Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)

Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324842/bmid_hobit-edice-neoluxor-G7E-324842.jpg 5 10363 1015

Toto je příběh o tom, kterak se Pytlík vydal za dobrodružstvím a shledal, že náhle dělá a říká naprosto neočekávané věci… Bilbo Pytlík je hobit, který se těší z pohodlnéh a skromného života a jen zřídkakdy putuje dále než do své spižírny ve Dně pytle. Jeho spokojené bytí je však narušeno, když se jednoho dne u jeho prahu objeví čaroděj Gandalf v doprovodu třinácti trpaslíků a vezmou ho s sebou na cestu "tam a zase zpátky". Mají v úmyslu uloupit poklad mocného Šmaka, velikého a velmi nebezpečného draka...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hobbit, or There and Back Again , 1937

triatlet
18.05.2014 4 z 5

Jednoduchý příběh o souboji dobra a zla. Místy sice zdlouhavá, ale naprosto úžasná líčení. Krásný jazyk. Bilbo mi částí své osobnosti (především v první polovině příběhu) připomínal pana Broučka.

limonovCZ
11.05.2014 5 z 5

Super kniha ten konec je fantastycký

gimli35
04.05.2014 3 z 5

Dobrá a místy velmi napínavá kniha.

Dudu
03.05.2014 5 z 5

Kdysi dávno, jednoho jitra v tišině světa, v němž bylo méně hluku a více zeleně, kdy hobitové byli ještě početní a prospívali...

Pan Tolkien si po prožité válce více vážil života, a proto je z každého písmenka knihy cítit něco tak hezkého a uklidňujícího, že bychom ji měli číst nejméně dvakrát do roka. Hobit je taková malá-velká esence pro duši.

Ardein
18.04.2014 5 z 5

Výborné čtení. Na Tolkiena je trochu lehčí, dá se říct. :) Sice to má být pohádka, ale rozhodně se tím nenechte zmást. Hobit je totiž samé překvapení a já si tuhle výpravu velmi užil. Jako trilogii, i Hobita jsem přečetl několikrát a pořád se k němu budu rád vracet. Tady totiž začíná velké dobrodružství, které nakonec přeroste v bitvu o Středozem, jak ji známe z Pána prstenů.

Opět musím říct, že je to povinnost! Krásná knížka. :)

jeduna
17.04.2014 5 z 5

v devadesátkách to pro mě bylo zjevení. ale Zaklínač mu zdatně šlapal na paty :)

SiuxBeast
17.04.2014 3 z 5

Možná kdybych nečetl jako prvného Pána Prstenů že by mě to bavilo víc. Takhle musím přiznat že mě to docela zklamalo...

Orisstan
09.04.2014 5 z 5

Přečetl jsem Hobita 2x a určitě ho přečtu ještě několikrát. Neomrzí a patří mezi klasiku.

tlllk
07.04.2014 4 z 5

základná esencia fantasy, hodnotiť túto knihu je ako hodnotiť chuť soli.

Filatov
03.04.2014 5 z 5

Putování Thorina Pavézy a jeho družiny si nenechám nikdy ujít. Celkově už jsem tuto knihu přečetl třikrát a myslím, že ne naposledy. Kniha je výprávěna barvitě a poutavě. Někdy je sice znát, že je pro menší čtenáře, ale to mi vůbec nevadí.

Edona
28.03.2014 5 z 5

Pohádkové dílo, z kterého čiší energie a lahoda pro duši. Moc jsem si tuto pohádku oblíbila a bylo mi ctí putovat s trpaslíky, Bilbem a Gandalfem k Osamělé hoře. Až budu mít děti, vím po jaké pohádce sáhnu.

CHB-SPQR
18.03.2014

Moc se těším až si tuhle knížku přečtu!!! Kamarád jí četl 3x a moc se mu líbila, kdyby měl více času rád by ji přečetl ještě několikrát!!

sBety
07.03.2014 5 z 5

Neuvěřitelně čtivá, dobrodružná a poučná pohádka. A já si k němu našla cestu až po filmech!

Aniga
07.03.2014 4 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám. Zatím se mi díla od p.Tolkiena vyhýbala velkým obloukem, tedy spíše já jsem se jím vyhýbala :)
(knihy i filmové zpracování) Šla jsem do něčeho, o čem jsem toho moc nevěděla.. děj byl líbivý, ale pořád jsem se nemohla zbavit toho, že čtu knížku pro děti od 8 let. Věřím, že kdybych byla děcko, tak bych asi hodnotila jinak. Knihu jsem četla poměrně dlouho, nemohla jsem se do děje pořádně začíst. Vzhledem k tomu, že dílo je "klasika", tak dávám 4 hvězdičky. Vracet se ke knize ale už nebudu... možná časem zkusím si od autora přečíst ještě něco, uvidíme.

Sirina
04.03.2014 4 z 5

Určitě nejlepší kniha za poslední dobu, jen mě mrzelo, že tentokrát jsem se do ní nedokázala začíst na jeden nádech.

Lodja
03.03.2014 3 z 5

Pro mě Hobit určitě převyšuje Pána prstenů. Sice se v něm zase "jenom" jde tam a potom zpátky, ale přijde mi, že zatímco Pán prstenů už má být takový dospělý a vážný, Hobit je prostě hobití - pohádkový, veselý a hravý.

mkarajda
03.03.2014 4 z 5

na knihu jsem se chystala už dlouho a asi jsem od ní hodně čekala a proto mě to i trochu zklamalo, nepohltila mě ta, jak jsem předpokládala, ale určitě stojí za to si ji přečíst.

moonchild
27.02.2014 5 z 5

Vynikající kniha která se opravdu povedla.Knihu opatruju jako oko v hlavě.

Mrazulka
22.02.2014 5 z 5

Nádherná kniha, kterou jsem měla přečtenou hned. Určitě se k ní ještě vrátím.

Hudis
16.02.2014 5 z 5

Fantasy v té nejčistší podobě.