V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3465 910

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

Leniii
02.03.2017 4 z 5

Než jsem se do příběhu dostala a zorientovala se v lidech, tak byla skoro půlka pryč...pak už jsem jen nutně potřebovala číst a neustále otáčet stránky. Téměř do posledních stránek jsem tápala a tipovala vraha..za mě určitě 4 palce nahoru :)

Alex.rrr
02.03.2017 5 z 5

Dokonalá detektivka. Absolutně skvěle napsané, perfektní zpracování. Do posledních stránek tápete a s napnutím čekáte, jak to celé dopadne. Nic přikrášleného. Jedním slovem perfektní a tuto knihu rozhodně doporučuji přečíst. Nemohla jsem od Mii a Holgera odtrhnout oči. :)

michalka S.
02.03.2017 4 z 5

Další severska detektivka ,opet me bavila a neuhodla jsem kdo ke vrah :-)

Illaa
28.02.2017 3 z 5

Do knihy jsem se prvních sto stran nemohla začíst. Už jsem si několikrát říkala, co se na tom ostatním čtenářům tolik líbí. Pak se to pomalu rozjelo a nebylo to vůbec špatné. Oproti jiným detektivkám mi byli sympatičtí všichni hlavní hrdinové, což považuji za velké plus.

pajaroh
28.02.2017 2 z 5

V rámci žánru to asi není špatná kniha, ale opět jsem si potvrdila, že i když miluji sever, severská krimi opravdu není nic pro mě. Překombinovaný děj na úkor hlubšího popisu, neoriginální problémy s alkoholem hlavní postavy (plýtké vnitřní dialogy Mii mi lezly na nervy), konec jako od Daniely Steelové. Snad jen to napětí v knize opravdu bylo.

vladka1695
27.02.2017 2 z 5

No, nevím, ale kniha mě vůbec nenadchla. Na to, jaký byl kolem této knihy boom, je to obyčejná průměrná detektivka, kterých jsou spousty. Dlouhý, rozvláčný úvod, téměř 3/4 knihy se nic moc neděje a pak najednou rychlé ukončení. Spousta zbytečných pasáží, žádné vysvětlení pohnutek a myšlenek. Strohé dialogy, vykreslení postav slabé a málo propracované. Kniha, u které není nutné vůbec přemýšlet. Doporučila bych čtenářům, kteří s detektivkami teprve začínají. Do Sovy se určitě pouštět nebudu.

josska
26.02.2017 5 z 5

Knížka mě příjemně překvapila,byla nápínavá až do konce

verden
25.02.2017 4 z 5

Popravde, je to jedna z tých kníh, na ktorú si už pár hodín po dočítaní ani nespomeniete, čo ale vo svojej podstate nie je vôbec žiaden problém, aspoň sa k nej dá po čase opäť vrátiť :)))

Príbeh príjemne odsýpal, postavy boli sympatické a mnohé som si obľúbila. A hoci ma záver nijako zvlášť nenadchol, kniha ako taká sa mi páčila, rozhodne je to jedna z tých lepších severských krimi. Aj keď priznávam, že som možno trošku zaujatá kvôli osobnému vzťahu k niekoľkým miestam, ktoré sa v knihe spomínali :)

Špeciálne by som chcela vyzdvihnúť dobre zvládnuté vyjadrovanie a psychiku detských postáv, ktoré mysleli a správali sa naozaj ako deti a nie ako trochu divní dospelí.

Lucik87
23.02.2017 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se nedočkavě vrhla. Protože recenze mě hnaly. Recenze taky má očekávání nahnaly hodně vysoko. V podstatě skvělý, kriminální příběh, kterému není co vytknout. Tým vyšetřovatelů se ukazuje jako velmi profesionální. Jak již bylo zmíněno, kapitoly o pastorovi a Lucasovi mě také moc nebavily. Odhalení, kdo je vrahem, mě ale překvapilo. A to je dobře. Dvojka Mia a Munch jsou skvěle sehraní.

Askarinka
23.02.2017

Parádní kniha, dlohuho mi ležela v knihovně a nějak jsem se k ní nemohla donutit... Severské detektivky mám ráda, jsou takové surovější. V lese visí anděl je užasná detektivka, tým vyšetřovatelů mě uchvátil... Super... Plný počet hvězd :-)

Michaela91
21.02.2017 4 z 5

Knížka mě bavila až na kapitoly, které se týkali pastora a Lucase. Konec mohl být trošku více rozepsaný ale i tak velmi dobré čtení.

pazdy15
17.02.2017 5 z 5

LUXUUUUS !! Dříve jsem četl plno severských detektivek, pravda, starších, ale kvalitních. Po čase mě ale omrzel určitý monotónní styl detektivek (někdo se ztratí ok, tým vyšetřovatelů ok, hledání přes celou knížku a vlažný rozuzlení ...) Proto jsem tento žánr odložil a vydrželo mi to cca 4 roky. Teď, po čtení komentářů a hodnocení této knihy, jsem se rozhodl - COMEBACK ;) A byl to nášup jako prase ... Totálně mě ta knížka dostala. Nosil jsem jí všude (škola, MHD, výlety) bylo to zkrátka moje "dítě", a kvalitou ... nepřekonatelná. Chytí a nepustí. Smekám autorovi! Z mých přečtených knih je rozhodně na nejvyšším místě :) A pokračování - Sova - už taky čtu, a po 15 stránkách to samé - LUXUS !!!

druzickaster
17.02.2017 5 z 5

Husí kůži jsem měl po celou dobu čtení knihy. Děti jako oběti mi nedělají vůbec dobře. Na druhou stranu je příběh promyšlený a má spád. Pomalejší rozjezd a na konci rychlost světla. Jediné co mi nesedělo je Munchův nadřízený jak vystřižený z béčkového krimi filmu.

JustWomen
16.02.2017 4 z 5

Začátek knihy perfektní, šokující vraždy, zajímavě nesympatické postavy, pak se děj vytrácí a nakonec zklamání: neuvěřitelný motiv a uspěchaný happyend. Přesto kniha stojí za přečtení.

Ywonek
14.02.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem si střihla opět detektivku a nemohla jsem se odtrhnout. Už se těším na Sovu :)

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Za prvé se musím přiznat, že jsem knihu poslouchala v autě na CD...to je přidaná hodnota. Třeba bych nedala tolik hvězďoušek, kdybych ji četla, ale to už se nedozvím. Petra Špalková je báječná, není to první kniha, kterou jsem od ní slyšela. Mně se děj líbil, hlavní hrdinové mi bili sympatičtí a napínavé to bylo jako blázen. Trošku jsem se bála těch dětí. Oni když jsou v detektivce oběťmi děti, špatně se to snáší, alespoň my ženy to špatně snášíme. Ale velice citlivý přístup autora mně obav zbavil. Spokojenost veliká!

argi111
07.02.2017 5 z 5

Perfektní!

Moja16
07.02.2017 5 z 5

V pátek jsem rozečetla, v pondělí dočetla. Skvělá zápletka, děj byl napínavý, vrah nečekaný, líbila se mi Mia i Munch. Už se těším na Sovu!!

Leticia69
06.02.2017 5 z 5

Přečteno za 3 dny. Výborné, neustále v napětí až do samého konce. Sovu jsem četla jako první, ale ani opačné pořadí neuškodilo. Naopak. Těším se na další knihu!

ajasin
06.02.2017 5 z 5

Ano, ano, ano. Jsem detektivková a tohle rozhodně ano. Propracované, napínavé. Samozřejmě trochu "přitažené za vlasy". Ale není to literatura faktu, tak to autorovi odpustíme. Těším se na Sovu.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969