Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)

Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324842/bmid_hobit-edice-neoluxor-G7E-324842.jpg 5 10363 1015

Toto je příběh o tom, kterak se Pytlík vydal za dobrodružstvím a shledal, že náhle dělá a říká naprosto neočekávané věci… Bilbo Pytlík je hobit, který se těší z pohodlnéh a skromného života a jen zřídkakdy putuje dále než do své spižírny ve Dně pytle. Jeho spokojené bytí je však narušeno, když se jednoho dne u jeho prahu objeví čaroděj Gandalf v doprovodu třinácti trpaslíků a vezmou ho s sebou na cestu "tam a zase zpátky". Mají v úmyslu uloupit poklad mocného Šmaka, velikého a velmi nebezpečného draka...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hobbit, or There and Back Again , 1937

slepyce
27.08.2014 5 z 5

Pohádka. Krásná, duchaplná poutavá, vymazlená a ze světa tak dokonale vymyšleného, že by mu člověk i věřil, ale pořád pohádka.

paja5
23.08.2014

Viděla jsem filmové zpracování a to se mi velmi líbí...
Určitě si ji přečtu...

zelenoockaa
09.08.2014 5 z 5

Hobit mě zavedl do říše nadpřirozených bytostí i obyčejných "lidí", kteří však dělají neobyčejné skutky. Kniha mě dokázala rychle vtáhnout do děje a vzhledem k tomu jak je kniha psaná jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Příběh je nádherně propracovaný a není těžké si představit jak by to v takové Středozemi mohlo vypadat. Kniha se mi velmi líbila a tím pádem jsem se šla podívat i na film do kina. Honbou za tržbou byla kniha natočena rovnou ve třech asi dvouhodinových filmech. Příběh ve filmu je zbytečně natažený a nemá spád, a jediné co na filmech oceňuji je nádherná hudba. Takže kniha super ale nedívat se na filmy.

fiona007
08.08.2014 5 z 5

Taková hezká pohádka, která navozuje prostředí pro Pána prstenů.
Bilbovi jsem fandila celou dobu a vytvořený svět mě opravdu fascinoval a ještě dlouho bude.

Žofie
29.07.2014 5 z 5

Před Hobitem jsem přečetla celou trilogii Pána prstenů, která mě obrovsky nadchla. Hobita (samozřejmě, myslím tu knihu) jsem brala do ruky se skepsí a velmi malým očekáváním, protože jsem (ACH JO!) viděla první dva díly filmu Hobit. Ale kniha mě úžasně překvapila. Předčila, a to bych nikdy předtím nepředpokládala, že něco předčí Pána prstenů, ano, předčila i zmíněnou trilogii. Hobit je napsaný tak mile... Ta knížka, neumím to popsat jinak, hřeje u srdce. :))
Tak pokud je tu někdo, kdo viděl ten film, ale knížku nečtl, tak honem přečíst, budete mile překvapeni.
Hobit se zařadil mezi mé nejoblíbenější knížky vůbec.

paneskap
23.07.2014 3 z 5

Knížka ze začátku lehká a pěkná ale jak to tak pomalu plyne stránek víc a víc tak taky autor víc používá dlouhé věty a kniha i když je kniha z prva vydařená začíná se pomalu ničit konec mi to zlepšil přesto je pro mně prostě jenom nadprůměr.

Pivísek
21.07.2014 5 z 5

No co na to říct. Kniha se mi líbila velice, bohužel s filmem má pramálo společného. Myslím, že kdyby tvůrci zfilmovali to, co opravdu v knize je, rozhodně by film stál za to! Věřím, že kdo knihu nečetl, asi se mu bude film líbit, nicméně já tam marně hledala něco, čeho jsem se nedočkala. Oproti filmu kniha úžasná, je napsaná spíše pro děti, ale s tím jsem počítala, takže doporučuji!!! :o)

adelv
16.07.2014 5 z 5

I když mi do Středozemě otevřel dveře Pán Prstenů a byl mou naprostou srdeční záležitostí dlouhé roky, Hobita jsem zaregistrovala až po prvním dílu filmového zpracování, letos koupila knihu a byla naprosto šokovaná sama sebou, že jsem se k němu nedostala dřív. Hobit je povinnost pro každého, naprosto ú c h v a t n ý příběh!

Verrrunka
11.07.2014 5 z 5

Moc pěkný příběh, čte se skoro sám. Líbil se mi hlavně styl, kterým to je napsáno. Každá generaci si najde něco. Na závěr bych připojila kousek z doslovu od Lubomíra Dorůžky, který knihu přesně vystihuje: "Hobit se řadí do galerie těch milých knížek, které vychutnávají dospělí právě tak jako děti. Není to vznešená literatura vypjatých citů i myšlenek, ale poklidné ujištění, že i docela malý chlapíček v široširém světě může být svým způsobem užitečný… " :-)

Pelerine
07.07.2014 5 z 5

Pohádkovější, méně rozpracovanější a akčnější předobraz světa Pána Prstenů. Pro mě určitě dokonalý!

Anna Hubička
03.07.2014 5 z 5

I přesto, že fantasy příliš nemusím, byla tato kniha perfektní. Stránku po stránce jsem prožívala dobrodružství s Bilbo Pytlíkem a napjatě čekala, co se stane a jaká příhoda zhatí jeho plán. Bylo to velmi hezké čtení a příjemně jsem si to užila.
V tomto případě se mi kniha líbila úplně stejně, jako film. Moje fantazie byla zhruba na stejné úrovni, jako možnosti filmařů. Příběh je plný dobrodružství a toho je ve čtenářském světě potřeba :)

Majkrofon
30.06.2014 5 z 5

Moja najobľúbenejšia od Tolkiena, zhltol som ju na jeden šup na Vianoce 2012.

lucie.8
21.06.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla než jsem viděla film. Mohu prohlásit, že kniha je tisíckrát lepší.

Vulpi
15.06.2014 5 z 5

...asi jsem se zamilovala.
Ale teď vážně - je to opravdu skvělá kniha s krásným příběhem a milým hlavním hrdinou.Nemám nic, co bych vytknula. Vřele doporučuji všem milovníkům fantasy žánru, opravdu stojí zato, si Hobita přečíst.

barbucha07
09.06.2014 2 z 5

Nuda, na to jak oblíbená kniha to je, čekal jsem něco propracovanějšího, zábavnějšího a ne zdlouhavé nepromyšlené vyprávění bez výrazných charakterů postav (umí někdo po přečtení rozeznat ty trpaslíky jinak, než podle jména a barvy pláštěnky)... Když si autor neví rady tak tam narychlo něco vrazí, polovinu knihy čekáte na souboj s drakem a pak ...

Byxy123
07.06.2014 5 z 5

Z Hobita se stala moje srdcová kniha, jinak se to nedá nazvat. :)

jirincz
05.06.2014 3 z 5

Pro mě hodně těžké hodnotit. Protože jsem prvně viděl první dva díly filmu. Ten mě bavil hodně. Tím pádem jsem si v podstatě dvě třetiny knihy těžko mohl užívat, když jsem věděl, co bude. Naopak když jsem se dostal ke konci knihy, kterou jsem neznal, tak mě to neuvěřitelně chytlo a konec byl opravdu parádní. Dávám proto jen tři hvězdičky, ale je to dost možná zkresleno tím, že jsem viděl ony filmy. Na stranu druhou poslední třetina knihy byla asi přeci jen záživnější. Mám raději holt děj než popis... Pro úplnost dodám, že jsem knihu poslouchal jako audioknihu v podání Vladimíra Kudly.

brambora2000
01.06.2014 4 z 5

Viděl někdo z vás ten film ? podle mě je to strašný.. půříde mi že skoro úplně změnily charaktery postav.. Trochu mě to mrzelo, protože ta knihe je moc pěkná :)

YvLeZa
26.05.2014 5 z 5

Skvělý příběh. Nádherné popisy přírody a prostředí, Tolkien je pro mne legenda a jeho knihy jsou fascinující.

Franklin
22.05.2014 5 z 5

Ze začátku opomenuté dílo, ale v současnosti velice populární knížka a vstupní brána do Středozemě. Kromě samotného originálního námětu mě zaujal i styl vyprávění, díky kterému se kniha, alespoň pro mne, stává ještě více zajímavější.
Vždy bude patřit do mé knihovny...