V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3465 910

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

LusSyNDA
11.05.2017 5 z 5

Wow co k tomu říct! Osobnost knihy, její šarm a styl mě naprosto pohltili. Nejen že kapitoly byly velmi krátké (cca 3-5 stran... Musela jsem pořád číst a číst bez přestání), ale každá kapitola vyprávěla o někom jiném a první věta kapitoly vždy začínala jménem člověka, o kterém kapitola zrovna pojednávala. Úchvatný nápad! ALE troufnu si říct, že kniha vyprávěla snad o 20ti lidech (každý měl něco s něčím společné, bylo opravdu velmi těžké na mozek si pamatovat všechny souvislosti). Takže tato kniha je výborná severska detekrivka + si člověk při jejím čtení procvičí svojí paměť a neodtrhne se do poslední stránky. :-)

Láďa92
09.05.2017 4 z 5

Knihu jsem si poslech v audioverzi a líbila se mi. Námět je možná až děsivý, přeci jen vraždy malých dětí je citlivé téma, ale možná o to víc Vás celý příběh pohltí. Hlavní detektiv je sympatický a konec mě překvapil. Už se těším na další díl.

iva23
09.05.2017 4 z 5

Mně se to líbilo, dobře se četlo, konec nebyl trapně překombinovaný, na klišé typické pro severské detektivky - vyšetřovatel, který má v sobě nějaké trauma, je alkoholikem a musí trvale překonávat sám sebe, jsem si už zvykla.

Hanyuu-hime
06.05.2017 4 z 5

Nejsem si jistá, zda to nezpůsobuje především to, že se jednalo o mou skutečně první přečtenou severskou detektivku, ale mě se to v zásadě dost líbilo. Rozklíčování jsem se nedobrala nijak zvlášť předem, četla jsem tedy s chutí a napjatá, jak by to nejspíš mělo být.
Lehce mě ale zklamal konec, který mi přišel sepsaný poněkud na honem. Když se k tomu všemu vracím zpětně, musím také přiznat, že toho možná v knize bylo zbytečně až moc. Při zamyšlení, co všechno autor do knihy zakomponoval, připadá mi to až trochu překombinované, přičemž jako jediný důvod, proč tomu tak bylo, vychází mi jen myšlenka na to, že autor možná nebyl schopný dostatečně zajímavě rozvinout to, co už začal, a tak tam toho naflákal podstatně víc, aby se stále bylo čeho držet a pořád se něco dělo. To je trochu nešťastné a celou knihu to poněkud shazuje, stále si ale nemyslím, že by byla vyloženě špatná.
Při nejmenším nelituju času stráveným nad ní a i když se do druhého dílu asi neplánuju vrhnout v nejbližší době, pokud vůbec, myslím si, že určitě stojí za přečtení, hlavně tehdy, máte-li rádi kriminální zápletky.

kokosek
03.05.2017 5 z 5

Zajimavý nápad propojit celkem náhodně dva zločiny. Slušně napsaná detektivka, dobře popsané postavy. A co víc říct. snad jen přečtěte si to, stojí to za to.
A teď bude na řadě Sova.

Eve_linnka
03.05.2017 5 z 5

Témata jsou to děsivá, máte strach, nemůžete přestat číst, dokud se nedozvíte, jak to dopadlo. Je to přesně ta kniha, u kterýé probdíte noc, jen abyste došli s vyšetřovateli k výsledku a poznání kdo je pachatel ve vás bude ještě dlouho rezonovat a možná ani po dočtení knihy nebude pár dní spát, než to vydýcháte.

HDosoudilová
03.05.2017 5 z 5

Díky čtenářské výzvě přicházím na skvělé tituly po kterých bych asi normálně nesáhla. Tato kniha je jedna z nich a opravdu mě bavila od začátku do konce. Hlavně jsem byla zvědavá, jak spolu budou souviset jednotlivé kapitoly, které mi k sobě úplně neseděly. Ale příběh je fakt úžasný a ve finále do sebe všechno zapadlo. Jediné, co mi trochu lezlo na nervy, bylo Munchovo neustálé kouření a věty s tím spojené. Jinak se kniha četla moc dobře.

DoDidDone
02.05.2017 5 z 5

Po dlouhé době perfektní a tajuplná detektivka, nemůžu se dočkat Sovy!
Autor popisuje každou postavu velmi detailně a věnuje jí klidně jednu celou kapitolu a lépe se tak všechny postavy zapamatují.
Kapitoly jsou krátké a napínavé, určitě doporučuju! :) Jen ten konec byl příliš rychlý a připadalo mi, že se ta sekta v lese nějak rychle zametla pod koberec.

xNelly
02.05.2017 5 z 5

Další z knížek, na které jsem se dlouho těšila, četla jsem ji jedním dechem ale jako u většiny mne zklamal závěr.... všechno najednou chytne spád, vše se děje rychle a už mi pak chybí ta "omáčka" co nás provází celou knihou.... když už autor dohromady splete dva děje, tak by je měl i nějak slušně dokončit.... no, ale třeba je to jen můj pocit..... ale i přesto 5* :)

lucimark
28.04.2017 4 z 5

Dlouho se mi nedařilo natrefit na dobrou detektivku / thriller. Po Synovi od Nesboa, kterého jsem přečetla v prosinci 2016 a dvou knížkách od Tani French v lednu 2017 se mi nic nezdálo dost dobré. Spoustu jsem jich nakousla a odložila. Až Samuel Bjork prolomil kruh. Příběh se točí kolem ztracených a zabitých holčiček, ale neobsahuje nechutné popisy či srdcervoucí scény vražd. Soustředí se spíš na dvojici hlavních detektivů a jejich pátrání. A musím říct, že se tyhle dva charaktery docela povedly. Mia i Holger jsou oba zajímaví průvodci tímhle případem a díky nim mě kniha bavila. Zkrátka po delší době jsem se začetla a jsem ráda. Je to slušný nadprůměr v oblasti severských detektivek.

Miška.Miška
28.04.2017 5 z 5

Wau úžasná detektivka. Vraždy malích holčiček nejsou sice moc hezké ale naštěstí v knice nejsou bodrobně rozebírány. Je to velice napínavé a kniha velmi rychle ubíhá.

Kyta
27.04.2017 4 z 5

Krása. Moje první přečtená detektivka. Poměrně často jsem o "V lese visí anděl" viděla zmínky, což mě navnadilo na její přečtení. A musím říct, že mě Samuel Bjørk navnadil na další knihy tohoto žánru.
Takhle bych si představovala dobrou detektivku. Napětí, tajemno, dokonale promyšlený děj, postupné odkrývání souvislostí, neuvěřitelné odhalení na závěru. Ten moment zjištění a uvědomění si, že to vlastně dává smysl. S různými jmény postav, kterých tu vystupovalo opravdu hodně, jsem problém neměla, pletly se mi však názvy míst - vše mi to přišlo podobné. Prvních cca 50 stran jsem měla problém se začíst, jelikož se tam nedělo nic moc zajímavého. Po váhání, zda nemám knihu odložit, jsem se dočkala konečně té akce a postupného proplétání dějových linií. Téma je pro mě originální a zajímavé. Vraždění šestiletých dívek oběšením v lese, do toho další dějová linie s náboženskou sektou... Mimo jiné se mi líbil kontrast mezi prostředím, kde se děje odehrávaly - klidný a tajemný les, venkov, rušné město.
S každou postavou, i když tu vystoupila jen jednou, si dal Bjørk záležet. Úžasně vykreslil jejich chování, zmínil se i o jejich minulosti pro pochopení jejich jednání. Pořád jsem hádala, jak budou tyto postavy souviset s příběhem, jakou budou plnit úlohu. Úvodní nevinné představení postavy občas přerostlo v nečekaný zvrat na konci kapitoly, které nutilo číst dál a dál. Postavy jsou opravdu uvěřitelné, potýkají se se svou minulostí, která ovlivňuje jejich současné chování. V průběhu knihy se máme možnost seznámit s postavami různých věkových kategorií. Téměř okamžitě jsem si oblíbila Tobiase Iversena pro jeho nesobeckost a schopnosti se obětovat a Gabriela Mørka, asi pro jeho zapálení do práce. Dva hlavní hrdinové, Holger Munch a Mia Krügerová, jsou skvělá detektivní dvojka a perfektně se doplňují. Oba jsou velmi sympatičtí a jejich jednání je uvěřitelné.

A nakonec mi nezbývá než pochválit obálku, jež dokonale vystihuje celou knihu. Knihu můžu jen doporučit, jak pro fanoušky detektivek, tak pro ty, kteří se do nějaké detektivky chtějí pustit. Je to skvělý literární zážitek.

koki.veru
27.04.2017 5 z 5

Super knížka, výborné postavy, propracovaný děj. Okamžitě jsem se do této knížky ponořila. Fakt moc moc doporučuji a jdu se vrhnout na další díl.

jindrich5708
26.04.2017 5 z 5

Napínavé a dobré čtení. Do poslední chvilky jsem nevěděl jak to dopadne. Doporučuji a těším se na další případ.....

MarekLangr
25.04.2017 5 z 5

Výborné. Kniha plná nečekaných zvratů a dějových linek. Už se těším na další vyšetřování Holgera Muncha a jeho týmu.

Manyna
23.04.2017 4 z 5

Tentokrát jsem to vzala obráceně, poprvé jsem četla Sovu, potom až tuto knihu. Protože mám ráda severské krimi, tak jsem byla spokojená. I když musím říct, že Sova se mi líbila o maličko víc.

allebra
19.04.2017 5 z 5

Další severská detektivka, která nezklamala. Díky napínavému ději a střídání dějových linek pro mě bylo opravdu těžké knihu (i když jen na nezbytně nutnou dobu) odložit. Na prvotinu velmi slušné! Těším se na Sovu.

orinka3
19.04.2017 2 z 5

Proč se v každé kapitole tolikrát vyskytuje slovo PR*EL???? Že já si nedělala čárky - nebo si ji z nás dělá autor či překladatel?:) A teď vážně. Přemíra vulgarismů mi opravdu v knize vadí. Detektivka by docela dobře odsejpala, kdyby v ní nebyla ona vyjmenovaná slova v různých pádech a navíc mi vadí i vnitřně rozervaná Mia, která mluví jako dlaždič a do toho se ještě nalévá alkoholem. Možná by jí šla práce líp za střízliva. Jinak je to vcelku slušná četba a kdyby se autor/ka vyvaroval/a typického detektivkářského klišé, dopadlo by to jinak. Konec se mi nelíbil ale vůbec, naprosto nedotažený.

Ivuska97
19.04.2017 4 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu stresovala, občas jsem se bála číst dál. Ovšem tohle všechno u dobré detektivky má být. 4*

rekon
18.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Zajímavý příběh, četla jsem to jedním dechem.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969