Hollywood

Hollywood https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79110/hollywood-79110.jpg 4 492 29

Henry Chinaski série

< 5. díl

V knize Hollywood píše Bukowského dvojník Chinaski scénář pro jednu hollywoodskou společnost a je vtažen do světa, ve kterém se necítí dobře. Proto jej značně osobitě odmítá.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Pragma

Hollywood , 1989

PrincessAgnes
18.02.2015 3 z 5

Ne, nedočetla jsem ji. Bukowski je možná drzý génius, ale v téhle knize je spíš smutně patetický. Omlouvám se všem jeho nadšencům, ale radši si na toho panáka zajdu do nejakého rádoby uměleckého pražského podniku než o tom číst.

Ladys
22.11.2014 1 z 5

Pod dojmem románu Ženy jsem se vrhl na dalšího Bukowskiho knihu a byl jsem silně zklamán. Nuda, nuda a nuda. Proložená chlastem. To mě mělo posadit na "prd..l"? Ale néééééé.
Ale s Bukowskim jsem neskončil, aby bylo jasno.

marti9448
19.09.2014 4 z 5

Francois Racine, ten co si roztáčí svou ruletu, je nejlepší!

Holden
06.02.2014 4 z 5

Hank začíná psát na scénáři a někdy mu to jde víc, někdy zase míň, ale nakonec to sfoukne a má z toho dobrej pocit. Ten už ale moc nemá z lidí okolo, kteří mu připadají prohnilí skrz naskrz. O to horší pak je zjištění, že se jim sám začíná trochu podobat. Starej auťák už mu nestačí, a tak si koupí nový BMW a začíná o sobě pochybovat. Je to pořád on, nebo se mění na to, čím celej život opovrhoval? Zůstane přese všechno to hollywoodský pozlátko pořád správnej týpek, kterej se s nikým a s ničím nesere? No to si teda pište, že jo!

BooksLucyKing
25.11.2013 3 z 5

Teda tady ale bylo chlastu :D Takové pohodové čtení. Čekala jsem něco úplně jiného. Ale nebylo to špatné.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Bukowski a Hollywood. Nepredstaviteľná kombinácia. Ale zas skvelá kniha, ktorú Bukowski napísal už v pomerne vyššom veku.
Kniha, v ktorej s nadhľadom a ľahkosťou jemu vlastnou, poukazuje na malú časť jeho života, zrovna v období, keď sa v Hollywoode natáčal film, podľa scenára, ktorý napísal.Priamo, bez obalu a pretvárky popisuje pomery v showbusiness-e.
Keď sa rozhodnete čítať túto knihu, tak doporučujem, aby ste si vopred zistili, kto sa skrýva pod krycími menami, napr. na tomto odkaze: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hollywood_%28rom%C3%A1n%29

w3s
01.03.2013

... procházka okolo jednoho zcela normálního filmového počinu v hlavní roli autor scénáře alias autor sám.

Andvejka
30.01.2011 5 z 5

Dobrá knížka, i když mám pocit, že Bukowski napsal i lepší.

luciferrus
30.11.-0001