V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3465 910

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

aleza1
18.03.2017 4 z 5

Začátek trochu nudnější, po první třetině se rozjíždí. Určitě stojí za přečtení. Konec předvídatelný. Určitě přečtu i Sovu.

ellescorpio
16.03.2017 3 z 5

Jako nebylo to špatný, ale podle recenzí a nadšení širého okolí jsem čekala větší pecku. Místy napínavý, místy děsná nuda plná vaty, žádná postava mi vyloženě k srdci nepřirostla. Někde jsem četla, že je to podobný Miléniu, no tak to ani omylem. 3,5 hvězdičky a stále váhám, zda zde dám 3 nebo 4.

martousek
16.03.2017 5 z 5

Teda:-). Za mě dost dobré. Nechci se zbytečně rozepisovat, aby jsem nikomu dopředu neprozradila, co ho při čtení čeká, ale za mě pět hvězd a jednoznačně doporučuji. Všechny (i prolínající) příběhy mě dost bavili. Upřímně se už teď těším na Sovu;-).

AndyK
15.03.2017 5 z 5

Parádní čtení! Knížka mě k sobě okamžitě připoutala a jsem opravdu nadšená. Svižné a napínavé, moc mě bavily jednotlivé postavy... Vždycky mám problém vstřebat násilí páchané na dětech, ale o to víc jsem se nemohla dočkat odhalení. A závěr? Skoro jsem zešílela, jak jsem byla napnutá! :-D A to i přesto, že jsem už tak nějak čekala, jak to skončí... Za mě jednička s pěti hvězdičkami a jsem moc ráda, že Sovu už mám ve své knihovničce také, brzy na ni dojde řada :-)

Princezna22
15.03.2017 3 z 5

Nějak nevím co si o knize mám myslet. Bylo to pěkné čtení,ale na mr trošku těžší... Severské detektivky asi nejsou moc moje gusto, no uvidíme každopádně Sovu si přečtu též.

ivulka15
14.03.2017 5 z 5

Mě se to líbilo. Napínavé od první do poslední strany.Co víc chtít od dobré detektivky?

rasken
12.03.2017 3 z 5

Mentalita Norů je zřejmě jiná než nás Čechů. Nedokázal jsem pochopit, proč musí být hlavní hrdina obézní a psychicky nevyrovnaná postava. Nemluvě o Mie, s nadsázkou vrchní feťačce, alkoholičce a ženě jež by potřebovala nutně vyšetření na psychopatologii.
Kniha drsná, zvláště pro nás rodiče. Představa oběšeného dítěte mne šokuje. Napsaná je pěkně, děj plyne, zvrat na konci tak trochu předvídatelný. Takže tak...

dadulamadula
12.03.2017 3 z 5

Tak jo, je čtivá, zaujme, takové čtení na dovolenou. Předpokládaný vývoj.
Líbila se mi, jinak bych jí nedočetla.

Icequeen
12.03.2017 3 z 5

Neviem presne, kedy sa to zlomilo, ale od určitého momentu mi kniha začala dosť liezť na nervy. Posledná približne tretina bola pre mňa čistým utrpením a to rozuzlenie... Dialógy ako keby viedli hluchý so slepým - niekto posunul informáciu a odpoveďou mu bolo "Co?" prípadne "Jak to myslíš?" alebo "Jak to víš?". Na priame rozkazy alebo žiadosti padali odpovede ako "Proč?" a "Teď?" A v neposlednom rade, nikto nič nikomu nepovie priamo.
Ako elitná jednotka odvádzali dosť diletantskú prácu a ignorovali relevantné stopy. Hlavne, že po sebe neustáli žmurkali, najlepšie na poradách. To bude nejaká národná črta. Niekedy som mala dojem, že ani autor nevie, ktorá bije, to sa potom ťažko orientuje. O opakovaní nepodstatných somarín a nezmyselných časových skokoch ani nebudem hovoriť, aj keď som to práve urobila.
A na záver si dovolím použiť malú ukážku z diela. Podotýkam, že keď prišiel na rad tento dialóg, už sme sa chvíľu deltovali, takže sme vedeli, kto je na scéne. Môj obľúbený.

„Delto 1, tady devítka, ozvi se.“
„Devítko, tady Delta 1, zaujali jsme pozici, přepínám.“
„Delto 2, tady devítka, ozvi se.“
„Devítko, tady Delta 2, potřebujeme ještě pár minut, končím.“
„Delto 2, tady devítka, příjem, čekáme. Končím.“

papillionnek
11.03.2017 5 z 5

Ze začatku jsem měla trošku problém zorientovat se v množství dějových linek...ty ale do sebe postupně zapadaly a vyústily v překvapivého pachatele. Docela by mě zajímalo, čím to je, že tam na severu píší tak výborný detektivky ;)

SmoulikCZ
10.03.2017 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se začetl do příběhu, než se postavil tým a vše se rozjelo na plné obrátky. Poté mi jen nabíhal mráz po zádech, jak jsem jen četl další a další stránky. Nedokážu si představit ten obrázek anděla visícího na stromě.

Trochu jsem jen nechápal roli té církve, pro mě to byl jen takový vedlejší příběh, který s tím měl jen takovou menší souvislost. Třeba se mýlím, ale takhle jsem to pochopil, jestli jsem to pochopil špatně, tak se všem přítomným omlouvám. Proto díky tomu dávám pouze 4 *

marci6977
09.03.2017 5 z 5

Super detektivka, moje gusto.

sun.from.ibiza
09.03.2017 5 z 5

Většinou mi chvilku trvá, než se začtu. Ale tohle! Kniha mě bavila už od prvních stránek, postavy mi byli velmi sympatické. A rozuzlení mě opravdu překvapilo. Skvělá kniha. Byla jsem si jistá, že vím, kdo to udělal, ale nakonec jsem byla velmi překvapená - ve tři ráno - nemohla jsem totiž přestat číst :). Doporučuji.

Эva
06.03.2017 5 z 5

Musím říct, že kniha se mi velmi líbila a rozhodně se časem dostanu i k druhému dílu. Detektivové mi byli sympatičtí, příběh byl opravdu brutálně čtivý a konec překvapující. To, že Mia sem tam snad věštila z křišťálové koule, nebo jak vlastně docházela ke svým zjištěním, mi ani moc nevadilo :) A pak, že seveřani už ničím nepřekvapí. Jejich brutalita nemá konce...

wendulka321
06.03.2017 5 z 5

Kniha mě hodně bavila, krásně odsýpala, byla napínává, rozhodně si přečtu i další díl.

zpevSusannah
05.03.2017 5 z 5

Parádní severská detektivka! Velký plus za mnohovrstevnatý děj. Nečekané rozuzlení.
Musím uznat, že se mi všeci ti "andílci" vryli na delší dobu do mozku! Brrrrrrr...
Jedním slovem jsem NADŠENÁ.

kudrdlinka
05.03.2017 5 z 5

Tak to byla dost dobrá detektivka. Sice ze začátku přibývalo hodně postav a dějových linií, ale postupně do sebe všechno krásně zapadalo. Příběh je dobře napsaný, promyšlený a napínavý - od půlky jsem ho jen nerada dávala z ruky. A přestože tady jde o malé děti, z čehož jsem měla trochu strach, tak je to napsáno docela citlivě.

Jessybelle
04.03.2017 5 z 5

Kniha je čtivá, děj odsýpá, kapitoly jsou krátké. Připadala mi ale o dost lepší než Sova.

Barbarella13
04.03.2017 5 z 5

Autor mě vtáhl do děje poutavými detaily při popisu postav. To jsem se mnohdy i zasmála. Jen málo kdy si postavy dokážu tak snadno pamatovat a to i ty vedlejší. Ačkoliv se je jedná o vraždy malých holčiček nepůsobí knížka brutálně. Další díl si určitě přečtu. :)

_Joker_
03.03.2017 4 z 5

Upřímně tato kniha mě hodně zaujala. :) Sice pár věcí se dalo předvídat ale konec mě dostal. Doma už mám druhý díl, tak doufám, že nebudu zklamaná :)

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969