Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2358 2358

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

Peace
30.11.2016 4 z 5

"Dejte lidem náboženství nebo nějakou stupidní zábavu a to jim zabrání v tom, aby pochopili, že ve skutečnosti jsou jenom otroky systému."

Velmi dobré, většina knihy mi navíc přišla lepší, než předchozí díl, protože šlo o příjemné setkání se starými známými :o) Malinko mě zklamal konec, ale jde jen o nepatrné mušky.
Jsem ráda, že závěr vypadá otevřeně a tím pádem je velká šance na pokračování. Těším se už teď!

Hella
28.11.2016 4 z 5

Dobré čtení, dobré.
Jen... V lese visí anděl mi přišlo ještě o fous lepší.

kajus9506
28.11.2016 5 z 5

Volné pokračování první knihy bylo stejně výborné. Jisté plus pro mne bylo, že jsem již znala hlavní okruh postav z vyšetřovacího týmu, což je víc, než příjemné a člověk se již od počátku orientuje a může se naplno zabývat příběhem, který stejně jako ten předchozí dokázal zaujmout. Zkrátka jsem četla každou volnou chvíli, hltala jsem každou stranu a to je pro mne dobrá kniha. Trošičku mne zklamal závěr, který, jak správně podotkla uživatelka tarantinka, se podobal jinému příběhu, který jsem shodou okolností četla jen o pár měsíců dříve. Celkově mi to tam nezapadalo, ale autorovi to za skvělý výkon ráda odpustím, stejně jako jsem to odpustila tomu předešlému.

tarantinka
28.11.2016 4 z 5

Pokračování nezklamalo, těšíme se na další díly! Trošku mi přišlo, že autor postupuje podle podobného (a úspěšného) klíče jako v Andělovi, ale vlastně mi to vůbec nevadilo :-)
Jedna z posledních scén mi připomněla závěr jiného (asi maličko víc) strhujícího příběhu jiného skvělého severského tvůrce. Zasvěcení určitě ví ;-)

Každopádně doporučuji! Není nutná znalost prvního dílu.

Manyna
27.11.2016 4 z 5

Četla jsem tuto knihu jako první a celkem se mi líbila. Autor si se mnou hezky pohrával a do konce knihy jsem měla několik tipů, kdo by mohl být onou "sovou", ale pokaždé jsem se trefila špatně. Pointa příběhu byly celkem děsivá, no nechtěla bych to zažít..Opět jsem se setkala (jako u většiny detektivek) se značně vyhraněnými charaktery vyšetřovatelů, kteří řeší nějaké svoje osobní problémy - asi je to nějaké nepsané pravidlo, že v každé takové knize musí být minimálně jeden alkoholik, psychicky narušená osoba, řešitel rodinných vztahů aj. Byť mi k srdci přirostl více například Harry Hole nebo Carl Morck, tak mě kniha bavila.

Ivuska.09
27.11.2016

Mně se kniha líbila - téma je poměrně originální (s tímto typem šílence jsem se v žádné knize zatím nesetkala), styl psaní autora se mi líbí - píše poutavě, kapitoly jsou poměrně krátké, ale jedna zápletka střídá druhou, takže nemáte moc šancí knihu odložit, protože prostě potřebujete vědět, co bude dál. Protože jsem nečetla první díl, nemohu posoudit vývoj postav, ale ze Sovy je zřejmé, že se autor nad postavami velmi zamýšlí.

vyvodka
26.11.2016 4 z 5

Moc jsem se na další knížku tohoto autora těšila. Detektivka to byla opět čtivá, napínavá a se zajímavým rozuzlením. Prostě typická severská krimi. Jen to "volání" Miiny sestry je už takové ohrané. Dávám 4,5 hvězdičky. Prvnímu dílu jsem dala pět a tohle pokračování bylo trošku slabší.

edith79
22.11.2016 4 z 5

Sova je napínavé a zajímavé počtení, pokud se ovšem autor nezačne věnovat psychickému rozpoložení členů vyšetřovacího týmu. V tu chvíli se vkrádá pocit, že znovu čtu jeho minulou knihu. Pořád dokola opakované popisy depresí, bolestí, kocovin a jiných chemických raušů jsou trochu nezáživné. Na další knihu se těším, ale "pojď Mio, pojď" už prosím ne.

Danago
21.11.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla . Knížka se mi moc líbila.
Ale 1. díl : V lese visí anděl, byl asi lepší. Možná proto , že sem jej četla jako první, tak jak vyšel. Také se mi zdá , že se hlavní postavy nikam moc neposunují. Zápletka dobrá, ale oproti minulému dílu trochu slabší. Také bych už nezaplétala příbuzné Holgera do děje.
I přes to je čtivá detektivka, která vás nadchne. Doporučuji všem, kteří mají rádi dobré detektivky. Pět hvězdiček si s přehledem zaslouží.

Lucek
20.11.2016 5 z 5

Paráda, paráda! Těším se na další pokračování. Doufám, že bude!

alzbeta4340
16.11.2016 5 z 5

Moderní detektivní příběh klasického stylu. Velmi čtivý a povedený stejně jako první díl série. Osobně bych už nezaplétala příbuzné Holgera do děje, ale to je opravdu jediná drobnost, kterou bych snad mohla vytknout. Doporučuji všem, kteří mají rádi dobré detektivky.

DariDerek
12.11.2016 4 z 5

Už první knihou autor dokázal, že má co nabídnout. A teď to potvrdil. Perfektní.
Recenze psána pro portál Chrudimka.cz, vyjde v nejbližších dnech :-))

Karelvovsik
11.11.2016 5 z 5

Autor i v druhé knize série drží svůj vysoký standard. Doporučuji.

PetK
06.11.2016 5 z 5

Bylo to moc fajn čtení, nadprůměrné. Hlavní postava vyšetřovatelky mě baví. Bude série pokračovat? :-)

Ronkar
05.11.2016 4 z 5

Stylem stejné jako předchozí díl. Dějově takový lepší průměr. Sova se velmi dobře čte, což je největší klad. Postavy jsou sympatické, ačkoli se pohybují ve stejných motivech jako v první knižce a to je škoda. Rozhodně jsem spokojen, kvalitní detektivka, která se však utápí ve velmi standartní formě zápletky - ačkoli pár uchýlností se tu najde :)

Val
04.11.2016 5 z 5

Autor si dle mého názoru drží i v této knize velmi vysokou laťku. Zápletka opět děsivá a uhodnout vraha se mi tedy vůbec nepodařilo. Od půlky knihy jsem tipovala úplně někoho jiného.... Nicméně bych vytkla, tak jako už někteří přede mnou, neustálé problémy Mii ( čeho je moc, toho je příliš ) a doufám, že v další knize už nikdo z rodiny Holgera Muncha nebude do příběhu takto zapleten. Už by to ubíralo na uvěřitelnosti. Nicméně , když to shrnu , tak určitě za 5 hvězdiček .

beetlinka
03.11.2016 5 z 5

Výborná kniha, skvělá zápletka, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah. celou dobu jsem tipovala někoho jiného. Bjork je dalším mým oblíbeným autorem.

makke
02.11.2016 5 z 5

Velmi se mi líbí autorův styl, nejprve mistrně rozehraje příběh, pak zvýší napětí a přidá nejistotu, aby nakonec famózním závěrem ukázal, že všechno je jinak. Opravdu skvělá kniha.

Jana_Hlus
01.11.2016 3 z 5

Samuel Bjørk odvedl slušnou práci. Kniha se čte dobře, ale nad některými dialogy jsem se musela pozastavovat, asi byly psány úmyslně tak, aby bylo zřejmé, že vyšetřovatelé nejsou v nejlepší duševní kondici, Mia neustále pod vlivem léků, Holger měl migrénu a Curry problémy s alkoholem, působilo to na mě nejdříve rušivě, postupně úsměvně. Jeho detektivka rozhodně patří k lepšímu průměru, ale do Stiega Larssona přece jenom zatím něco chybí, i když Mia jako by vypadla z oka Liz Salanderové. 3/5

Alusha
31.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, doporučuji a uz cti Sovu