V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3461 910

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

b.krteckova
17.04.2017

Kniha se četla velmi svižně, ale konec mi přišel nedotazeny a odflaknuty. Mam pocit, ze tam nebylo vysvětleno, co se stalo s Margaretou??? Proc zemřela?Nebo mi to nějak uniklo?

Doemit
17.04.2017 5 z 5

Parádní kniha! Byla jsem napjatá do poslední chvíle. Poslední kapitoly jsem musela přečíst najednou, jinak by mi to nedalo. Moc se těším na pokračování - SOVA. Doufám, že mě kniha nadchne stejně jako tato. Za mě *****

gad
11.04.2017 5 z 5

Moc dobrá četba, nemohl jsem se odtrhnout. Už jsem otevřel Sovu, což je další dílo tohoto norského autora.

Adilajla
11.04.2017 5 z 5

Opravdu povedená zápletka !! Dlouho jsem nebyla tak napnutá kdo je pachatel. Nejsou to klasické krvavé jatka, jak jsem zvyklá od těchto autorů, ale aspoň u toho člověk může povečeřet :D Kniha mě pohltila a rovnou jdu číst další knihu tohoto autora.

Leniiis
10.04.2017 3 z 5

Nemůžu říct, že by knížka byla přímo špatná. Ale taky nebyla ničím úchvatná a nebo nějak extra zajímavá. Děj mi teda přišel trochu moc překombinovanej a tím asi kazil celej dojem z této knížky. Ale pro někoho, komu stačí málo to třeba může být dobrý počtení.

Vlajdula
10.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha, úplně mě pohltila.

Ms.Floyd
09.04.2017 2 z 5

Z knihy jsem byla velmi zklamaná. Podle hodnocení to vypadalo na skvělou detektivku, ale mě osobně vůbec nenadchla. Zápletka byla dost překombinovaná díky rádoby druhé hlavní linii o sektě v lesích, sebevražedné duševní monology hlavní hrdinky byly zajímavé prvních deset stran, pak už to otravovalo. Nudné a přetažené byly také několikastránkové úvody k postavám, které se průběžně v knize objevovaly. Konec ušel. Ke knize se spíše nevrátím a u druhého dílu se rozmyslím, zdali ho risknu. Asi víc mi sedí klasické britské detektivky, i když z těch severských není špatná série Frederika Bergmanová a Alex Recht.

kerstyn
09.04.2017 4 z 5

Čím víc jsem přečetla severských detektivek, tím méně mě bohužel rozuzlení překvapuje. Kniha se četla hodně svižně, ale vzhledem k tomu, že už většinou mám tendence podezírat všechny a nejméně ty, na které to dlouho ukazuje, tak mě to na konci prostě až tak nedostalo. Taky tam bylo zbytečně moc postav jakoby navíc, pak se v tom člověk ztrácí. A co se týče druhé dějové linie ohledně náboženské sekty v lese, přišlo mi to značně nedotažené, čekala jsem tam trochu větší odvaz, vysvětlení. Nicméně mě tyhle detektivky furt baví, takže i přes ne příliš příjemné téma vražd dětí, byla kniha čtivá a nenechala vydechnout.

hrona
06.04.2017 3 z 5

Za mou personu se žádná hitparáda nikterak nekonala. V celku tuctová severská detektivka, s dalšími rozervanými hrdiny, tedy konkrétně hrdinkou.

jahlina
05.04.2017 4 z 5

Napínavé, čtivé, sympatičtí vyšetřovatelé. Ze začátku jsem se hůř orientovala v jednotlivých postavách. Další případ si určitě ráda přečtu.

kozisek1
05.04.2017 4 z 5

Z počátku jsem se nemohla začíst, ale pak se děj rozjel. Napínavé, ale téma vraždění dětí mi není příjemné.

Ivuska 11
04.04.2017 5 z 5

Vzkaz vsem fanouskum severske krimi: Neotalejte s timhle autorem tak dlouho jako ja, napinave, dechberouci, plne necekanych zvratu, za me rozhodne ano, tohle me moc bavilo.

luckomar
30.03.2017 3 z 5

Detektivka pěkná,ale nevím proč se mi k ni špatně dostávalo. Vůbec se mi to nechtělo číst. Asi je to tím, že jsem si sama v sobě udělala averzi na zlo a věděla jsem, že mě v té knize nic hezkého nečeká. Překvapil mě zvrat na konci knihy, proto 3 hvězdičky ;)

Janniska
29.03.2017 5 z 5

Velmi poutavá detektivka.Nedala mi ani spát.Jen ten konec se mi zdál trochu moc hrr,čekala jsem delší závěr,ale to nevytýkám.Super napínavé čtení

Ajrad1981
29.03.2017 5 z 5

Jednou některý autor vymyslel, že čtenáři naservíruje pachatele hned zkraje příběhu. Ale nic víc. A nechá čtenáře, aby si domýšlel a aby na konci zjistil, že si domýšlel špatně a že pachatel spáchal něco úplně jiného. Tahle taktika se pak začala objevovat i v knihách dalších autorů, a přestože je mi dostatečně známá, vždycky na to skočím. :-D Nicméně, jak se mi nedaří odhalovat vrahy (mezi námi, kniha, kde najdu zločince dávno před koncem, mě nebaví), tak s odhalováním příštích obětí problém nemám – poněkud znepokojivé zjištění. ;-)
Je to příběh, ze kterého mrazí – mrtvoly dospělých jsou jaksi normálnější, ale kdo dokáže zabíjet děti?! Tým, který vraždy vyšetřuje, je super, bližší informace sice dostaneme jen o několika členech, ale stačí to. O člověku, jako je Mia, bych normálně řekla, že je slaboch a zbabělec, ale v jejím případě to tak nějak nejde.
Dvě věci mi tam přišly naprosto zbytečné. Mrtvý pes a paralela se Sophiinou volbou. Neposunuly děj někam dál, nemělo to zmást vyšetřovatele, byla to jen epizodní zmínka a konec. Ten pes ještě budiž, byla o tom pak ještě zmínka a oním zvráceným způsobem to dává smysl, ale ta volba? Pokud jejím cílem bylo udělat příběh drsnější, krutější, tak se to povedlo, ale kdyby to tam nebylo, ničemu by to neuškodilo. Na druhou stranu mi tam chybělo vysvětlení té prasečí hlavy (nebo že by mi jen uniklo, jak jsem hltala poslední stránky?).
A pak ještě Tobias a jeho příběh. Dovedla bych si představit akčnější rozuzlení, ano, nicméně autor si představil – a napsal - nečekanější konec. Akčnost nebo překvapivost, co je lepší? To si musí každý posoudit sám. Zarazilo mě něco jiného, a to poměry v rodině. Fakt je v Norsku možné, aby rodiče zanedbávali svoje děti, aby nechali šestileté dítě doma týden samotné a bez jídla a Barnevernet mlčel? :-D

tulipa
28.03.2017 5 z 5

Občas mi vadilo, že se hodně přeskakovala z různých kapitol. Jinak to je napínavé, čtivé. Určitě si přečtu další díl.

Janinho
26.03.2017 5 z 5

Parádní detektivka, která mě nutila číst dál a dál! Uff, napínavé až do konce :-)

senora
26.03.2017 3 z 5

Ze začátku to začalo nadějně a rozmáchle, jenže konec je opravdu nepovedený, jakoby zkrácený. Ani mě nezklamala zápletka, jako nezakončení nebo spíš neukotvení příběhu vedlejších postav, kterým bylo na začátku věnováno poměrně dost prostoru.

nikolka3856
24.03.2017 5 z 5

Super kniha, do poslední chvíle jsem absolutně nevěděla kdo za tím je. Doporučuji snad bude od autora kniha Sova taktéž zajímavá.

michaela.ne
21.03.2017

Možná až přehnaně moc dobré hodnocení. Samo o sobě je to postavený docela skvěle, hlavní zápletka je výborně promyšlená a případ byl stále v pohybu. Bylo to napínavý, občas jsem se i bála a chtělo se mi číst dál, což jsou docela důležitý faktory u detektivky, a vlastně jakékoliv jiné knihy, pokud chce, aby byla hodnocena kladně. Kniha u mě ztrácí na hodnocení kvůli jiným nedostatkům. Třeba neustále se opakující věty a to kolikrát hned po sobě. Občas stupidní dialogy. Všichni se cítili méněcenný, smutný a pořád nabručený. Přišlo mi, že kdykoliv došlo k nějakému konfliktu mezi postavami, při dalším jejich dialogu po něm nebyly ani památky. A po tom neustále nové a nové postavy a trošku nesmyslné prolínání dějů. Je to tak pade na pade, ale jelikož mám chuť si přečíst další díl a jsem zvědavá, co autor vydá dál, přikláním se spíš ke kladnému hodnocení.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969
2015  85%V lese visí anděl
2016  82%Sova
2019  78%Clona
2022  81%Vlk
2023  86%Ostrov

Kniha V lese visí anděl je v

Přečtených4 949x
Čtenářské výzvě1 034x