Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2350 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

Pe3ček
02.07.2019 5 z 5

Tohle bylo vážně hodně dobré. Srovnatelné s Robertem Bryndzou, řekl bych, a také o hodně lepší než první díl, který mě tolik neuchvátil. Sova má ale dívky v kolotoči, což je dost dobrý a originální nápad. Napsané je to skvěle, děj odsýpá. Všem tuhle knížku doporučuji, jen škoda, že mi vždy každý řekne, že ale začne prvním dílem. :)

Peqvy
01.07.2019 5 z 5

Stejně jako předchozí kniha V lese visí anděl, byla i tato velmi strhující a napínavá, i když né tak akční. Pravdou je, že se děj v průběhu čtení velmi zamotával a rozýjel na můj vkus moc pomalu. Přišla mi škoda, ukončit knihu tak rychle. Nemám moc ráda, když se identita vraha řeší 3/4 knihy, pak se odhalí a vrah je dopaden v dvou kapitolách. I tak ovšem doporučuji přečíst.

Nočnípták
30.06.2019 2 z 5

.jsem už někdy v dubnu nebo květnu a opět jsem trochu přeskakovala. Docela divné u detektivky, ale stálé řešení života hlavních kriminalistů mne teda docela štvalo. Takže k téhle knize se už nikdy vracet nebudu. Je to stejné jako prvním díl série - za 2*

Vendas
24.06.2019 4 z 5

Od predchozi knihy v lese visi anděl trochu horší,ale doctena do konce.

hanka9238
23.06.2019 5 z 5

Tak tahle knížka byla o 100%lepsi než ten první dil. Od začátku to mělo spád, nebylo to takový utahaný. V lese visí anděl mi také bavilo, ale až ve druhé třetině. Tahle byla super od začátku. Jen Teda nechápu, ty dialogy, když se spolu dva baví jak by to byli tupci:co? Kdo?kde? Ale jinak dobrý..

argi111
21.06.2019 5 z 5

Výborná kniha. Moc se mi líbila.

Jessie26
20.06.2019 4 z 5

Za mě je kniha super, je tolik podezřelych, že každou chvilku tápete, jestli je vrah ze strany zla, nebo dobra.
Některé pasáže mohly být určitě lépe popsané,respektive podrobněji, ale za mě poutavé, čtivé.

kruppe
18.06.2019 3 z 5

Pořád to samé. Mia neustále skučí, chlastá, pojídá prášky. Pořád je v rauši. Holder? V prvním díle super. V tomhle?Udělali z něho pasivního, neschopného detektiva. Nevím proč, nebylo vysvětleno, ale neustále má nesnesitelné bolesti hlavy. A navíc nesnáším autorovu obsesi zatahovat do každého příběhu Holderovu rodinu. Záporák? Nemastný, neslaný, opeřený...

Avila
11.06.2019 4 z 5

Sova se mi četla lépe než první díl série V lese visí anděl. Ale určitě bych pro příště přivítala mnohem méně pasáží ve kterých se Mia neustále dokola utápí ve svých psychických problémech, nebo v alkoholu v kombinaci s prášky. Nicméně i tak se těším na třetí díl.

Ronny97
07.06.2019 5 z 5

Kniha V lese visí anděl se mi možná líbila maličko víc, ale i tak byla Sova neskutečně promyšlená, proto dávám 5 hvězdiček :)

hajrys
04.06.2019 4 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity. Četla jsem ji dlouho a těžce. Bohužel. Příběh není tak zajímavý a nemá takový spád jako V lese visí anděl. Zato postavy jsou skvělé. Jsem zvědavá na další osudy Holgera a Mii. Jde to s nimi pořádně z kopce :-)

maygirl
24.05.2019 1 z 5

Bohužel zklamání. První díl mě zaujal, druhý už ne. Autor opakuje nejen řadu informací o hlavních hrdinech (ok, zřejmě chtěl čtenáře uvést znovu do kontextu), ale opakuje i stejné motivy, co se týče struktury příběhu a zápletky. Chvílemi jsem měla pocit, jako bych se nedopatřením začetla znovu do prvního dílu. Dala jsem tomu sto stránek a pak už jen přeskočila na konec... který ani ve výsledku nepřekvapil. Je mi to líto, ale nedoporučuji.

Chesterton
21.05.2019 3 z 5

Zase jsou tu zpět. Věčně podnapile zfetovaný, o sebevraždě meditující Měsíční paprsek Mia a Holger Munch se svou komplikovanou rodinou - Marian Miriam a Marion.........
Psychoomáčka o všech těch nevztazích na začátku neskutečně dlouhá a téměř opsaná z Anděla. Asociálové, satanismus, okultismus, narušená mládež, rituální vraždy, LSD, úchylnosti, oběšená matka malého syna, všichni trochu vyšinutí z vazby, včetně vyšetřovatelů. Snad nejvíce si mě získal Skunk :o)

Skutečně je evropská, potažmo severská bohatá společnost už tolik znuděná, zpovykaná a rozmrzelá ze svého pohodlí, že musí chodit stále víc za hranu normality a zpestřovat si život takto??
Jedna hvězda za perfektně děsivé ztvárnění od skvělé Petry Špalkové.

petaSk
20.05.2019 3 z 5

[audiokniha]
První díl nebyl žádná pecka (alespoň pro mě), ale druhý díl je ještě horší. Měla jsem dojem, že v něm je použita spousta prvků z první knihy. Vyšinutá Mia je mi čím dál protivnější a většina postav nechápavá. Navíc, už mě štve povýšenost detektivů nad moderními technologiemi. Aby nechápali základní podstatu sociálních sítí apod. Chápu, že Munch je padesátník, ale jako velitel mi přišel v mnoha ohledech přitroublý. Do případu se opět plete jeho rodina, zase je zde něco jako rituální vražda v lese. Pořád se jedná o povedenou detektivku, ale pro mě průměr. Zatím nevím, jestli budu pokračovat třetím dílem. Nemám dojem, že by mi dal něco nového.

HanaNov
17.05.2019 4 z 5

Mně se četla Sova mnohem lépe než v Lese visí anděl, pro mě to mělo svižnější začátek a trochu větší spád. Hodně se mi líbí Bjorkovy zápletky, jsou opravdu zvláštní, komplikované a netuctové, i hlavní hrdinové jsou zajímavé barevné osobnosti (hodně jsem si oblíbila Gabriela), jen jsem doufala, že si Mia svůj vnitřní boj vyřešila v první knize a bude prostě už jiná, ale bohužel.
Co mi ale na knížce vadí:
1. Opět se padouch dotkne přímo rodiny hlavního vyšetřovatele, sice vlastně náhodou, ale stejně. Ach jo, to nejde vyřešit jinak?
2. Zdá se mi to, nebo Holger vlastně na nic sám nepřijde?
3. Žádné pořádně vysvětlení souvislostí a příčin, zbrklý konec a epilog v kostele trochu okoukaný (viz Nesbo Policie)

Na Clonu se těším, líbí se mi vypravěčský styl a těším se na vývoj hlavních charakterů, teda doufám, že se někam posunou.

SleepyAllDay
12.05.2019 4 z 5

No.
Obsahově kniha hodně podobná Andělovi, asi to bude autorův rukopis.
Ale jo, libilo se mi to. U konce jsem postřehla, že vlastně ani napětím nedýchám.

Asi SPOILER
Trošku mi přišlo, že se autor nemohl rozhodnout kdo bude vrahem, proto v půlce knihy přidal další postavy?

EvaEma
12.05.2019 2 z 5

Bohužel jsem ovlivněna první knihou V lese visí anděl. Knihy jsou si velmi podobné nejen stylem, ale i zápletkami, příběhem.

KLHannah
11.05.2019

Moje první kniha od autora, nikoli první severská detektivka. Mělo to nápad, hlavní postavy nejsou jen vyšetřovatelé, ale i lidé a to je fajn. Že Mia je chvílemi až moc v depresi, to prostě geniální lidé bývají. Případ jako takový byl určitě originální, žádný "mord od vedle". A konec, i když už si čtenář myslí, že autor konečně rozkryl rozuzlení, najde se tam fakt, který člověkem pohne. Jen je zvláštní že tak specifickou deviací trpí dva jedinci, kteří spolu nemají vůbec nic společného. A navíc v jedné lokalitě.

jankaander
09.05.2019 5 z 5

Velmi se mi kniha líbila.....

Nello
07.05.2019

Dala jsem šanci další knize, když to všude vychvalovali, ale ne, už V lese visí anděl nebyl pro mě nic moc a tohle bylo ještě o něco slabší. Není to špatný příběh, dobře se to čte ( obě knížky ) ale já pořád čekám víc. Mám pocit, že tomu něco chybí, jako by to bylo ke konci vždycky odfláknuté, honem honem rychle vyřešit, ukončit a psát další, už mám nápad, tak nějak. Je pravda, že v porovnání s jinými, např. R. Bryndzou, je Bjork skvělý :)