Hovno hoří

Hovno hoří https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78671/hovno-hori-78671.jpg 4 1495 187

Autor v této knize vykresluje s neodolatelným humorem a nadhledem rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět.

Sajdeman
12.07.2018 5 z 5

Jedná se o první knihu, kterou jsem od pana Šabacha četl a jsem si jistý, že nebude poslední.
Tenhle styl humoru mi prostě sedí.
Jak zde bylo řečeno (napsáno), s filmem Pelíšky to nemá moc společného. Prostě je tam použito pár vtípků z této knížky.
Zrovna tak najdete poupravenou scénku ve filmu Pupendo (... o tom, jak si přivede domů bezdomovce (Povídka Voda se šťávou).
Z té samé povídky kousíček najdete i ve filmu U mě dobrý (... o tom, jak mu A. říká, že polovinu svých kamarádů zná jen podle přezdívky).
Kniha se dobře četla a především pobavila.
Z mého pohledu maximální spokojenost.

kuruteku
01.06.2018 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych během dne v každém dopravním prostředku málem přejel. Zase stejný a přitom jiný Šabach. A tady bych řekl, že je nejvíc svůj, hořkosladký, vstřícný vůči ženám, ale předkládající i svůj pohled na věc. A vtip o medvědovi - budu testovat ;-)

VěrkaZ.
02.05.2018 5 z 5

Pan Šabach by si měl nechat patentovat lék na dlouhověkost! Protože při čtení jeho knih se neustále směji a prodloužím si život alespoň do příštího století... :-)
Tohoto autora mohu každému doporučit. Nebudete se jeho knih nudit. Ba naopak, budete se smát a zapomenete na všední starosti. Mám ho moc ráda! :-)

medlovice
20.04.2018 5 z 5

Já se pobavila. Knihu můžu otevřít na libovolné stránce a vždycky je tam něco k zasmání. Tři povídky, každá jiná a pro mě nejlepší o holčičce, ,která si přála být klukem a nechat si narůst penis a když zjistila co jsou chlapi zač tak od tohoto nápadu upustila. Humorné čtení třeba na posezení na zahradě v létě.

Janinak
17.04.2018 5 z 5

Pro mě je to oddechové čtení, u kterého jsem se nahlas smála. Za mě super.

ElissAnn
02.04.2018 4 z 5

Příjemné a rychlé počteníčko. Čtenář u tohoto čtiva ani nemusí tolika přemýšlet, prostě vypne a relaxuje u knihy. Kniha je psána zábavnou formou a rozhodně si budete při čtení představovat i filmovou verzi: Pelíšky.
Rozhodně stojí za to si knihu přečíst. :)

Bella1
17.03.2018 1 z 5

Povinná četba, bohužel. Stálo mě to spoustu přemáhání, abych to dočetla. Vracet se k tomu rozhodně nikdy nebudu. Myslím že si z té knihy zapamatuji jenom ten název.

Monnyska
07.03.2018 3 z 5

Já nevím, kniha ve mne bohužel nic nezanechá.. Takový pokus o román napsaný jen v povídce, skáče se od pátého k devátému, tento styl se mi absolutně nelíbil :( snad jen jediná ta poslední příhoda byla úsměvná (a pokud se nemýlím, mohli jsme ji vidět ve filmu Pupendo, ale za to ruku do ohně nevložím) :)

KikinkaV
14.01.2018 3 z 5

Lidi... Porovnávat knihu a film je blbost v každém případě... Neméně v tomto...

Kniha je příjemná oddychovka, občas úsměvné. Bohužel trošku zklamání, čekala jsem více humoru. Rozhodně dám ale ještě dalším knihám od P. Šabacha šanci...

andelina
08.01.2018 4 z 5

Výborná kniha. Tak jsem se dlouho nezasmála. K zamyšlení i pobavení, doporučuju :-)

Chesterton
03.12.2017 5 z 5

Tento autor nemá chybu!!!

spackova.p
22.09.2017 4 z 5

Trochu mě zaráží, že hodně lidí v komentářích porovnává knihu s filmy. To podle mě nejde - navíc ve filmech se jen sem tam objeví několik historek, které jsou v knize. Jinak hodnotím jako ideální odpočinkové čtení do podzimních dnů.

kilometr
22.09.2017 4 z 5

Moc příjemné počtení.Sázka-70%.Bellevue-60%.Voda se šťávou to má za 100%.A je to lepší jak filmové zpracování,to se budu klidně hádat :-).

Smardik17
08.09.2017 3 z 5

Jak píše většina, film u mě zabodoval víc. Kniha se mi líbila ale ty skoky v čase mi vadili.

Ali_xy
28.06.2017 3 z 5

Kniha pěkná, místy vtipná, sem tam se vleče.. asi jsem pod vlivem Pelíšků čekala víc :)

LuciaZachova
27.05.2017 3 z 5

Čekala jsem, že v knize bude víc scének z filmu Pelíšky a moc jsem se u ni nezasmála. Ale i tak se mi moc líbila.

Julia_pt
18.05.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se do toho musela nutit, protože mě to ze začátku moc nezaujalo a taky protože je to pro mě povinná četba, ale pak jsem se do toho dostala a bylo to lepší. Moc pekně napsané! Čtivé a vtipné!

marketa9252
12.03.2017 5 z 5

Kniha mi pobavila. Hezké čtení :-)

MorriconeTheGod
15.02.2017 3 z 5

Překvapilo mě, jak propastný je rozdíl mezi filmem a knihou. Společné jsou vlastně jen konkrétní scénky a i ty se odehrávají ve zcela jiném prostředí a kontextech. Film je vtipnější a akčnější, kniha realističtější a promyšlenější. Některé výpovědi o manželském soužití byly opravdu přesné. Osobně mě nejvíc dojala "scénka" o vaření a zmírňování plamenu. (Je to tak mezi 3 a 4 hvězdami)

Claudius
21.01.2017 2 z 5

Tato kniha jen podtrhuje genialitu režiséra Jana Hřebejka, který dokázal z takové snůšky nudných příběhů a nepříliš vtipných momentů vykouzlit tak perfektní film. Ovšem přiznejme si, ono to s Pelíšky zase tolik společného nemá. Voda se šťávou je asi nejlépe stravitelná a nejvíce se podobá Pelíškům, jinak opravdu nic moc. Škoda.