Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2353 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

Movego
19.11.2018 5 z 5

Trochu slabší než V lese visí anděl (ale opravdu jen trochu). Děj se opět nevleče a každá kapitola přinese něco nového. Co mi trochu vadilo byl uspěchaný konec. Každopádně 5 hvězdiček si to zaslouží

sylva8672
08.11.2018 5 z 5

Další naprosto úžasná kniha od tohoto autora od které jsem se nemohla odtrhnout. Do poslední chvíle jsem napjatě čekala, jak to skončí a doufám, že brzy vyjde další díl!!

YurgenTM
05.11.2018 5 z 5

Možna že to není tak napínavý příběh jako byl v první knize, ale je to kvalitní detektivka.

amanek
03.11.2018 3 z 5

Vadilo mi, že Mia je věčně mimo, sjetá práška, opilá, toužící po smrti. Vážně někdo takový, může pracovat u policie a navíc uspěšně řešit případy? Vlatně mi přišlo, že většina knížky bylo jen, Mia nevnímá, musí si dát prášek, další pivo, panáka...a konec mi přišel nějak upsěchaný a zmatený.
Jinak námět by špatný nebyl.

Kapkaa
03.11.2018 4 z 5

Stejně jako první díl jsem to přečetl pohlcen během pár večerů a byl jsem nadšen. Nicméně je to malinko slabší než první díl. Nejvíc mi překvapivě vadila hlavní postava Mia, která SPOILER! je furt na dně a přijde mi spíše ufňukaná, čekal jsem nějaký posun oproti jedničce, ale bohužel.

Turmee
28.10.2018 5 z 5

Druhý díl je rozhodně stejně skvělý jako první. Detektivní zápletka děsivá a řádně zamotaná, vyšetřující osoby sympatické a lidské. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, tak mě syrový příběh severu vtáhnul.
Líbí se mi, jak se prolínají živontí příběhy jednotlivých postav, v různých časech a místech, aniž by se v nich čtenář ztrácel. Krátké kapitoly tomu dodávají ten správný šmrnc a peří trochu nutné zvrhlosti.

lucie2371
26.10.2018 5 z 5

Kniha se četla krásně, stejně jako první díl. Doufám, že budou další!

rlupinek
26.10.2018 3 z 5

Při čtení Sovy jsem musel trochu srovnávat s prvotinou autora V lese visí anděl, která se mi velmi líbila. Sova byla slabší, a to více než o trochu. Děj nebyl úplně tak špatný, jen se mi zdálo, že konec byl tak trochu z rychlíku. Nevím, jestli jsem četl dobře, ale nějak mi unikl motiv. Anebo jsem spíše čekal nějaký "vyšší" motiv, než ve skutečnosti byl. Co jsem ale ke konci už téměř nerozdýchával, byly dialogy, které byly ve velké většině dosti zmatené - věčně depresivní vyšetřovatelka, nechápavý vyšetřovatel, vyjukaný nováček... Zkrátka byl jsem rád, že kniha nebyla delší. Věřím, že další autorovy knihy budou lepší a vrátí se na úroveň V lese visí anděl (a Mia se už konečně přestane chtít zabít "Pojď, Mio, pojď!).

Knihomol1466
25.10.2018 5 z 5

Poslouchám jako audio, velmi napínavé a skvělý přednes Petry Špalkové.

Markisha
24.10.2018 2 z 5

Mně se naopak líbil první díl V lese visí anděl, tohle už mě tak nezaujalo a konec zklamal.

bigben
24.10.2018 4 z 5

Nadšená, děj plynul, překvapující vrah i rozuzlení. Jen ty tragické osudy hlavních hrdinů:-) nevím, jestli existuje detektivka, kde vyšetřoval nemá za sebou nějaké osobní trauma...

Ticiana
14.10.2018 4 z 5

Druhý díl se mi líbil méne. Nevím proč. Zápletka skvělá, ale něco mi tam chybělo.

SakuraLuci
05.10.2018 5 z 5

Další kniha ze skvělé detektivní série, Mia a Holger mě prostě hodně baví

Burák
03.10.2018 3 z 5

První díl ze série o Holgerovi Munchovi a jeho týmu mi přišel zcela průměrný,i když čtivý. Celá zápletka se mi za necelý rok téměř vykouřila z hlavy, takže jsem se do čtení dalšího dílu nijak nehnala. Nicméně se ke mně knížka dostala, tak jsem tomu dala šanci.

Sova mi přišla asi o něco málo lepší než v Lese visí anděl, alespoň mě ten námět (motiv vražd) bavil víc. Opět je to velmi dobře napsané (svou roli v tom hraje i dobrý český překlad). O postavách vyšetřovacího týmu se zase dovídáme víc, což na jednu stranu fajn, protože ty postavy nejsou nudné a jsou mi víceméně všechny sympatické. Na druhou stranu tím jak jim autor naložil na můj vkus až příliš, ztrácí na uvěřitelnosti.

Další díl si asi přečtu, ale pevně doufám, že se autor vyhne tomu šablonovitému odvíjení příběhu/případu, protože potřetí už to podle mě fungovat nemůže.

klaraj093
01.10.2018 4 z 5

Četlo se to dobře a rychle stejně jako první kniha.. Ale nebavilo mě to věčný proplétání lidí, občas jsem nevěděla kdo je kdo a nějak nevím kdo teda na konci umřel :-D Možná to bude tím že jsem to dočítala po půlnoci... První kniha se mi líbila více, ale nehodnotím ani tuto negativně, vzhledem k tomu, že téma je čtivé a kniha se četla dobře a rychle..

lee5747
30.09.2018 5 z 5

Je docela fajn, že člověk nemusí číst nutně první díl, protože autor představuje osoby stejně i v tomto díle. Za mě určitě kladně hodnotím styl autorova psaní, zase jsem netušila kdo za celým zločinem stojí, dokud mi to vlastně sám neprozradí. Rozhodně se těším na další díla.

MonikaV
25.09.2018 4 z 5

Já doporučuji, napínavé, čtivé, závěr úplně ''našponovaný' '.

Petra153
25.09.2018 5 z 5

Jedním slovem skvělé čtení. A to hned od první stránky. Kniha se čte lehce, rychle. Dialogy a úvahy hrdinů. Mohu jen doporučit k přečtení.

Mira7
14.09.2018 5 z 5

Propracovaný děj, postavy a detailní vyšetřování. Dějové linie do celého příběhu dobře zapadají. Je zajímavé, jak si jsou severské krimi / thrillery svým pojetím často tak podobné, ale přesto je stále čteme, že? :-)

Zuzvil
14.09.2018 5 z 5

Ano, ano, ano, toto rozhodně ano. Knížka se Sova se mi líbila ještě víc než předchozí díl V lese visí anděl. Propracovanost jednotlivých postav je famózní. Mě osobně absolutně vyhovuje zamotanost děje, který se postupně rozmotává a propojuje jednotlivé postavy. Také mi vyhovují hlavní postavy, takové vlastně nesympatické. Autor si bravurně hraje se čtenářem a jeho představivostí, nechává mu pocit, že už přece jasně ví co, kdo a jak, ale přitom vůůůbec neví :-) Knížku rozhodně doporučuji a budu se těšit na další knížky od tohoto autora.