.
Zajímavá zápletka. Líbilo se mi, že použila i naši českou aféru a obrovský omyl lékařů. Harriet mi nebyla moc sympatická, ale Zoey, Oliver, Florence a Nell velmi. Holky jsem obdivovala, jak se k té věci postavily. Hlavně Nell.
Konec byl smutný. Nečekala jsem takový zvrat.

Tessiny knížky mám moc ráda, ale tohle byl slabší kousek.

Boboking
02.05.2014 4 z 5

Zkusil jsem zabrousit do žánru primárně určeného pro ženské čtenáře a byl jsem více než nadšen knihou Hra na lež z řady Inteligentní román pro inteligentní ženy ( a já dodávám i inteligentního muže). Tess dokázala napsat silný emotivní příběh, a to bez zbytečného patosu či romantizujího nádechu, o to větším důrazem na reálnost, a to jak samotného děje, tak především v charakteristice postav. Děj má spád, poutavý námět, a přitom je z knihy přesto cítit prvotní záměr - napsat román pro ženy (ale opět tvrdím nejen pro ně ). Ve výsledku má čtenář tendenci se s hrdiny ztotožnit a obdivovat se nad autorčinou vypravěčskou schopností doslova „přikovat“ čtenáře ke stránkám knihy.

jasmína
20.04.2014 5 z 5

Kniha mě naštěstí nezklamala, a ráda si přečtu vše, co od autorky vyšlo. Opravdu tato se jí povedla hodně, nebylo to až tak dokonalé na konci jako v knize Kdo miluje nejvíc.

Příběh byl smutný, po patnácti letech zjistit, že dítě, které jste měla za své, kojila, starala se a oni Vám ho vyměnili.. Vůbec se nedivím, že chtěla najít pravou dceru, to by asi nedalo spát žádné matce.

Nemohla jsem od knihy odejít, bylo to celkem i napínavé, a překvapivě i smutné.