Hovno hoří

Hovno hoří https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36431/bmid_hovno-hori-hFC-36431.jpg 4 1497 188

Další vydání populární knížky, v níž autor s neodolatelným humorem a nadhledem vykresluje rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět.

niika
25.08.2014 4 z 5

Výborná kniha. Přesně takové to čtení v létě k vodě. Pravda, v knize jsou scénky, které jsou i ve filmu Pelíšky, ale nijak mi to nevadilo. Chápu, že dobrým znalcům tohoto filmu to vadit může. Kniha se skládá ze tří povídek. Nejvíce mě pobavila Bellevue. Že by kniha působila zmatečným dojmem bych neřekla. Oddychovka.
"Chlap, který nerad vaří, je pro mě podivín a záhada."

AdélkaÁďa
09.08.2014 2 z 5

Knížka mi přišla značně zmatená! Ale scény z Pelíšků, jsou zde patrné. :)

Lidudu
05.08.2014 4 z 5

Bydlím na malém městě, kde je opravdu nebezpečné sedět v parku u kostela a smát se jak šílenec bez jakékoliv na první pohled viditelné příčiny (Šabachovy knížky mají opravdu malý formát). Můžu být ráda, že tady u nás nemáme blázinec, protože jinak už by mě tam místní šoupli jako nepříčetnou. Smála jsem se při čtení opravdu od začátku do konce. Jediné, co by se dalo Šabachovým knížkám vytknout je to, že po čase splývají v jednu.

xxtom
03.06.2014 5 z 5

Pohodové čtení.

svitim
13.05.2014 2 z 5

Byla jsem zklamaná, čekala jsem víc.

dadako
18.04.2014 3 z 5

Celkem čtivá knížka. S Pelíšky to nemá téměř nic společného, až na pár scén, které lze spočítat na prstech jedné ruky (jedna byla i v Pupendu). Knížka se snaží z mužského pohledu popsat rozdíl mezi muži a ženami od dětských let, přes pubertu až do dospělosti a manželství. Je čtivá, vtipná a je v ní pár zajímavých postřehů, ale podruhé ji asi číst nebudu.

Styblice
11.02.2014 3 z 5

Knížka pobavila, ale nijak moc mne nenadchla. Pelíšky jsem viděla a možná proto jsem od knihy očekávala něco více. Proto uděluji hvězdy :)

Dandulka
30.01.2014 5 z 5

"Pelíšky" tak trochu jinak, ale skvěle! Lehké, humorné, jedním slovem úžasné!!!!!!!

twoothy
12.12.2013 5 z 5

I nějaká ta slza ukápla :) samozřejmě smíchy, pro můj smysl pro humor jako ulitý.

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Vtipné, milé, známe, hřejivé.

radixa
16.11.2013 5 z 5

Toto byla moje první kniha od Petra Šabacha - čtivá, zábavná oddechovka.

dendisek3
24.10.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila a četla se moc pěkně. Přesto, že se mi líbila, tak mám stejně radši film =)

pifffka
09.10.2013 5 z 5

Dobré. Moc dobré.

knedlik
07.08.2013 5 z 5

Nemožno nezamilovati se do této vtipné knížečky :-)

Styl textu, přirovnání a pointy jsou dokonalé a ač se může zdát, že v knize dohromady o nic nejde, má dosti velkou výpovědní hodnotu.

„Otec se smířil s tím, že nás už jen nervózně pozoroval. Pořídil si zahrádku a raději pěstoval zeleninu. Možná proto, že neexistuje nic jako drzý libeček nebo opilá brambora, která se pokouší o sebevraždu.“

„Průměrný mužský prožije život nejmíň z poloviny ve lžích. Doma lže prakticky pořád, protože jinak by nepřežil. Začal už tím, že před mnoha lety zamumlal někde ve křoví: „Miluju tě!“, čehož se ženská pochopitelně hned chytla, i když on chtěl vlastně jen říct: Tohle není vůbec nepříjemný…“

MonisPop
26.05.2013 4 z 5

Moc často neříkám, že filmy jsou lepší než kniha, ale tady je to pravda, i když kniha je to také pěkná, ale možná příliš krátká.

vejik
04.04.2013 2 z 5

Knížka pro mě byla velkým zklamáním, čekala jsem od ní něco úplně jiného. Taková knížka, co nenadchne, ale neurazí :)

Misak17
02.04.2013 3 z 5

Hovno hoří, kniha která se velice dobře čte, jednoduchý děj plný humoru. Kniha, která nezklame, ale mě osobně ani nijak extrémně nenadchla :)

freesia74
02.04.2013 5 z 5

Příjemné počtení, dá se zvládnout za jeden večer. Šabachův milý humor mě nezklamal. Je potřeba se oprostit od Pelíšků a brát knížku jako knížku, nesrovnávat s filmem, nečekat oblíbené scény a hlášky. Potom vás nemůže zklamat. Doporučuji k přečtení.

Gooverka
12.03.2013 4 z 5

Moje první kniha od Šabacha, která mě příjemně překvapila. Zábavné a lehké čtení, filmy Pelíšky i Pupendo si vybraly to nejlepší z knihy. Žádná povídka nenudila, i když nebyla tak vtipná, nebo vypointovaná, měla něco milého, něco do sebe.

Andrejz
14.02.2013 4 z 5

Skvělá knížka! Čte se rychle a bavila mě. Na druhou stranu ale musím říct, že Pelíšky si vybraly opravdu to nejlepší. Oboje ale stojí za přečtení/zhlédnutí. ;)