Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2350 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

Zuziiik
24.01.2017 5 z 5

Prostě skvělá kniha.........není co dodat....kdo četl "anděla", nemůže být zklamán......

Lindulinek
22.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která mě bavila a přečetla jsem jedním dechem. Doporučuji.

Jessybelle
22.01.2017 5 z 5

Vybráno do čtenářské výzvy jako severský autor, nelituji výběru.za mě super kniha, zhtla jsem jako nic,těším se na další knihy a přečtu si i V lese visí anděl. Akorát, možná je to jen můj pocit, ale mám dojem, že u severských autorů je obliba v alkoholismu nebo psychopotížích jejich protagonistů...

Drowned
22.01.2017 5 z 5

Od začátku do konce parádní napínavá jízda, která mě nutila neustále držet knihu v ruce a číst. Jediné co bych vytkl je zbrklý závěr. Mia i Holger jsou mi sympatičtí a rád bych si s nimi prožil další případ.

Séboun
22.01.2017 5 z 5

Jsem nadšen! Severská syrovost, to je to pravé ořechové!!!

5/5

davaprd
20.01.2017 4 z 5

Pěkně se to rozjíždí a trochu zadrhnul ten závěr, maličko rychle ukončené.

RyxiraAmyGinger
17.01.2017 4 z 5

Když nad tím nebudu moc přemýšlet (to se mi nechce, protože tahle knížka se mi četla docela hezky), byla to taková příjemná jednohubka.

Etelea
16.01.2017 3 z 5

Autor trpí na ženská jména začínající na M, otravné.
Mia opět protivná, snad i ještě víc než minule!
Jediný sympaťák byl Gabriel :-)
V knize je protagonisty vykouřeno snad 300 cigaret, kde je každé zapálení ba dokonce i típnutí detailně popsáno.
Taky jsou luxusní některé pětistránkové dialogy, které se nesou v duchu: Mio, co je s tebou?-- Nic, jsem v pohodě.--Opravdu?--Ano.--Já to na tobě poznám.--Jsem v pořádku. --Mio, myslím, že nejsi.--Ale ano, jsem....
Na druhou stranu knize nemůžu upřít čtivost. Děj odsejpá a má spád. Kapitoly jsou akorát dlouhé, to velmi oceňuji.

Baiba
14.01.2017 2 z 5

Nic moc. Chvílemi byl sice příběh napínavý, ale jinak tuctový thriller, který nijak nepřekvapí. A hlavní hrdinka mi strašlivě lezla na nervy. Mám raději uvěřitelné detektivy, než tyhle vyzáblé geniální krasavice, které samozřejmě hrozně trpí... :)

kadgam
11.01.2017 3 z 5

Dobrý napínavý príbeh, knihu som nepustila z ruky, ale nejakých 50 strán opakovaných fráz a objednaný, naliatych drinkov a zapálených a zhasených cigariet si autor mohol ušetriť. Miestami sa strácal dej aj policajti sa zdali nekoordinovaní. Veď je to román, nie realita

martina4041
09.01.2017 3 z 5

kniha mě zklamala, asi to bylo tím, že jsme od ní čekala více. Po přečtení prvního dílu série. Více než případ samotný, se zde řeší, za se vyšeřovatelka předávku je či ne.

Peslik
08.01.2017 4 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila a její čtení si užila. Tým vyšetřovatelů mě velice baví, mám ráda, když v knize je i kousek z jejich života a nejde jen čistě o zápletku. Konec knihy mě dostal, napřed jsem si myslela, že ...... a nakonec se mi ulevilo, že ne :-).
S radostí budu vyhlížet další pokračovaní.

Kingomolka
06.01.2017 4 z 5

Velmi kvalitní ale malinko neco chybělo.
A konec jsem čekala malinko lepší... ;)
Uvidime jak se autor bude "plodit" dál :)

pikoa
06.01.2017 4 z 5

Stejně tak jako u první autorovi knihy jsme měla problém se do knihy začíst. Ale když už se tak stalo, dočetla jsem jedním dechem. I přesto, že jsem vraha odhalila asi v polovině knihy, nevadilo mi to, protože to bylo tak zamotané, že jsem si ráda počkala na autorovo vysvětlení motivu vraždy. Nicméně vadí mi, jak každá severská (mnohdy i jiná) krimi má v dnešní době labilní a na alkoholu závislé vyšetřovatele. Vím, že práce je to náročná a nese s sebou jistě mnoho démonů a čených myšlenek, se kterými se musejí vyšetřovatelé takových případu vypořádat, mám ale takový dojem, že je to v dnešní době módní záležitost. Pokud není jedna z hlavních postav závislá na alkohlu, nemá psychické potíže a nevyřešenou minulost, jakoby kniha neměla šanci prorazit. Takže strhávám jednu hvězdu. Nicméně pokračování si určitě ráda přečtu.

maryska09
06.01.2017 1 z 5

Sova ma dobry namet, se kterym by se dalo velmi dobre pracovat, ale knizku jsem docetla s velkym sebezaprenim. Uz prvni knihu (V lese visi andel) jsem mela problem docist ale zde to gradovalo. Autor ze ctenare dela blbce, ktery po par strankach zapomene dej predchozi kapitoly, tak jej radeji znovu popise, vysetrovatelka se svym sklonem k alkoholizmu a sebevrazdam by v realnem svete nedostala praci ani v supermarketu a to co ocividne bije do oci (sovi peri, kde se asi vzalo?) se zacne resit az pred koncem pribehu, aby se ukazalo, ze se tim cely pripad razem objasni. Vetsina dialogu se odehrava ve stylu "Co?" "Coze?" a kdyz dej zacne uz opravdu nudit, tak nam autor popise nejake to zneuziti ditete, aby nas opet zaujmul. Sladky zaver a priprava na dalsi pokracovani je uz jen takova tresnicka na fuj dortu.

Gibis
06.01.2017 4 z 5

Sova mě trošku zklamala. Ne že by se to špatně četlo, dobrý příběh, zajímavá zápletka, ale v tomto díle mi vadily dialogy. Samé "no" a "co?", nedokončené věty, jako by nikdo nedokázal stvořit souvislou větu a myšlenku dokončit. Snad chyba překladu. Nicméně i tak je to za 4* a pokračování si přečtu.

JEJJ
05.01.2017

Na začátku se zdálo, že vrah je jasný, pak přišel nečekaný zvrat, ale i přesto bych tuto knihu zařadit k průměru. Hlavně mě rušily pasáže, kde Mia řeší své psychické problémy, ty jsem přeskakovala.

Susan94
03.01.2017 4 z 5

Prolog byl naprosto geniální, očekávala jsem úžasný, zajímavý děj. Musím však říci bohužel. Bylo to trošku chaotické, a Bjork se zbytečně zabývá detailně více postavami což je spíše k neprospěch celého děje, který je jinak geniální. Postav je tam bohužel více než by bylo potřeba, také návaznost na V lese visí anděl je velká a proto, když čtete knihu v delším časovém úseku se hůře orientujete. Nicméně věřím, že tenhle autor ještě dokáže předčíst jeho V lese visí anděl :)

TracyB
03.01.2017 5 z 5

Čtivá severská krimi s parádní dvojkou vyšetřovatelů. Mě to hodně bavilo a téma knihy mi sedlo víc než v andělovi. Super, těším se na další knihu :-)

Mišutamyš
02.01.2017 2 z 5

Knížku právě čtu a horko těžko se prokousávám. Severskou krimi mám ráda, ale tahle mě (stejně jako V lese visí anděl) prostě nebaví... To, jak vyšetřování vázne, Mia se plácá ve svých zavislostech a následně je pak mimo a neustále ztrácí nit, působí rušivě. Zajímavá zápletka úplně zanikla, knížku dočtu jen proto, že nemám ve zvyku odkládat rozečtené knížky. Na další díl už to ale nevidím, ani napodruhé jsem se u tohoto autora nezačetla...