Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454746/bmid_hotylek-na-islandu-NU8-454746.jpeg 4 1920 472

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

amanda99
15.10.2023 4 z 5

oddechovka....

Nifgai
14.10.2023 4 z 5

Romantické úniky opět splnily moje očekávání. Island je země která mě velmi láká, takže popisy jsem si velmi užila. Dokonce tentokrát mě na konci překvapil malý zvrat, což je u tak předvídatelné knížky co říct. Plus hot scéna, takže za mě spokojenost.

Tamirai
10.10.2023 3 z 5

Také fajn oddychové čítanie.

Niekedy ma popisy nezaujali, niekedy áno.
Krajina veľmi čarovná, rada by som sa tam pozrela.

Zápletka medzi Alexom a Lucy bola fajn, Alex bol sympoš už v predošlej časti - Cukráreň v Paríži a naozaj na mňa pôsobil ako dobrý chlap.

Lucy sa postavila znova na nohy a som rada, že sa našla, tak nejak opäť a možno aj o kus silnejšia.

Hekla bola skvelá a celkovo islandský personal v hotelíku, to dodalo knihe čaro.

Avšak stále u mňa zanechalo jej čítanie také priemerné pocity. V niečom super a niekedy som sa nudila, resp. knihy neudržala moju pozornosť na 100%.

Ale som rada, že som si ju prečítala, bolo to fajn :)

Le Chat
10.10.2023 5 z 5

Moje druhé setkání s autorkou bylo ještě LEPŠÍ než to první! Celou knížku a především islandské prostředí jsem si opravdu užila. Uděluji 5 hvězdiček a už se těším na další "výlet", tentokrát do Japonska.

DominaCZ
30.09.2023 odpad!

Bože, už zas. Cypovina až do oblak, kde jsou největším problém padající vlasy twl... fňukna hnusná.

Safrika
22.09.2023 4 z 5

Tohle uz je takova romanticka klasika :), musim prokladat dily vzdy necim jinym (zanrem), at si to nalezite uziju. Tak hura v blizke dobe do dalsich dilu.

Dášašada
21.09.2023 2 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. Ufff, probojovala jsem se na str. 200 a přeskočila na poslední dvě kapitoly.O nic jsem nepřišla. Z první knihy Cukrárna v Paříži jsem byla nadšená. Přímo jsem se těšila na další její knihu. Byla to nuda, nuda a nuda.

Petra1323
19.09.2023 4 z 5

"Vydejte se za polární září do země ohně a ledu..." Tak se jelo.
Příjezd hlavní hrdinky do hotelu mi připomněl film s Jackem Nicholsonem Osvícení - zamčeno, tma, zima, nikde nikdo. Postava Eyrun dole v prádelně byla taky trochu hororová.
Ale pak vše naběhlo do obvyklé romantiky a už to jelo jako ve správné pohádce až do konce. Hekla, Brynja, Olafur, Gunnar, Erik, Kristjan, Elin, Freya, Dagur nejsou jména příjemně měkkých polštářů z IKEA, ale, téměř pohádkově sympatických, zaměstnanců hotelu Polární záře.
Osm zakřenění, pár malých úrazů, aby bylo co řešit, nezbytné litry horké čokolády, oheň v krbu, svíčky a lampičky, přehlídka dobrého jídla, poležení v příjemných dekách a kožešinách, odhalování malých tajemství, sbližovací výlety do okolí... vodopády, sopky, termální jezírka a ledovce.
Samozřejmě, že nechyběla minilekce z místního jazyka pro případ, že byste chtěli komunikovat v islandštině. Třeba o sněžení (hundslappadrifa = padající psí šlápoty) nebo o vhodném dárku (jólabókaflód = vánoční příval knih) nebo když jste potkali velkého moulu (kúkulabbi = hovno na dvou nohách).

Četlo se to opravdu dobře, postav tak akorát, žádné záludnosti v propletenci vztahů, lehké napětí, přijatelně třaskavý humor, mírně překvapivý závěr.
Navíc nenápadný bonus. Odkaz na hru - Oscar Wilde: Jak je důležité míti Filipa a postavu Lady Bracknellové.

A jakou svíčku si zapálit k této knize?
Village Candle vonná svíčka Frosted Lavender (Ledová levandule)
Yankee Candle votivní svíčka Winter Night Stars (Hvězdy zimní noci)
Yankee Candle vonná svíčka North Pole (Severní pól)
Kringle Candle vonná svíčka Hot Chocolate (Horká čokoláda)

dancadragneel
15.09.2023 5 z 5

Mě knihy od této spisovatelky prostě baví. Jasně je to romanťárna a hodně spíš lehčí čtení, ale vlastně je to super. Pravdou je, že je to po Moyesoví jedina spisovatelka takového žánru, co si mě získala a to je dost, co říct.

Maku.17
08.09.2023 5 z 5

Zaujala mě zápletka a vykreslení postavy Lucy, kterou si čtenář oblíbí až po nějaké době. Celá kniha je skvělá, až na toho "George Chaucera". Je to samozřejmě Geoffrey Chaucer, Britka by to asi měla vědět a když už ne ona, tak někdo z korektury ji mohl opravit. Trochu mi nad tím zůstává rozum stát.

GaleW
05.09.2023 5 z 5

Ze série Romantické útěky mám přečteno 6 knih a tato se určitě probojovalo do TOP 3, prostředí hotýlku muselo být kouzelné, je zde i trošku komplikovanější zápletka, samozřejmě neujdeme ani klasickým klišé knih červené knihovny, ale i tak se jedná o jeden z nejzdařilejších dílů

Verunka289
29.08.2023 4 z 5

Další tradiční oddechovka od Julie Caplin. Četla jsem teď hodně dílů relativně blízko od sebe a možná i proto už mi tento díl přišel takový trošku slabší a dělalo mi problém se pořádně začíst. Trošku mi začínají překážet neustále se opakující spojení "spiklenecky na něj pohlédla", "v očích mu zajiskřilo", "kráčela se zvednutou bradou", "kousala se do rtu".... Já nevím, jsou to takové maličkosti, ale když se to opakuje v každém díle, strašně mi to překáží.
Na druhou stranu postava Alexe byla po Toddovi z Brooklynu moji druhou nejoblíbenější mužskou postavou. Takový schopný, hodný, skromný, obětavý a pečující chlap je snem asi mnoha žen.

milito999
27.08.2023 3 z 5

Romantický příběh, kde hlavní hrdinka ztratí nešťastně práci a ocitá se na Islandu v hotelu jako manažerka. Nevěří si, není moc zkušená, co se života týče a má neustálý strach, že její původní selhání vyjde najevo.

Autorka zde opět propojuje vaření, které dává do svých všech knih a i popisy země (těch ale moc není - jaká škoda). Na Island bych se přesto chtěla podívat. Kniha mě v tomto hodně motivovala.
Navíc postava Alexe je moc krásně napsána. Kolikrát se mi až zastavil dech a to se mi u knihy nestává.

Celkově však knihu hodnotím spíše průměrně Domek v Irsku a Hrad ve Skotsku jsou o poznání lepší.

Adney
25.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Mně se román moc líbil. Zřejmě hlavně proto, že jsem na Islandu v zimě byla a zamilovala si ho. Což je ale také důvod, proč mě zklamal konec. Doufala jsem, že to v pohádkové zemi také skončí.

Kniha byla lehce čtivá, odpočinková, jednoduše psaná. Příjemné čtení.

Marsee
22.08.2023 1 z 5

Nu, pokud hledáte knihu u které nechcete přemýšlet, nehledáte krásu slovních spojení a nechcete si knížku po přečtení dál pamatovat a máte v plánu ji "poslat dál", tak ano, je to správná volba...tuctový levný naivní román.

4xbabča
21.08.2023 5 z 5

Hlavní postava knihy Lucy se stane ředitelkou hotelu na Islandu. Nemá to vůbec jednoduché, ale pustí se do práce s plným nasazením. Docela hezký příběh, který autorka opět obohatila o popis přírodních krás tentokrát na Islandu. Je to příjemné a pohodové čtení.

martina.riz
15.08.2023 1 z 5

Nic pro mě, takové naivní čtení.

ellypusik
14.08.2023 3 z 5

Jsem z knihy rozpačitá. Slyšela jsem samé výborné recenze, obálka je luxusní a celkově struktura Romantických útěků zněla velice mile. Romantika smíchaná s poznáváním jiných krajů. Co se týče té odlišné kultury, tak jsem byla nadšená. Dozvídat se o islandských zvycích, popis tamější přírody a - autorčiny oblíbené části - jídla mne strašně bavilo. Poslouchala jsem rozhovor i s autorkou a vypadala velice sympaticky. Nicméně samotná hlavní dějová linka této knihy mě vůbec neoslovila. Naopak jsem se občas udivila, jak naivně to na mě někdy působilo. Hlavní hrdinka se chovala jako náctiletá nezkušená slečna. Chápu, že těch zkušeností opravdu moc neměla, ale k druhé straně osobnosti, kde byla sebevědomou manažerkou, mi to vůbec nesedělo. Obecně tam podle mne byly až příliš naivní a sentimentální momenty. Některé vnitřní úvahy postav mi přišly až směšné.. Jak skončí hlavní postavy bylo předvídatelné, ale že vše skončí tak přeslazeně a skvěle, mi přišlo až příliš nereálné...
Nicméně kniha se četla dobře, autorka píše skvěle a nijak nekritizuji její způsob psaní, jen mi tento žánr přeslazené romantiky asi nesedl a jsem zklamaná, na knihu jsem se těšila asi až příliš.

taikatalvi
12.08.2023 5 z 5

No, určite zlepšenie po Cukrárni v Paríži. Chystám sa prečítať všetky v poradí a je to veľmi príjemné oddychové čítanie. Hotelík v Islande mi poskytol kvalitnú dávku hygge a prekrásnych opisov. Teším sa na Pláž v Chorvátsku!

Josh
09.08.2023 5 z 5

Podobně jako vloni v březnu mne v chladu zahřála káva díky cestě do Kodaně, tak tato cesta na Island ve vedrech zafungovala ochlazením. Návrat k autorce, jejíž knihy jsou stále vypůjčené a byla náhoda ji v knihovně ukořistit byl tak vítán. Avšak byl trochu zklamáním, protože autorka tady dala jen málo prostoru pro čtenářovu fantazii - tak okaté popisy ne/cítí, ne/myslí, ne/vnímá - chápu romantika, jenže ztrácející kouzlo. Jako když vidíte ženu s odhalenými rameny vs nahou - proč se ještě snažit mít představy? Knize by prospělo zkrácení těchto rozvláčných pasáží.

Co bylo naprosto dokonalé je popis Islandu. Nejen kouzlo sněhu, ledovců, gejzírů, polární záře, ale hlavně islandská verze hygge, jejíž dánský originál mne nadchl v Kavárně v Kodani. O závěru této knihy si může každý myslet co chce, od ideální po naivní, v každém případě to dopadlo dobře = těsně plný počet * :o))