Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2860 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

barb_B
18.03.2021 4 z 5

Ač nemusím sci-fi, tuhle knihu řadím mezi povedené.

lenka7679
14.03.2021 5 z 5

Já mám Stephanii ráda. Jedinou knihu, kterou jsem prostě nedávala, byl prvdí díl Twilight ságy. První díl pro mě osobně byl lepší zfilmovaný. Ale zpět k Hostiteli. Od knihy jsem neočekávala hodně, ale hodně jsem dostala. Bylo to pro mě překvapení. Sága měla vzestupnou tendenci, proto jsem se bála, že kniha o jednom dílu bude pro ni málo. Velice milé překvapení. Postavy byly sympatické, chápala jsem a dokázala se vžít do pocitů všech hlavních hrdinů.
Vyprávění mě vtáhlo do příběhu, což je pro mě základem dobré knihy. Když vypustím celý okolní svět a nemohu přestat číst a těším se jak příběh dopadne a na konci je mi líto, že už jízda končí. Přesně toho se mi dostalo u této knihy.
Skvěle napsáno, ke knize jsem se vrátila a přečetla ji ještě jednou a to se přiznám dělám opravdu jen výjimečně.
Právem si zaslouží pět hvězd.

-LaraRead-
21.02.2021 5 z 5

Stephanie Meyer je zapsána do historie hlavně jako autorka série Stmívání. Z té jsem dala tři díly a pak už jsem nějak neměla energii na víc. Kolem její knihy Hostitel jsem dlouho kroužila, až jsem si nakonec stáhla film a chtěla jí prostě přeskočit. Naštěstí jsem se včas zarazila a knihu si nakonec přečetla jako první. A jsem nadšená!

Dočetla jsem jí dneska v jednu ráno a prakticky se třásla blahem. Nápad je dost podobný Půjčovně masa od Richarda K. Morgana (možná znáte seriál od Netflixu), ale tohle bylo míň akční a filosofické a víc ženské a YA.

Už teď se hrozně těším, až si dám rereading. Vážně moc jsem se bavila, užívala si každou scénu i stránku a nakonec to přesto skončilo přesně tak, jak jsem si to přála. Tak super pocit už jsem u knihy dlouho neměla.
Takže nemůžu říct nic jiného než: Vyražte, seženete tuhle knihu a pak si jí okamžitě přečtěte!

O čem je: Zemi, stejně jako mnoho světů před ní, obsadí duše, které používají lidí jako svá hostitelská těla. Když se Poutnice probudí v těle mladé dívky Melanie, pomalu začne zjišťovat, že tento život nebude nijak podobný čemukoli, co dosud zažila.

Hall3006
19.02.2021 4 z 5

Uf. Občas to byla dřina udržet pozornost, ale stálo za to těch 550 stran dočíst (i když by stačilo 350). Žena mimozemšťan ovládne ženu člověka. Pro muže velmi zajímavá sonda do myslí hlavních hrdinek. Autorka se nebala popisovat detaily a děje s takovou pečlivostí až to bylo někdy zbytečné. Nejlepší byly popisy jiných planet a proč vůbec "duše" jiné životní formy života ovládají. Zbytek knihy byl rozbor života lidí kteří unikli "polapeni". Dal bych tři hvězdy, ale za to že autorka přeci jen dokázala, abych knihou strávil tolik času dám hvězdy čtyři.

Jurajovamaka
04.02.2021 5 z 5

Krásna a citlivá knižka, chytila ma za ❤
Určite ODPORÚČAM ;-)

Allla9
28.01.2021 5 z 5

Zajímavě napsané. Knížku budu mít dlouho v hlavě.

jiri77
09.01.2021 4 z 5

Velmi čtivý sci-fi román s přídavkem romantiky. Kniha mě bavila a jsem rád ,že jsem si ji přečetl. Knihu hodnotím velmi kladně ,akorát ten konec se mi chvilkami zdál ,až moc přeslazený ,ale možná je to jen můj pohled. Jinak mohu knihu jen doporučit !

Gréta79
23.12.2020 5 z 5

Je smutné, že každý súdi autorku len podľa sfilmovaných časti Twilight ságy, lebo toto dielo nie je určené len -násť ročným. Autorka v dokázala svoj talent pre pútavý príbeh a napätie, ktoré vás donútia knihu prečítať na jeden hlt.

LaDouche
27.11.2020 5 z 5

Knihu mám doma, takže jsem ji četla několikrát, je prostě skvělá. Úplně jiný styl psaní než například série Stmívání.

Spoiler
Neskutečně mě štvalo, jak se pak ostatní chovali hezky k Hledačce. To prostě nebylo fér :D

Tinicek
15.11.2020 5 z 5

Skvělá nezabudnuteľná kniha s originálnym námetom.Mam doma, čítam opakovane.

Pauvka
14.11.2020

Videla jsem nekolikrat film a az ted jsem precetla knihu. Musim rict, ze pro me jsou obe dila TOP. Ja proste Hostitele zeru ❤.

hardrock
10.10.2020 odpad!

Dostal som odporúčanie na prečítanie tejto knihy, ale asi som masochista, že som to dočítal do konca. V tej knihe bolo zlé úplne všetko. mimozemskej entite, čo vyzerá ako stonožka vtisnúť ľudské emócie a myšlienkové pochody je úplne debilný nápad. Predstava: keby niekto moju identitu preniesol napríklad do komára a ja by som sa dostal do nejakého komárieho hniezda a tam by som riešil zaľúbenie do nejakej komárice a ešte bol hrdý na fakt, že som komár, to mi proste rozum neberie.

akože, toto bolo úplne nezmyselné plytvanie drevom z lesa na papier, na ktorom bola táto kniha vytlačená. Ak by som mal hlasovať za najhoršiu knihu, akú som kedy čítal, toto je jasný víťaz. Nechápem, ako tento výtvor môže mať 2 pokračovania a ešte aj film. A slovenský preklad to zabil úplne.

befel
14.09.2020 4 z 5

K téhle knize jsem se dostala dlouho po přečtení ságy o upírech a byla pro mě překvapením. Zajímavý pohled na mimozemskou civilizaci, originální pojetí.. za mě ..je fajn si tuhle knihu přečíst.

Místy by snesla šikovnější zápletky a promyšlenější dějovou linku.. ale i tak.. nenudila ..zasloužené 4*

Pulp_catastroph
25.07.2020 3 z 5

Tak tohle bylo samý cicmání, nebohá Duše byla neustále zmlácená, ten bizarní milostný trojúhelník, rozdělený na dvě poloviny, protože jeden hrot tvoří vlastně dvě osoby. Mimozemská invaze, která vlastně náš svět zachránila je asi jediná skvělá věc na této nehorázně tlusté bichli. Meyerová ale psát umí. Umí psát tak, aby čtenáře (hlavně dívky) nějak zaujala a ony se mohli i sem tam s hlavní hrdinkou ztotožnit, případně nějaké dráma tam přidat.

Kajuš94
09.07.2020 5 z 5

Perfektní... Já jsem osobně neměla problém se začátkem. Mě to vtáhlo od druhé strany. Ten námět, zápletka, to dohadování v mysli.. Úžasný.. Za mě daleko lepší než Twilight. Tato kniha má hloubku.

qydko
04.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Milostný trojúhelník tady dostává úplně jiné koule. :D
Goa'uld a jeho hostitelka milují každá někoho jinýho? To by mě zajímalo, na čem autorka jede.
Ale musím přiznat, že Hostitel se mi četl se stejnou lehkostí jako série Stmívání. Nic hlubokomyslného bych v tom nehledala, ale pohodové dovolenkové čtení je to super.

Bája89
23.05.2020 4 z 5

Poutnice je prostě úžasná bytost. Duše, která je víc člověkem, než se na první pohled může zdát. Ze začátku jsem se bála, že knihu ani nedočtu, ale po 150 stránkách se příběh rozjel jako na vztahové horské dráze a já nemohla odtrhnout oči. Základní premisa příběhu je neskutečná a samotný příběh nádherný. Silné emoce, vzpomínky, cizí/vlastní hluboké city. A bytosti, které zahájili prakticky bezbolestnou invazi na naší planetu. Jenže se nejedná o brutální vetřelce, ale o někoho, kdo se ve spojení s lidským hostitelem začne měnit. Zkrátka, tohle si musíte přečíst, nebo byste aspoň měli. :)

AsiUrčitě
16.05.2020 4 z 5

Moc se mi líbilo, že kniha byla z pohledu Poutnice a nikoliv Melanie. Na začátku se tak logicky domnívá, že lidé se k sobě i k planetě chovají špatně, protože sami jsou špatní. A že všichni lidé si ji pokusí zabít, protože prostě takoví jsou. Postupně ale zjišťuje, že nemůže říci, že lidé jsou jednoznačně zlí, ale že se možná jen brání. A že vlastně to jsou velmi komplexní bytosti, které se ale také velmi často nechávají strhnout svými emocemi. A ty postupně, také díky Melanii, dostanou i ji. Celkově je kniha hodně o druhém úhlu pohledu, vzájemné toleranci a kráse života, a to i bez nějakých zbytečných filosofických řečí. Navíc s celkem solidním nápadem a zápletkou. Pamatuji si, že se mi příběh četl velmi dobře a bylo to místy hodně zajímavé. Ale čekala jsem, že pouť za nalezením Jareda bude o něco delší a kvůli tomu bude Poutnice, díky své touze po něm, více vnitřně rozervanější, a ne že to bude klasický milostný trojúhelník. I tak jsem se ale nenudila.

Jinak doporučuji, také zhlédnout film, který byl za mě velmi dobře natočen a Poutnice byla velmi dobře zahrána. Sice tam chybí to, že Poutnice na začátku čekala, že ji lidé každou chvílí zabijí, ale i když je film někdy přímočařejší, než kniha, tak obsahuje vše podstatné, co by tam mělo být.

Karolin77
01.04.2020 5 z 5

Úžasný příběh jen se nesmíte odradit zdlouhavým začátkem cca 110 stran.
Jakmile zvládnete rozjezd se nebudete moct od knížky odtrhnout ...
Postavy byly úžasné líbilo se mi jak to bylo propracovane. Vztahy mezi postavami byly úžasné...
Tuhle knížku bych nejraději vychvalila až do nebes...
Budete se u ní smát i brečet.
K Melanie i Wandě si rychle vytvoříte vztah a budete je milovat tak jako ostatní postavy...
V knize není moc akce spis v ní jde o mezilidské vztahy..
Úžasná úžasná kniha
Za mě nekonkurenční 5* a dala bych i víc kdyby to šlo...❤️❤️❤️

Lely
31.03.2020 5 z 5

Musím přiznat, že ze začátku se mi do knihy moc nechtělo a dlouho mi ležela na poličce.
Ale když jsem se začetla nemohla jsem přestat.
Je to moc krásný a originální příběh. Líbí se mi jak autorka dokázala popsat pocity a vztahy mezi jednotlivci. Donutí člověka přemýšlet a zamyslet se.
Určitě se k ní ještě někdy vrátím, ale zatím musím vstřebat své pocity.