Hlava plná lásky

Hlava plná lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525989/bmid_hlava-plna-lasky-654d6c1fecd99.jpg 4 524 101

NOVINKA BESTSELLEROVÉ ALI HAZELWOOD! Bee Königswasserová se v životě řídí jednoduchým pravidlem: Co by udělala Marie Curie? Kdyby jí NASA nabídla vedení neuroinženýrského projektu, Marie by jistě neváhala ani vteřinu. Matka moderní fyziky však nikdy nemusela spolupracovat s Levim Wardem. Samozřejmě, Levi je přitažlivý, vysoký a má ty svoje pronikavě zelené oči, ze kterých se její neurony můžou zbláznit – ale co si o Bee myslí, dal jasně najevo už na doktorátu. Když se však zničehonic Bee začne ztrácet vybavení, záhadně jí mizí důležité e-maily a podřízení ji ignorují, zdá se najednou Levi být jejím spojencem. Dá nakonec Bee Königwasserová všanc své srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Love on the Brain , 2022

Syma149
14.11.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, autorka nezklamala, opět z vědeckého prostředí, hlavní hrdinové žádná ucha, což jsem ocenila. Hlavní hrdina Leví byl opět, jako hlavní hrdina v Hypotéze velký sympaťák a neměl chybu. Což, bohužel, nemůžu úplně říct o Bee, byla taky super, ale něco mi na ní nesedělo. Možná trochu přecitlivělá na vědkyni.
Musím říct, že Hypotéza lásky mi přišla něžnější a líbila se mi víc.
Ale rozhodně opět pohlazení na duši

JaAnička
14.11.2023 3 z 5

Teď nechci, aby to vyznělo nějak anti-cokoli, ale tady bylo na mě té progresivity/feminismu až moc...
Myslím, že hlavní hrdinka je hrozná ženská, která má pořád nějaký problém a pořád musí upozorňovat na to, že je žena ve společnosti bílých cis mužů (já neříkám, že to tak není, já jen říkám, že to nemusí být na každé straně...2x), že je veganka a brečet nad přejetými zvířaty nebo kritizovat někoho, že poslouchá jen bílé cis muže, už je fakt
dost ujeté... A stejně tak mi vadí, že musí pořád upozorňovat na to, že ji ten kluk "nemá rád/nesnáší" (ale vážně...když mluvíte s člověkem, o kterém si myslíte, že vás nemá rád...máte potřebu na to pořád upozorňovat? Ne.)

Ale tedka něco pozitivního...při četbě jsem si připadala jako Penny z Teorie velkého třesku...absolutně mimo, což se mi sice líbí, ale trochu mě mrzí, že mi ty pojmy nevysvětlují (nebo vysvětlují, ale já jsem tak natvrdá, že to nechápu). A taky se mi ale líbí, že je to vlastně vtipně roztomilé. Ta posedlost Marie Currie je neotřelá a osvěžující...nějaké ty psychologické problémy, terapie apod. jsou vlastně ryze moderní, takže ani tady mě nepřekvapuje, že se to v moderní četbě objevuje čím dál častěji.

Dellphi
08.11.2023 5 z 5

Ááchto bylo tak krásné, až mi z toho Nuclei raphe celý září štěstím :-)

Pokud si po první knize říkáte, že ta druhá už tak dobrá být nemůže, tak se jste vedle jak ta jedle. A nejen, že je tento příběh stejně dobrý, on je dokonce mnohem lepší! Bavila mě každá kapitola, každá stránka, dokonce každá věta a perličky ze života Marie Curie byly ještě lepší! Autorku si okamžitě řádím mezi své oblíbenkyně, a to na první místo. Moc se těším na další knihy z vědeckého prostředí a doufám, že i v nich se objeví úžasně chytré, krásné, vtipné a výřečné ženy, které se zamilují do stejně skvělých mužů. Takže ááách ještě jednou. Bylo to skvělé!

Adris
07.11.2023 5 z 5

Hypotéza lásky (1. kniha autorky) se mi líbila, ale byly tam nějaké naivně ujeté situace, které byly až moc nereálné :). Takové dětinské, na to, že to byl příběh o třicátnících.
Hlava plná lásky taková ale není. Hlavní hrdinka je sice střelená, ale tak nějak dobře. Neurovědkyně jako Amy z TBBT, ale vzhledově? Růžové/fialové vlasy, tetování a piercing. Bohémský vzhled s nerdským srdcem a skvělým citem pro komedii. Tato střela se setká s na první pohled introvertním inženýrem, vysokým dva metry, který při pohledu na tu smršť ztrácí schopnost komunikace. A ti dva mají spolupracovat na vývoji zlepšováku pro NASA ? :) A nechybí ani troška feminismu ve vědě, tak, jako v Hypotéze. A navrch ještě akcička se zlosynem. Napínák!
Za mě - dárek pro fandy romantických komedií jako dělaný. Jedna z těch lepších v tomto žánru. A čtivá jak blázen.

Knihomol_ka
06.11.2023 5 z 5

Další úžasný příběh od úžasné autorky.
Ali Hazelwood to prostě umí a to doslova.
Miluji to prostředí vědy odehrávající se v NASA. Celkově zmínky ze Star Wars, Harry Potter a já nevím co dalšího.

Hypotéza lásky se mi strašně líbila, ale tohle bylo za mě snad ještě lepší. Celkově příběh i ty postavy si mě hned získaly.

Bee a Levi jsou a byli úžasný. Ta chemie a jejich příběh se mi opravdu líbil.
Levi je ten nejlepší chlap pod sluncem. S Bee jsem soucítila a chápala jsem její strach se závazků.

Jinak humor tu byl opět brilantní a tentokrat nám autorka dala i více těch erotických scén, které byly perfektní.

Já jen doufám, že se u nás opět přeloží její další díly.

barborazveze
31.10.2023 5 z 5

Další báječné, skvělé, vtipné čtení. Ano, autorka má svůj modus operandi a podle toho jede, člověk může očekávat v přesně vypočítaných okamžicích zvraty a obraty, její chlapské postavy jsou přes kopírák, ale je mi to úplně jedno. Čte se to samo, dynamika mezi Bee a Levim byla uvěřitelná, to, že jsem jako čtenář od začátku tušila "jak se věci mají" je o to lepší, protože tím víc člověka pak štve, že to hrdinka nevidí, když je to "přece tak jasný!"Autorčin styl mi neskutečně sedí, líbí se mi inteligentní prostředí, vtipné popkulturní odkazy všemi směry, zdejší fun-facty o Marie Curie fungovaly výborně. Ze tří knih, které jsem zatím od Hazelwood četla (Hypotéza; Teorie a teď tohle) mi právě tady přišel nejlepší závěr, nejvíce uspokojivý. A v jednu chvíli fakt slušně napínavý.
Jo, pro mě se z téhle autorky stává sázka na jistotu - chci něco oddechového, milého, romantického a chytrého? Sem s tím!

terari95
01.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Za me urcite mnohem lepsi nez Hypoteza lasky, ktera za me byla prumerna a vubec jsem nepochopila ten hype na tu knihu, kde jsem vubec necitila zadne spojeni a chemii mezi postavama a vubec bych nerekla ze uz nekolik let je Adam zamilovany do Olive.
Takhle hniha oproti tomu byla super vsechno ubihalo hezky mezi Levim a Bee byla mnohem vic interakce a ten vztah mi prisel mnohem vic uvěřitelnější a zabavnejsi. Hlavne bylo videt ze k ji Levi opravdu něco citi celou dobu. Ikdyz me Bee pak stvala, ale trochu ji i chapu po tom cim vsim si prosla.
Ze je nekdo sabotuje taky bylo videt od zacatku, ale vubec jsem necekala ze to bude.....
Kazdopadne po teto knize dam autorce urcite dalsi sanci, ikdyz po Hypoteze lasky jsem o tom dost pochybovala.

freezi
28.09.2023 5 z 5

Príjemné oddychové čítanie, nechýba humor - oporúčam

Sixtínka
20.09.2023 4 z 5

Kto by kedy povedal, že vedci sú takí hrozne sexi? :)

Áno, opäť tu máme šialene vysokého vedca s neuveriteľne bohovským telom. A opäť je to zádumčivý, mĺkvy introvert, ktorý s hlavnou hrdinkou sotva prehovorí. A opäť je do nej celé roky zamilovaný - od chvíle, čo ju spoznal -, ibaže svoje city si necháva pre seba a dokonca sa k dievčaťu svojho srdca správa tak odmerane, až si ona myslí, že ju neznáša. A miluje ju aj počas rokov, keď sa ich cesty už dávno nepretínajú (to mi už pripadá hrozne presladené, priam až neuveriteľné, že taký sexi chlap - a navyše hrozne sympatický - k sebe nepritiahne inú úžasnú ženu, ale fajn).

Ak to zhrniem, kniha sa v mnohom podobá na Hypotézu lásky. Rovnaký mužský hrdina (aj vzhľadom, aj povahovými črtami), rovnaká vzťahová schéma. Čítalo sa to však veľmi dobre, dokonca ma to bavilo o trochu viac než autorkina prvá kniha. Aj Bee, aj Levi boli skvelí a malo to takú fajn dynamiku. Veľmi sa mi páčili aj vsuvky ohľadom Marie Curieovej.

Takže odporúčam.

Lexie321
11.09.2023 4 z 5

Kniha bola super. Pokryla vsetky polia. Postavy boli skvele a pribeh bol vtipny a mal dobre tempo. Trocha ale velmi sa to podobalo na Hypotezu Lasky, ktoru osobne povazujem za lepsiu. Aj tak ale aj tuto odporucam :)

Ivka14
06.08.2023 4 z 5

Tato kniha mě opravdu bavila a doslova jsem ji prolétla. Nemohla jsem se od děje odtrhnout.
Byly tam některé věci, které mě vyvedly z míry, jako neustálá fakta a odkazy Marie Curie. Jelikož jsem ji četla v angličtině, někdy jsem s tímhle měla problém.

Obecně je styl psaní velmi příjemný a snadno se čte. Líbily se mi postavy a jejich dynamika.

Vknihách
01.08.2023 5 z 5

nedorozumenie, humor, láska

Myslím, že tieto tri slová najvýstižnejšie opisujú knihu Analýza lásky.

Aj keď mám doma predchádzajúcu knihu, ktorá bola preložená do slovenského jazyka od Ali Hazelwood, s názvom Hypotéza lásky, zatiaľ som ju nečítala, možno aj preto som nadmieru spokojná s tým, aký príbeh som dostala. Prečo možno? Viaceré recenzie spomínajú veľkú podobnosť autorkiných kníh. Za seba však môžem hovoriť, že Analýza lásky je určite kniha, s ktorou bude každá romantička spokojná.

Hlavná hrdinka Bee srší humorom a zbožňuje vedkyňu Mariu Curie- Skłodowsku. Okrem iného sa o tejto historickej osobnosti z vedeckého prostredia dozvieme veľa pikošiek, zaujímavostí a myslím, že autorka v nejednej z nás prebudila sympatie k madam Sklodowskej. Áno, Mária si zažila veľa neprávostí no dá sa povedať, že dnešný svet je voči šikovným, múdrym vedkyniam spravodlivý? Ani omylom!

Bee si založila ešte počas štúdia účet na sociálnej sieti s názvom @ CoByUrobilaMaria a musím povedať, že aj táto platforma zohrala celkom dôležitú úlohu v deji. V mene Márie rozoberala nielen ona, ale aj vedkyne z celého sveta svoje zážitky a krivdy, ktoré sa im stali na akademickej pôde. Účet bol v obľube a TEN zvrat sa mi veľmi páčil, pretože nepoukazuje iba na bezmocnosť pri obvineniach šíriacich sa sociálnymi sieťami, ale aj to, ako sa dotknutá osoba naozaj cíti- zúfalstvo, bezradnosť a paniku opísala Hazelwood uveriteľne.

Čo by to bolo za romantiku, keby sme tu nemali uhundraného vedca, s ktorým musí naša Bee spolupracovať. Je tichý, no rázny, autoritatívny, rešpektovaný Vzťah hlavných hrdinov bol naštrbený už od štúdia na univerzite, kde sa spoznali a naozaj som sa často pristihla, že sa usmievam, pretože takéto nedorozumenia sú naozaj bežné. V tejto knihe vidno, ako môže dopadnúť, keď niečo predpokladáme a neoveríme si, aká je skutočnosť.

Ali Hazelwood zvolila nevšednú cestu a svoje romantické príbehy vsadila do netypického prostredia. Aj preto sú jej príbehy zárukou originality. Teším sa že nezaháľa, píše a ešte viac, že naši prekladajú.

petusska01
31.07.2023 4 z 5

Milá, príjemná letná romantika! Pre milovníkov mačiek:) zo začiatku, aj stred to malo spád, dynamiku, dosť ma to chytilo, tie vedecké veci boli síce niečo odlišné od iných príbehov ale niektoré veci už boli na môj romanticky naladený mozog priveľa:) ku koncu som sa nejako zasekla a dala si deň pauzu. Sklamala ma trošku Bee, všetko sa rúcalo a ona sa vzdala. Zápletka bola viac menej nečakaná a rozbúrila hladinu a potom sa všetko ukludnilo, vyriešilo, jednorožce kukali dúhu a všetko bolo v poriadku. Pekné, môže byť. Oceňujem kamošky a sestru samozrejme!!!

Hatshepsut
31.07.2023 5 z 5

Jedním slovem - skvělé! Pokud potřebujete najít knihu, u které se perfektně odreagujete, je to právě tato. Fakt jsem se bavila. Ano je to předvídatelné, zas až tak nic nového na trhu, ale autorka píše čtivě a příběhy jsou plné humorných hlášek, které prostě nezklamou. Super oddechovka na léto.

Ekniha.
20.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Veda je (znovu) sexi!

Hate to Love
Slowburn
Veda je sexi

Q: čítali ste hypotézu lásky?
Máme tu druhé pokračovanie a ja som sa už naň tešila pretože Hypoteza lasky bola za mna skvelá

Analyza lasky za mna trosinku slabšia, ako stále sme vo vedeckom prostredí ale tu mi zo začiatku niečo chýbalo

Slowburn linku ja teda môžem ale tuto som mala chuť oboch zaskrtit, mala som pocit že začiatok je viac vedecky a oni dvaja spolu sú v úzadí..

Bee holka s tetovaniami a piercingmi a Levi ticha hora svalov ktorý v blízkosti Bee stráca všetky schopnosti , pár nedorozumení a po 2 rokoch su späť

Budú pokračovať v nenávisti alebo sa Levi konečne preberie..

Ako pár odpadnutí mi nestačilo ale ako sme sa prehupli za 1/3 potom to už išlo ako v láske cez internet skoda že tam nebola rozvinutá viac táto časť a drama na konci by ani nemusela byt

Hatetolove bola super a čakala som vysvetlenie a prišlo a omg toľko zbytočných nedorozumení snáď ani nemôže byt

mikika
19.07.2023 3 z 5

kdybych nedávno nečetla Hypotézu, asi bych byla víc nadšená. ale takhle mi přijde Analýza totálně jako přes kopírák, typy postav, prostředí, zápletka, prakticky nic nového. asi čekám hodně, ale autorka tu prostě využila, co už fungovalo, a nic víc.

__Vev__
12.07.2023 5 z 5

Tohle bylo tak, ale tak skvělé čtení! Já to miluju! Ali Hazelwood se nově řadí k mým oblíbeným autorům. Hrozně se mi líbí, jak do svých děl přidává vědu. Zápletka ohledně NASY byla zajímavá a čtivá.
Bee byla úžasná, chytrá a zábavná.
Levi byl chlap s dobrým srdcem a parádním vzhledem! A co je víc? HE FELL FIRST! A jakože to je prostě nejvíc! On ji miloval! Takovou dobu! Já se snad zblázním.
Bylo to zábavné, krásné, rozkošné a romantické. A číst tenhle celý skvost ve slovenštině bylo mé nejlepší rozhodnutí za poslední měsíc. Jako fakt! Ta slovenština tomu všemu dodá ještě větší kvalitu.
Ale. Abych nepěla ódy, půl hvězdy strhávám za trošku přehnané, až fuj, sexuální scény.

Patro
09.07.2023 5 z 5

Upřímně řečeno je toto nezábavnější a nejpříjemnější romantická kniha, kterou jsem za posledních pár let četla. Ano, příběh je jedno klišé za druhým a ano, je trošku jednodušší. To ale nic nemění na tom, že kniha stejně jako autorčiny jiné výtvory podivuhodně přesně vystihují akademické prostředí, zvlášť pak z feministického pohledu. A tohoto stylu se nemůžu nabažit. Jen tak dál.

jitka_dankova
07.07.2023 4 z 5

(SPOILER) (pozor spoilery!) Příběh zvláštního vztahu dvou vědců s přehnaně akční zápletkou v NASA. Je to moje druhá kniha od této autorka a nevyhnula jsem se srovnávání. Rukopis autorky je tam táák čitelný, spousta prvků velmi podobná, ale vlastně právě kvůli tomu jsem to četla, že. Od první chvíle mi bylo jasné, jak to s tím nepřátelstvím opravdu bude a s kým si vlastně hlavní hrdinka píše a vůbec mi to nevadilo. Bylo velmi příjemné číst ty řádky s pocitem, že já vím něco, co ti dva ještě vůbec netuší, a vlastně mne to bavilo. Jen konec mi přišel příliš přitažený za vlasy, obešla bych se i bez té akční stránky příběhu. Sexuální scény jsou opět trochu víc přehnané, než je obvyklé, ale pro tuto autorku to prostě asi bude typické. Kniha byla milá (četla jsem ji ve slovenštině), ale vracet se k ní, na rozdíl od "Hypotézy lásky" myslím nebudu, zas tak moc mi k srdci nepřirostla. Ocenila jsem, že se celou knihou neslo výrazné téma Marie Curie, bylo to tam vkusně a opravdu dobře zapasované.

Anna195
13.06.2023 5 z 5

Analýza bola presne taká úžasná, ako som čakala, vlastne ešte aj predčila moje očakávania.Viem, že niektorým sa Analýza Lásky až tak nepáčila, ale u mňa nastal pravý opak, mne sa až nenormálne páčila, pretože Levi a Bee spolu... Toto si rozhodne musíte prečítať.

Vedecké prostredie, ktoré autorka vytvorila si ma získalo. Neviem, ako to robí, ale ani raz som sa pri čítaní nenudila, čo značí aj to, že som knihu mala prečítanú v priebehu jedného dňa. Opäť autorka stavila na moju milovanú slow-burn romantiku, ale tentoraz v spojení s menšou hate-to-love linkou. Do tohto spojenia som sa úplne zamilovala, toto bolo vymyslené bravúrne. Samozrejme, že na niektoré súvislosti som vedela prísť skôr, ale to mi rozhodne nepokazilo radosť z čítania.

Bee a Levi spolu boli úžasní, síce v niektorých veciach rozdielni ako deň a noc a v iných až veľmi podobní, ale pre mňa jednoznačne dokonalosť, pretože presne takto si predstavujem knižný pár. Ich hašterenie, doberanie a humor som si totálne zamilovala. Keď som si dala dokopy všetky súvislosti ohľadom Leviho správania, tak som ho vedela pochopiť a všetko do seba krásne zapadalo. Vlastne vtedy nabral celý príbeh úplne iný rozmer, aj keď Bee mu to vôbec neuľahčila.

Musím spomenúť vedľajšie postavy, ktoré skvelo dopĺňali celý dej. Celá zápletka príbehu sa mi veľmi páčila a priznám sa, bola som prekvapená, kto bol záporák, pretože toto ma prekvapilo.

Knihu môžem len odporučiť. Po celý čas som mala úsmev na tvári, ktorý mi neschádzal z tváre ani po prečítaní.

2023  85%Hypotéza lásky
2023  86%Hlava plná lásky