Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454746/bmid_hotylek-na-islandu-NU8-454746.jpeg 4 1929 475

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

kolacky
19.08.2022 4 z 5

Jó, romantika... Člověk ji čas od času potřebuje.

Mixy
19.08.2022 4 z 5

Julie ve svých knihách nabízí příjemný romantický příběh, který se čte velice jednoduše a zároveň nám umožňuje nahlédnout do kultury jiného státu. Popisuje místní tradice, památky nebo gastronomii a to mě moc baví. Od začátku sice víte, jak kniha skončí, přesto je to ale velice příjemné čtení, když potřebujete nechat svoji hlavu odpočinout a nehledáte nic složitého na čtení.

goergina
16.08.2022 5 z 5

Knihy této autorky jsem si zamilovala a Hotýlek na Islandu mě opět nezklamal. Pěkný příběh, romanťárna jak má být. Zajímavé prostředí, fajn zápletka, úžasné postavy. I když obvykle čtu jiný žánr, tak tohle doporučuji.

andreamrs
12.08.2022 3 z 5

Moje pátá přečtená kniha od Julie Caplin mě zavedla na můj vysněný Island. O dobrodružství v zemi ohně a ledu sním už nějaký pátek, proto pro mě byla knížka jasnou volbou.
Mrzí mě, že za mě se jedná zatím o nejslabší díl. Zápletka s Alexem mě nebavila a postava Lucy taky ne, vedlejší postavy mi tady přišly mnohem zajímavější. Díky nim mě ten příběh alespoň trochu bavil. Opisy Islandu byly nádherné, ale ani to v mých očích knihu nezachránilo. Nemělo to tu správnou atmosféru, jako třeba Kavárna v Kodani. Kromě toho se tady opakoval motiv Hygge a intimní, pohodové atmosféry severu, co mě sice baví, ale když se to opakuje u jednoho autora mám takový pocit, že autor recykluje svoje starší příběhy (tím nechci autorce křivdit, naopak mám pro její knihy slabost).

Tynyton
11.08.2022 3 z 5

Je to již pátá kniha, co jsem od autorky četla a za mě asi nejslabší. To, že Vás autorka okouzlí místem, kde se děj odehrává nadále přetrvává a popis místních zvyklostí atd. je skvělý, nicméně ačkoliv jsem si Alexe oblíbila v jiné knize, tak zde mi tolik nesedl. Bohužel to samé musím říct o Lucy. Konec byl až moc uspěchaný a až velice těžko uvěřitelný... Ale svůj účel kniha splnila. Další knihy od autorky si stejně ráda přečtu :)

Lotuska96
10.08.2022 5 z 5

Já prostě knihy Julie Caplin miluju. Od začátku je jasné, jak to skončí, ale přesto se na každou její knihu těším a přečtu ji skoro na jeden zátah. Když chci oddechovou knihu, Caplin je prostě jistota.
Neznáte podobně čtivé romantické knihy? Díky za tipy!

Nale
08.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Další klasická oddechová romanťárna od Julie Caplin. Za mě ale slabší díl.
Island je vykreslený skvěle, doslova jsem se vyžívala v hygge stylu (který u nás bez diskuze zavedu), horkých pramenech a nádherných popisech prostředí. Hned bych tam chtěla zajet! Zamilovala jsem si vedlejší ženské postavy. Hlavně Heklu – ta byla prostě úžasná. Pomsta vůči Bobovi neměla chybu. Celou dobu jsem doufala, že mu to někdo natře. Alex byl u stolu s Bobem a Clivem taky skvělý a v duchu jsem mu tleskala. Taky jsem se hodně zasmála při pitkách a záchraně ovce.

Lucy mi naopak nesedla. Tak nějak jsem přemýšlela proč kolem ní všichni skáčou. Ze začátku to bylo fajn, líbilo se mi, jak ji pomáhají, snaží se s ní sblížit, ale od druhé poloviny to vypadalo jako kdyby byla jejich středobodem světa a řešila se jen a jen ona.
Naopak se mi líbilo, jak se snažila vypořádat se svým traumatem a na konci to také zvládla skvěle.

Alex se mi ze začátku hodně zamlouval. Laskavý, klidný a obětavý. Později mě ale ten scénář omrzel - dokonalý princ zachraňující princeznu v nesnázích. Jejich zamilovanost byla hrozně nereálná, příliš rychlá. Žádné přirozené jiskření. Navíc jsme se o něm kromě jeho práce nic nedozvěděli – měl třeba v minulosti přítelkyni?

Na co už jsem doslova alergická je otázka: „Jsi v pořádku?“ Když už se objevila asi po osmé, protáčela jsem oči v sloup. Měla jsem si dělat čárky, kolikrát se ta věta za celou knihu objeví.

Konec mě spíš naštval, než nadchnul. Prostě se to celé useklo a pak přeskočilo do Skotska.

Další díly si ale určitě přečtu, protože např. Čajovna v Tokiu byla naprosto dokonalá. Takže se vrhám na další díl.

Vivetkav
06.08.2022 4 z 5

Má již 3 kniha od autorky a za mě tato nejlepší, takže se těším na další.. Island mě nikdy nenapadlo, že bych navštívila, ale tato kniha nahlodala a uvidíme .. jinak romantický příběh, ale zajímavý ..pobavil nadchl, bylo to vtipné a mělo to spád.. doporučuji

Etule
05.08.2022 4 z 5

Taky pokaždé, když dočtete knihu z romantických útěků, máte okamžitě chuť si koupit letenku a podívat se na místo, kde se kniha odehrává? Já tedy rozhodně ano. Island mě lákal už dřív, ale teď to vypadá, že se tam budu muset opravdu podívat. :)
Alexe jsem si oblíbila už v předchozí knize, takže jsem byla opravdu ráda, že má tak rychle svůj vlastní příběh. U Lucy se mi moc líbil ten její progres, jak se dokázala zvednout a zase se "vrátit" do své kůže. Problémy, které se vyskytly se naštěstí celkem rychle vyřešily, takže za mě fajn.
Moc pěkné čtení.

Kobzíci
05.08.2022 5 z 5

Neskutečně oddechové, skvělé se čtou, člověk se nemůže odtrhnout. Konec je jasný a přesto je každá jiná.

verous22
27.07.2022 5 z 5

Romantická kniha s předem (víceméně) jasným výsledkem, ale je to moc hezky napsané, čte se to skoro samo. Autorka moc hezky popisuje krajinu. Nechybí humor, láska a romantika. Ideální na letní čtení. Pokud si chcete odpočinout, s klidným svědomím mohu jen doporučit. :)

LucyA7
26.07.2022 5 z 5

Romantická pohádka, ale četla se moc hezky, bylo to oddechové a uklidňující čtení. A mám docela chuť se poohlédnout po zájezdech na Island :-)) .

mia.com
22.07.2022 4 z 5

Zase pekna oddychovka. Samozrejme predvidatelna klasicka romanticka pohadka pro zenske. Ale autorka umi vsechny destinace tak uzasne popsat, ze by se tam jeden nejradsi hned vydal.

zaranda
22.07.2022 5 z 5

Taková příjemná oddechovka na léto :)

Dietwithstyle
20.07.2022 4 z 5

Moje prvni kniha od teto autorky a cetla se moc hezky. Libily se mi popisy atmosfery i islandske krajiny. Pribeh samotny byl trochu predvidatelny, ale moc me bavil :) Urcite si prectu dalsi knihy od autorky.

BohyněKuchyně
18.07.2022 5 z 5

Mám přečteny všechny knížky od Julie Caplin, které u nás vyšly. Ano, jsou trochu předvídatelné. Hlavní hrdinka má život na nic, proto se rozhodne odstěhovat někam, kde to bude lepší. Tam je to těžké, jasně. Ale ona je skvělá, se vším se vypořádá, láska jako trám, něco se pokazí, zase se usmíří a happy end. Miluju tyhle knížky! Život je v nich snadný a Julie Caplin píše tak, že knížku nechcete odložit a chvíli se vám po ní stýská. Jo, a taky chci na Island. Hlavní hrdinka Lucy totiž dostane za úkol šéfovat hotelu na Islandu. Tady to ale vypadá, že straší a taky, že ji tady někdo nechce. Jenže si hned padne do oka s fešným Alexem, který ji tahá po výletech a pomáhá jí. Jenže on Alex taky není jen tak obyčejný barman. Takže se všechno zamotá a rozmotá a happy end. No jak jsem psala. Doporučuji, jako všechny knížky od této autorky.

Tebby
07.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Většinu knížky jsem měla rozporuplné pocity. Opět jsem měla dojem, že dost věcí je na sílu. Taky mi přišlo zvláštní, jak rychle se Alex otřepal ze ztráty Niny. Lucy jsem mu přála, i když musím říct, že kdyby se tam neustále nemluvilo o jiskření, tak já bych ho tam asi nenašla... Bylo to lepší než Pláž, ale na Kavárnu nebo Cukrárnu to nemělo. 3,51*

Ivaiva
04.07.2022 4 z 5

Je to taková milá oddechovka. Knížka mi byla v knihkupectví doporučena jako ideální čtení na dovolenou. V tomto ohledu nezklamala a určitě ji mohu doporučit.

veru_sma
20.06.2022 4 z 5

Takové oddechové milé čtení. Pokud člověk chce jen vypnout a užívat si pohodu, doporučuji. Romantická linka je u této autorky většinou dost podobná, ale oceňuji, že se vždy trochu seznámím s danou zemí.

VeronikaZ
17.06.2022 5 z 5

Sérii čtu postupně a Island je určitě nejlepší díl. Sice chybí sladkosti z předchozích dílů, ale na rozdíl od Paříže není hlavní mužská postava idiot, vedlejší postavy jsou zábavné a Island má prostě jedinečné kouzlo.