Hra na lež

Hra na lež https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188190/hra-na-lez-188190.jpg 4 261 73

Harriet Lockwoodová vždy věděla, že své dceři Florence nerozumí. Že si jedna k druhé neumí najít cestu a jejich pokusy o dialog jsou vlastně dvěma nesourodými monology. Nekonečný sled nedorozumění, trvalá rozladěnost. A pak jednoho dne Harriet zjistí, proč to tak je: dívka, kterou patnáct let vychovávala, není její biologická dcera. Zoey Sandsová je pravým opakem energické Harriet. Ve svém chaotickém životě plném nejistot má jediný pevný bod: dceru Nell. A teď na jejím prahu stojí nějaká cizí ženská a tvrdí, že Nell není její? To přece nemůže být pravda! Ukáže se, že je to pravda. Ale co teď s ní? Nešťastná shoda okolností, která se odehrála před patnácti lety, teď zásadním způsobem ovlivní životy dvou rodin. Nic už nebude jako dřív. A nikdo vlastně nebude vědět, jestli se on sám zachoval správně...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Lying Game , 2013

SladkaK
16.11.2015 4 z 5

Jestli reakce hrdinů byly nebo nebyly divné či přiměřené nemohu soudit. A ani nechci, neboť každý člověk vnímá různé věci jinak. Možná by se mi to líbilo víc psané Ich-formou a nebýt toho chaosu na konci a nepříjemného vyřešení problému jménem Zoe, dala bych pět hvězd. Autorka si tak důvěryhodně dokonale vyhrála s charakterem postav i jejich vniřními pohnutkami plus také vnímavá analýza situací zbůsobila, že mě kniha neskutečně zaujala a překvapila.

jluky
12.10.2015

Ľutujem, táto mi nesadla......Snažila som sa, ale vzdávam to.....očakávala som veľa, lebo "Kdo miluje nejvíc", "Manželka, která utekla" a "Co je tvoje, je i moje" sú výborné knihy.

niknikita
15.09.2015 4 z 5

Asi kvůli tomu propletenci na konci knihy ubírám z hodnocení. Ale četla jsem s chutí a tak není velký důvod ke kritice. Naopak se mi líbilo, že Tess Stimson nenapsala jenom plochý příběh o záměně dětí a její fantazie přidala ději další dimenzi na téma nevěry.

Jiitush
04.09.2015 2 z 5

Někdy do půlky mě to ještě bavilo, námět je to opravdu zajímavý. Jenže později se to všechno zamotalo až moc, byla tam spousta nečekaných a hlavně nereálných zvratů, měla jsem pocit, že autorka chce do knihy nacpat snad všechno možné.

SPOILER!
A ten konec? Debilnější konec jsem už dlouho nečetla. Schválně mě zajímalo, jak se z toho všeho autorka vymotá, když si to tam hezky zamotala. Nakonec zvolila smrt jedné z postav, což akorát svědčí o tom, že ani ona na tu zamotanou situaci nenašla jiné řešení ... Zkrátka velké zklamání :(

LilianaFalcon
26.08.2015 3 z 5

Upřímně? Moc se mi to nelíbilo. A proč teda dávám 3 hvězdičky? Protože styl psaní i vyprávění byl super a díky těmhle dvěma věcem, jsem tu knihu vůbec dočetla.
Spoiler!!!:
Jen si prostě nedovedu představit, že to naštvání na Harriet, mělo tak malou setrvačnost, a manžel by jí to takhle rychle přestal zazlívat. Prostě mi nepřišlo, že by ty postavy s tím, jak byly vykreslené jejich charaktery, reagovaly tím autorčiným způsobem. A i to vyústění mi připadalo přitažené za vlasy...
Pro mě sice dobře zvolené téma, které je zajímavé a nabízí spoustu možností, ale autorka ho (za mě) nezvládla.

Leniiis
03.07.2015 5 z 5

Hezká knížka, hezkej příběh..až na ten konec. To jsem se zase jednou začetla a nevěděla, kdy přestat.

skulenka
19.06.2015 4 z 5

Velmi dobrý román, až bych řekla, že thriller. Záměna dětí se bohužel stává, ale přijít na to po 15 letech je fakt síla.. Jak se dá čekat, vše se zvrátí a je zcela nemožné vše vrátit do starých kolejí. Někdy je opravdu lepší žít v nevědomosti, než se dopátrat pravdy. Takový je život.

amysa
07.06.2015 4 z 5

Pro mě sice hodně předvídatelný, nicméně zajímavý příběh... Četlo se mi to dobře, nenudila jsem se, ale také se neubráním malé kritice, že bych na ději někde ubrala, někde přidala a ten závěr směřovala jinam a nebo ho vynechala úplně, protože mi přijde, že tím to autorka prostě zcela zbytečně "zazdila" a snížila tak kvalitu celého příběhu... Nevím, jestli se k této knížce ještě někdy vrátím, ale hodnotím ji i tak poměrně vysoko a určitě si další příběhy z pera této autorky moc ráda přečtu, ještě mi jich pár zbývá:-)

petule1
03.05.2015 3 z 5

Příběh začal nadějně, ale konec to bylo takové plácání, kdy autorka úplně odbočila od tématu a začala se řešit převážně nevěra. Souhlasím s komentářem KniSKov - nasilým vecpané sexuální scény.

Šánka
25.04.2015 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, kde téma záměny dětí a postoj jednotlivých postav vede k zamyšlení, jak by se člověk sám zachoval v dané situaci a jestli opravdu někdy není lepší nevědět. A že rodina není dána pokrevním příbuzenstvím, ale tvoří ji lidé, které máme rádi.
Spisovatelka krásně popsala chování i charaktery postav.

Lenji78
20.03.2015 3 z 5

Zajímavé téma, ale už jsem od této autorky četla lepší knížky. Pořád jsem si říkala, jak to asi vyřeší? Ale řešení mi přišlo zvláštní, jakoby nevěděla co jiného..
PS: v knize je zmíněn případ výměny dětí zde v Čechách - zajímalo by mě jestli jí byl inspirací?

KniSKov
19.03.2015 2 z 5

Pro mě jedna z knih, u které by mi bohužel nemrzelo, kdybych si jí nepřečetla. Příběh se začal rozvíjet nadějně: bezpochyby velice zajímavé téma, dobře vykreslené postavy. Bohužel jak kniha plynula, bavila mě čím dál tím méně. Nejvíce mě zklamal závěr. Působil na mě dojmem, jako kdyby to už autorku přestalo bavit a nemohla se rozmyslet, jak vlastně skončit. Takže nakonec pro hlavní postavy happyendem, ale na to, o jak zpočátku spletitý příběh se jednalo, tak na můj vkus až moc "jednoduše" (SPOILER! v podstatě jako v americkém filmu odstraněním nežádoucí postavy). Pak mě taky v knize dost vadil podrobný popis několika sexuálních scén, které se tam objevily. Ne, že bych byla puritánka, ale nějak jsem nepochopila, jaký mělo takové přehnaně podrobné líčení význam pro příběh a jeho postavy. Dělalo to na mě dojem, že autorka před psaním knihy snad četla Padesát odstínů šedi a cítila v sobě potřebu na toto téma taky za každou cenu přispět. Myslím, že tam byly daleko důležitější momenty, které by si zasloužily rozvinout a kde by za to stálo jít více do hloubky.

Coucouha
01.02.2015 1 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala...rozčetla jsem ji snad na 20krát :-D a nedočtenou jsem jí vrátila do knihovny. Prostě mě toto čtení nudilo...

mysterygirl
23.11.2014 2 z 5

Musím říct, že jsem na to četla recenze, jak je ta knížka úžasná a váhala jsem, jestli si ji mám koupit nebo půjčit v knihovně...jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale jen půjčila..Přečetla jsem ji,ale že bych se k ní někdy chtěla vrátit? to ne

svitim
16.11.2014 5 z 5

Kniha se velmi dobré četla, zajímavé téma, člověk se dokáže vcítit do všech postav, všechny svým způsobem chápe, i když se nechovají zrovna ideálně. Určitě stojí za přečtení.

123.Iveetka
14.11.2014 2 z 5

Kniha mě velice zklamala. Ze začátku mě velice bavila, byla jsem zvědavá, jak to všechno autorka vyřeší. Ale čím víc se kniha blížila ke konci, tím více vážně divných zvratů se stalo a já víc a víc přeskakovala řádky. Chování postav mi přišlo divné, sobecké a někdy až nechutné.

hrubik
02.11.2014 4 z 5

V téhle knize bylo tolik zvratů, až to bylo často k neuvěření. Hlavně ke konci knížky mi to přišlo trošku až absurdní. Ale budiž. Kniha se dobře četla a byla zajímavá až do konce.

kika 13
27.10.2014 4 z 5

Já jsem až do konce nevěděla jak to asi dopadne.Konec mě překvapil.Psáno s hůmorem.Situace dosti neobvyklá.

Šárka5875
07.10.2014 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a jsem moc spokojená. Výborně napsaný příběh, perfektně vykreslené postavy, zajímavé téma. Těším se, až sáhnu po další knize. Za mě plný počet.

steparka
12.09.2014

pěkně napsaná kniha, mě se líbila, čtivá