Hořící most

Hořící most https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406215/bmid_horici-most-o0j-406215.jpg 5 2069 227

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do sousední Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku Evanlyn: Morgarath poslal své odporné stvůry, aby obyvatele Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Burning Bridge , 2005

rozina351
02.02.2022 5 z 5

Četla jsem se synem a byla napnutá jak malý gaťky. Pro dobrodružství a napětí chtivé kluky naprosto skvělá knížka. Kladné i záporné postavy jsou velmi věrohodně vykresleny a mladí hrdinové jsou sympaťáci. Měla jsem obavu, jestli se po perfektním prvním dílu nebudu nudit, ale autor vyšponoval gradaci děje maximálním způsobem! Jdu objednat další díl.

vandalka
17.01.2022 3 z 5

Čteno dětem, na jejich přání, tentokrát byl s výběrem společného čtiva na řadě syn. Hraničářova učně se asi jen tak nezbavím :) Je to skutečně čtení pro tu střední dětskou věkovou kategorii, takže se zkusím držet trochu při zdi a brát to v potaz. Pro děti rozhodně poutavé a napínavé, i já jsem občas byla zvědavá, co z toho bude. Výchovný styl už trochu ustupuje stranou, ale nedokážu se přenést přes některé nedostatky:
- výrazná černobílost postav ve druhém dílu. Padouši jsou nejen skrz naskr zlí, jsou navíc oškliví, mají ošklivé koně (ano, ten bělouš není prostě bělouš, ale MRTVOLNĚ BLEDÝ kůň přeci!), ošklivě znějící hlas a samé ošklivé myšlenky. Kladné postavy sice občas ujedou, pravda, ale jinak jsou nesmírně soucitné, chápající a statečné ;) Prosté, příliš prosté.
- Aluze na evropský středověk jsou natolik silné, že bez problémů poznáte, čím se autor inspiroval. To by mi nevadilo vůbec, to je do jisté míry prima. Než se tam přiženou Skandijci s rohatými helmami (!) a všichni svorně popíjejí kávu.
- posedlost cliffhangery. Někdy jsou kapitoly tak krátké, že mám dojem, že si autor řekl - aha, cliffhanger! Musím to tu utnout a začít novou kapitolu.

Nicméně děti nadšené, až na ten konec, kdy dcera plakala jak želva, protože měla jiná očekávání a bylo jí to líto. Mně bylo líto jí a skončilo to načnutím třetího dílu :)

ondra295
11.12.2021 5 z 5

Druhý díl se mi líbil snad ještě o něco více, než díl první. Je to takové více akční a konečně se tu objevují postavy, které se nakonec neukáží být černobílé (Erak a jeho parta). Jinak je to opravdu takový klasický souboj dobra proti zlu, kdy obě části jsou polarizované a tím pádem to chvílemi může působit trochu nereálně. Záporné postavy jsou prostě zlé čistě z toho důvodu, aby byly zlé.

Ale je jasné, že kniha je psána hlavně pro dětského čtenáře a když to budu hodnotit očima svého třináctiletého já, které knížku četlo, musím dát plný počet hvězd. Je to objektivně velice kvalitně napsaná kniha, která je čtivá a musím ji hodnotit jenom pozitivně.

toni-az
04.12.2021 4 z 5

Oproti prvnímu dílu konečně nějaký konflikt a akce. Charaktery pořád černobílé a námět tuctový, ale jak jsem psal minule, čas od času to je fajn a hlavně je to znovu super napínavě napsané.

Ke konci jsem si říkal, že to vypadá, že se příběh uzavře a další díl si dám až časem, ale kvůli tomu cliffhangeru to nakonec nějak nešlo a musel jsem začít rovnou s trojkou.

Každopádně by mi přišlo o něco lepší, kdyby první dva díly byly jedna kniha, aspoň by se ušetřily ty připomínky minulého dílu...

MatoPalkes
24.11.2021 3 z 5

Keďže tieto knihy sú krátke tak pokračujem v čítaní. V tomto diely sa toho príliš nestalo, celkovo to bolo priemerné ale príjemné čítanie.

Elulilinka1
18.10.2021 5 z 5

Skvělý, skvělý, skvělý! Byla jsem napnutá jak kšandy :DD

Ryšava
14.10.2021 5 z 5

Takový zvrat jsem nečekala. Nedokázala jsem přestat poslouchat. Ten otevřený konec... Hned musím začít poslouchat další díl =)

Cortegos
12.10.2021 5 z 5

Prostě paráda. Vrátil jsem se k sérii skrze audioknihu a musím říci, že se kniha lépe poslouchá, než čte. Parádní postavy Skandijců, skvělý hořkosladký konec.

yaoiyuri
24.09.2021 4 z 5

O chlup lepší než minulý díl, protože se konečně začala rozvíjet pořádná zápletka a přestože Celtika nebyla sama o sobě nijak závratně zajímavá. Hrdinové teda mají neuvěřitelné štěstí na (ne)šťastné náhody, ale což... U záporáka - i přes jeho naprostou klišoidnost a plochost charakteru - jsem čekala větší trvanlivost. Naprosto mě dostalo, že největší badass ze všech je nakonec Horác, s tím se srovnávám doteď. :D

NextOne
17.09.2021 4 z 5

Druhý díl této série už byl o něco lepší. Opět se to příjemně a rychle četlo. Konečně tam nebylo to nesmyslné skákání z bodu A do bodu B. Trochu mě zaráží název knihy, neboť vzhledem k tomu, jak se postavy snaží přijít na to, jak se wargalové dostávají tak snadno přes propast, je název knihy docela spoiler. Přijde mi, že Horác v této knize docela boduje a staví se svými činy nad Willa, uvidíme co bude dál

instagram: next_fantasy_one

KláraH.
30.08.2021 5 z 5

Po prvním díle audioknihy musel zákonitě hned přijít i druhý. Tento byl už ale na mě trochu moc válečný. Jasně, má to svoje opodstatnění, ale chci doufat, že další díly budou podobně nápadité, jako ten první, který se nám všem asi líbil víc. I tak to je ale pecka, přednes je skvělý a stále je to velmi napínavé. Už tak 5 kapitol před koncem jsem si říkala, že se to všechno nestihne. A nestihlo. Tak hurá na třetí díl, no...

renefer
20.08.2021 5 z 5

Konec tohoto dílu překvapil, čekala jsem něco ve stylu Pána prstenů, těším se na pokračování.

Netopyr07
27.07.2021 5 z 5

Rozhodně nelituji, že jsem si přečetla i druhý díl :-) Vůbec se nedivím, že se spousta "nečtenářů" na tuto sérii chytí. Taky jsem "chycená" a třetí díl si také půjčím :-) Líbí se mi, že kniha má v sobě, dá se říci, výchovné prvky a může dodat -náctiletým sebevědomí.

Ešína
25.07.2021 3 z 5

Druhý díl byl stejně dobrý jako ten předešlý a už se nemůžu dočkat až se s Willem potkám příště.

kopeceli
19.07.2021 5 z 5

Tak to bylo dobrodružství! Moc si na druhé díly nepotrpím, obyčejně už nemají co nového říct, ale Hořící most je velkou výjimkou. Čaroděj Flanagan mě donutil nejen tento díl shltnout, ale teď jsem teda napjatá, co s Evalyn a Willem bude dál... Beru na milost díl třetí. A to mluví za vše.

eva-lupen
07.07.2021 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a poslouchalo se to móc dobře. Pro dospělé je to spíš dobrodružná pohádka, ale i pohádky jsou někdy potřeba. :-)

Nelíísek
05.07.2021 5 z 5

Další skvostné dobrodružství haničářského učně, je to prostě série kterou by si měl každý povině přečíst

Zojka
21.05.2021 5 z 5

ach jak já tuhle sérii miluju!!!
od tohohle dílu jsem se nemohla odtrhnout ani o hodině ve škole ;-) a ještě tentýž den jsem to i dočetla :-). za mě to autor hodně vytáhl smutným koncem v té chvíli mi bylo opravdu smutno protože jsem si willa hodně oblíbila.
podle mě to dostalo "jiný grády" když se objevuje evalyn (kasandra). také se divím jaktože jsou skandijci tak hodní když spolupracují s morgarathem?
zároveň oceňuji i to že každý název knihy souvisí s dějem uvnitř

Vjeerus
27.04.2021 5 z 5

Druhý díl pokračování příběhu o Willovi nám nabídne o trochu více napětí, jelikož už známe prostředí. Velmi oceňuji mapku na začátku, pomáhá s orientací.
Stejně jako v prvním díle, tak i zde nám sám autor mnoho prozradí už jen po přečtení veškerého textu na obale, proto doporučuji nečíst anotaci, pak si příběh trochu víc užijete (v patnácti jsem ji taky nečetla, nechtěla jsem ztrácet čas a jak jsem byla nadšená).
Závěrečná část mě pokaždé mile překvapí, protože i mezi dokonalými hrdiny ne vždy jde vše podle plánů. A úplný konec? Ten se povedl, protože jen málo kdo odolá nutkání šáhnout hned po třetím díle.
Jeden z hlavních bojů mě zklamal, protože dostal velmi málo prostoru a jeho ukončení bylo takové až moc očekávané (a neskutečně rychlé). Bylo jasné, že silou zde vyhrát nepůjde.
5* nechávám, jelikož jsem toto hodnocení čerpala z pocitů před mnoha lety, kdy jsem byla více cílová skupina a knihu četla poprvé.

LunaL.
23.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Četla jsem už potřetí. Hraničář mě zaujal od začátku prvního dílu. Zamilovala jsem si ten svět, tu jejich svobodu i práci. Will by nemohl být sympatičtější. V tomhle díle mě zaujala Evanlyn - objevila se zničeho nic, otevřená, přitom záhadná. Neváhala pomoc a nasadit život za správnou věc. Stejně jako Will. Neměla jsem v plánu číst znovu další díl, ale neodolám :)