Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2350 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

Lennji
06.05.2019 4 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale V lese visí anděl se mi líbilo víc..Tentokrát se to hodně točí okolo charakteristiky, nálady a myšlenkových pochodů postav Mii a Munche, celkem zbytečné průtahy..Napínavé, ale chybel tomu drive, nebylo to 100%ní..Teď jdu na Clonu..

silhavaemilka
03.05.2019 5 z 5

Super. Bjork opět nezklamal. Jen mě trochu trápí ty jeho zbrklé konce.

Zuzulin
01.05.2019 3 z 5

Těšila jsem se na další knihu od spisovatele Bjørka, ale kniha mě zklamala. Kniha se táhla a to jen kvůli věčnému dilematu Mii, zda odejít za sestrou nebo zůstat. Upřímně, Mia mi už lezla krkem od poloviny knihy a ke konci se k ni přidal i Munch. Kniha těmi jejich "problémy" ztrácela na drajvu. Je to škoda, přitom nápad vyšetřovaného příběhu byl dobrý a napínavý.

kalache
28.04.2019 4 z 5

...Skunk nebyl žádný komunista,nevyznával žádnou ideologii,ale v tomhle měl Karl Marx pravdu - dejte lidem náboženství nebo nějakou stupidní zábavu a to jim zabrání v tom,aby pochopili,že ve skutečnosti jsou jenom otroky systému...

Pav
25.04.2019 3 z 5

Námět je zajímavý, ale jsem zklamaná. Asi do poloviny knihy stále nedošlo k žádnému posunu. Mia i Holger mi neskutečně lezli na nervy, protože se neustále bavili ve stylu "blbej s hluchým", takže rozhovory probíhají ve stylu, že jeden něco řekne a druhý se třikrát zeptá cože. Ona je narušená a jeho pořád bolí hlava. Miiny záblesky z minulosti nikam nevedou, akorát jsou otravné a zdržují děj. Začala jsem druhým dílem, tak si ještě přečtu V lese visí anděl, ale vůbec nesdílím nadšení většiny.

klarinka9974
23.04.2019 3 z 5

Začátek se slibně rozjel, že jsem se těšila na další trhák ale kniha mě celkem zklamala. Od prostředku se kniha hrozně táhla a člověk se až musel nutit do čtení. Pořád mě zajímalo kdo a proč to dělá ale místo toho aby se to řešilo a něco se dělo, tak se stále jen autor zabývá postavami a nic velkého se neděje. Je to škoda, přitom nápad byl dobrý a celkem i hrozný na představu. Jen škoda, že to nebylo více promyšlené.

Dida86
23.04.2019 4 z 5

Docela dobrý druhý díl série :)

Simstr
23.04.2019 5 z 5

Skvělá jako první kniha, jen tak dál :-)

Marfinka
17.04.2019 4 z 5

Tak stejně jako kniha V lese visí anděl, tak i tahle se mi moc líbila. I když asi o trochu méně. Každopádně v knihovně mám rezervaci na Clonu, tak jsme zvědavá, jestli u mě zaboduje.

judith141
10.04.2019 4 z 5

Opět super čtení, i když autor možná trochu víc rozebírá postavy a život detektivů, ale umí i tímto upoutat čtenáře.

Eduarda
09.04.2019 3 z 5

SPOILERY - Nějak nevím...odpustila bych mu totálně plochou, zacyklenou a nevěrohodnou Miriam, nedotaženosti typu "naťuknu a pak už se k tomu nikdy nevrátím" (třeba story Skunka), věci, co tam jsou a nikdo netuší proč, neb nemají pointu (Holgerova bolavá hlava). Co je úplně mimo (navíc stokrát použitý jinde a tady nedotažený) je laciný trik s pohřbem na konci. Uf. Takže - tahle partička lůzrů je fakt sympatická - ale je to jediný důvod, proč zkusím ještě jeden díl.

Paja11.11
08.04.2019 5 z 5

Druhý díl je stejně tak skvělý jako první. Druhý mi ale přijde více o něčem jiném. Neřeší se zde tak moc případ, ale spíše se čtenář podívá hlouběji do života detektivů a nejsou to jen Mia a Holger. Každopádně případ je opravdu skvěle propracovaný a až dokonce napínavý. Určitě doporučuji a sáhnu i po dalším díle.

morava
03.04.2019 5 z 5

Tak i tento dil mne bavil.Sedi mi styl autora, a vubec mi nevadi, ze dej plyne tak nejak pozvolna, prave naopak.I presto, ze jsem prvni dil cetla pred dvema roky, tak jsem si bez problemu pri cteni vybavila, co se tam delo, a tim padem chapete i mysleni a uvazovani jak detektiva Holgera, tak i Mesicniho paprsku (Mia). Autor umi poutave vykreslit charaktery jednotlivych postav.O napeti nouze rozhodne neni, a po docteni poslednich vet jsem opravdu mela nutkani se pustit hned do dalsiho dilu :-) Ale neudelam to, malokdy ctu knihy ze serie hned po sobe, ale na dalsi dil se rozhodne tesim.

Costanzo
02.04.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, každopádně Anděl nasadil hodně vysokou laťku. V této druhé knize musím souhlasit s komentáři většiny čtenářů - pobavil mne komentář, že Mia má bordel v hlavě a pak je bordel v celém příběhu. Ano, bohužel je to tak. Třeba Kim Stoneová má taky docela šílenej životní příběh, ale ani v jedné z knih jsem nezažila, že by brala prášky, chtěla páchat sebevraždy a pořád mlela o tom, jak je všechno špatně. Prostě zvedne hlavu a jede dál a ty detektivky jsou naprosto super. Zde to rozhodně knize hodně přitížilo, člověk si pak říká, ať se buď Mia vzpamatuje nebo fakt zaleze do nory a uvolní místo pro někoho jiného. Co se týče samotného příběhu, zajímavý námět, za něj dávám 4 bodíky. Doufám, že Clona mi vyrazí dech a Mia se konečně probere a začne fungovat.

namornice
01.04.2019 5 z 5

Opravdu jsem si užila čtení první Bjorkovy knihy a hodně jsem se těšila na další. A autor rozhodně nezklamal! Sova mi přišla a o něco drsnější než Visící anděl- tak trochu víc úchylný. Trochu jako povedená epizoda "Myšlenek zločince". Opět ale skvěle napsané, napínavé, originální, s překvapivým rozuzlením. Jsem opravdu zvědavá, jak se budou osudy Holgera, Mii a dalšch postav dál vyvíjet. No tak snad se asi hned dám do dalšího dílu. Že jo?

Lokina
24.03.2019 4 z 5

Sovu jsem měla v hledáčku už hodně dlouho, ale ne a ne se k ní dostat. Až nyní si ke mně našla cestu.
Musím říct, že první díl se mi líbil o něco více. Tohle pokračování nebylo špatné, ale vadilo mi tam, když na něco přišli, trochu tu informaci nastínili a potom jsem si musela několik kapitol počkat, co vlastně vypátrali.
Jak se mi v jedničce líbil vztah Munch/Mia, tady se to nějak rozpadalo a Mia mi někdy lezla na nervy.
Zápletka příběhu je sice trochu zamotaná, kniha byla napínavá, místy i mrazivá a svoji úlohu k ukrácení času splnila.

katallinka
24.03.2019 3 z 5

Druhý díl mne vůbec nebavil. Připadalo mi, že se autor opakuje. Navíc mi kniha hodně připomínala Svědkyni ohně od Keplera, která byla mnohem lepší. Navíc Mia mě hrozně rozčilovala!!! Za mě tentokrát ne.

ŠevčaMadVR6
18.03.2019 3 z 5

Slabší než Anděl.

POZOR spoilery!!!

Mia má bordel v hlavě a to dělá bordel i v příběhu, který to zbytečně natahuje a odvádí pozornost od hlavní dějové linky.
Holgera strašně bolí hlava, ale nikomu o tom neřekne. A my se stejně nedozvíme z čeho ho ta hlava bolí.
Každý pátrá na svojí pěst, což je úplná hovadina.
A jak zmínila Alena_S - telefon je od toho, abych hovory příjímal a podělil se o aktuální události a né neustale pokládal...
Konec odfláknutý, spousta věcí zase nedotažená do konce.
Doufám že Clona bude více propracovaná.

nicole1990
16.03.2019 5 z 5

dobrá detektivka.

Alena_S
15.03.2019 3 z 5

Jediná detektivka, co jsem tu zažila, bylo vyznat se ve všech, kdo se jmenují na M (pokud pouze příjmení postavy je od M, budiž o ní psáno příjmením, že, Holgere?), jinak žádný zázrak, ale hezky čtivé.
Celé by to bylo ještě kratší a lepší, kdyby se vyšetřovatelé konečně naučili toto:
1. Vyšetřování by odsýpalo lépe, kdyby dal hlavy dohromady celý tým, a ne jen ti, co zrovna "nepátrají" v hospodě!
2. Když mi někdo volá, neznamená to nutně, že to není důležité a že to mám típnout!
3. Už se rozhodněte, jestli Mia je nepostradatelná nebo neschopný blázen, holka je z toho na prášky, když neví, na čem je a jestli bude zítra ještě potřeba, jak by bylo vám?