Hlava plná lásky

Hlava plná lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525989/bmid_hlava-plna-lasky-654d6c1fecd99.jpg 4 524 101

NOVINKA BESTSELLEROVÉ ALI HAZELWOOD! Bee Königswasserová se v životě řídí jednoduchým pravidlem: Co by udělala Marie Curie? Kdyby jí NASA nabídla vedení neuroinženýrského projektu, Marie by jistě neváhala ani vteřinu. Matka moderní fyziky však nikdy nemusela spolupracovat s Levim Wardem. Samozřejmě, Levi je přitažlivý, vysoký a má ty svoje pronikavě zelené oči, ze kterých se její neurony můžou zbláznit – ale co si o Bee myslí, dal jasně najevo už na doktorátu. Když se však zničehonic Bee začne ztrácet vybavení, záhadně jí mizí důležité e-maily a podřízení ji ignorují, zdá se najednou Levi být jejím spojencem. Dá nakonec Bee Königwasserová všanc své srdce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Love on the Brain , 2022

Ála1968
05.03.2024 3 z 5

Jako první jsem četla Hypotéza lásky a byla jsem ji unesená.Moc jsem se na knihu těšila a moc mě neoslovila,snad až poslední třetina knihy byla zajímavá

red_marionette
02.03.2024 5 z 5

Tak to byla nádhera.

Kristy.Seb
01.03.2024 5 z 5

Ptákofesty a Čurákofesty zbožňuju! Moje druhá kniha od této autorky a zase příště bomba!

Akléda_
28.02.2024 4 z 5

Ali Hazelwood byla první autorkou od které jsem četla romantickou komedii a tak i nadále zůstává v mém srdíčku, i když mám mnohem radši Elenu Armas a její Lásku po španělsku. Stejně tohle bylo ale moc fajn oddechové čtení, které jsem si užila. Autorka romantiku a mužské protagonisty prostě umí. Navíc se mi líbí do jakého prostředí to celé zasazuje a že se zabývá i něčím navíc. Ženy ve vědě, to jak to nemají vůbec jednoduché, zároveň tu byly chaty, Twitter, průhledná zápletla s tím spojená, která mě ale i tak bavila, mohla jsem aspoň sledovat jak se k tomu hlavní hrdinové dostanou. Celé se to skvěle a rychle čte, Leviho jsem si zamilovala a dokonce jsem si oblíbila i Marie Curie. Samotný konec se mi také líbil, bála jsem se aby to nebylo moc rychlé a nepřirozené. Jako šlo by to asi lépe, přerod z "mám strach ze závazků" na "nechci o tebe přijít, zkusíme to" byl pořád docela rychlý, ale to uvědomění a věci co to doprovázely mi přišly dobře napsané, takže ve výsledku asi v pohodě. Dokonce jsem se stejně jako v Hypotéze na konci dočkala něčeho víc než jen "žili šťastně až do smrti" a to se mi moc líbilo. Nečekala jsem to a přidalo to zase něco navíc, takže za mě super. Bee mi teda po celou dobu čtení nebyla moc sympatická, ale vyvažoval to Levi. Sexuální scény za mě bohužel ale byly dost divné, měla jsem nejednou problém s tím, že jsem vůbec nevěděla co se děje. V jedné chvíli se líbali, pak byla zmínka o přirážení a najednou měl na sobě boxerky? Nevím jestli to bylo překladem, mým zmatkem nebo co se stalo, ale cirka u dvou ze tří scén jsem měla stejný problém, takže se obávám že je chyba spíš v textu. Jinak ale nemám co víc říct, autorka je sázka na jistotu, další její knížky si určitě přečtu.

Knihomolka_176
23.02.2024 4 z 5

Po Hypotéze lásky, kterou jsem si zamilovala, byla další autorčina kniha nutností.
Hlavní hrdinka, opět vědkyně, je chytrá, vtipná a snaží se zrovnoprávnit ženy a muže ve vědě. Taky je ale místy hodně hloupá, hlavně co se týče mezilidských vztahů. Kvůli náročnému dětství, které prožila po všech koutech světa, se to ale dá pochopit.
Levi Ward se k Bee chová jako k hmyzu na čelním skle jeho auta. Kritizuje ji, není schopný s ní normálně vycházet a tak si všichni myslí, že ji nenávidí.
Oba hrdinové měli něco do sebe, ale já nevím.. něco mi prostě nesedlo. Jako by on byl taková rozdvojená osobnost - chvíli neviňátko, co se před ní stydí, a chvíli drsňák, co kvůli ní všem vyhrožuje, a ona mi prostě přišla občas dost natvrdlá na to, jak je chytrá.
Typicky hate to love linka se autorce perfektně povedla, bylo to roztomilé a vtipné, ale za mě to na Hypotézu prostě nemá.

Odehnalka
22.02.2024 1 z 5

(SPOILER) Pff... jedno velké ne a nechci tu autorku chvíli ani vidět. Jako čte se to rychle, nejedná se o náročné čtivo, ale... Žádná originalita v ději, jede to krásně přes kopírák Hypotézy a už od začátku víte, co se stane, jen tu tedy je hlavní postava Bee i dosti nesympatická, které nedochází, že lidi si budou myslet, že je vdaná, když nosí snubák (no shit, Sherlock). Zápletka vlastně žádná, černobílý pohled na vědu a vágně přidány informace o Marie Curie, která možná rotuje v hrobě.

bezzink
21.02.2024 5 z 5

ACH!! MILUJU! Sice to teda byla Hypoteza lasky na druhou, co se tyce stejne sablony (No a co?!), ale mnohokrat, mnohokrat lepsi. Aspon teda pro me. Postavy mi byly o dost vice sympaticke, prislo mi to vice vtipne, sex sceny s o dost lepsim prekladem, pribeh zajimavejsi, vedlejsi postavy zajimavejsi. Jen ta Marie no, ta nesedla asi moc nikomu, ze? :))
Jo a co fakt ocenuju je postava Leviho, ktery neni vubec arogantni, nevytahuje se, ze ho ma velkyho, nechova se toxicky, neni ani trochu dark, dokonce ani miliardar, ani devkar, ani prehnane majetnicky. Naopak je, jak bych to jen rekla, no proste DOKONALY! :)) No a Bee byla jednoduse zlaticko. A to jeji roztomily jmeno fakt zeru.
Precteno za jeden den, tak moc to pro me bylo ctivy. Tesim se na dalsi dil.

Efeméra
21.02.2024 5 z 5

Po Hypotéze lásky jsem se na novou knihu Ali Hazelwood vážně těšila, takže když jsem onemocněla, hned bylo jasné, která knížka mi bude dělat společnost. Ačkoliv se jedná o romanci, autorka se opět dotkla i vážnějších témat jako postavení žen ve vědě nebo třeba problematiky jednotných přijímacích zkoušek na postgraduály. Ačkoliv neurovědě nerozumím, Hazelwood dokáže všechno popsat tak jednoduše, že si člověk nepřipadá hloupě a tak nějak chápe, o co jde. Taky se mi líbil Beein nadhled – ačkoliv to jako žena nemá snadné, nefňuká a na svoje nerovné postavení vůči mužským kolegům poukazuje věcnými a kousavými poznámkami.

Musela jsem zkrátka otáčet stránku za stránkou, romantika byla milá a obsahovala spoustu zábavných momentů. Nastalo pár chvil, kdy jsem chtěla Bee proplesknout a kdy Levi působil až příliš dokonale, ale kdo by si stěžoval? :D Měla jsem strach, že se kniha nevyrovná Hypotéze lásky, ale bylo to stejně dobré, v některých ohledech dokonce i lepší. Na druhou stranu je pravda, že se sobě knížky poměrně dost podobají. I tak se ale těším na další autorčin počin.

martineknatasa
21.02.2024 5 z 5

Paráda, u čtení jsem se bavila a odpočinula. Přidávám si p. spisovatelku do oblíbených.

P3_tis
21.02.2024 5 z 5

Oddechovka, která se pěkně čte, ale zároveň má “drsnější zápletku stejně jako Hypotéza lásky.

Hoblinka
18.02.2024 5 z 5

Skvělá oddechovka.

piskotjanicka
15.02.2024 5 z 5

Tahle kniha mě mile překvapila. Nejprve jsem si myslela, že bude příběh pouze o neurovědě a NASA a nebude mě to bavit. Jenže mě příběh opravdu pohltil a, i když jsem měla chvilkama chuť Bee nakopnout, aby se probrala a koukala více okolo sebe. Moc se mi líbyly komplikace a zápletky moc hezké a uvěřitelné. Ale nebudou ochuzení, ani příznivci milostných scén. A Levi prostě vau.No prostě dokonalá kniha

kacezz
11.02.2024 3 z 5

(SPOILER) O hodně slabší než první díl. Dost předvídatelný příběh hlavně vlivem toho, že autorka Hypotézu lásky v podstatě zrecyklovala.

Navíc tentokrát mi hlavní postava Bee nebyla vůbec sympatická, fakt mi její styl přemýšlení a celkové vykreslení její osobnosti (i vizáže) nehrály dohromady. Situace mi kolikrát přišly nerealistické a ani akademické prostředí mě nevtáhlo jako u jedničky. Některé pasáže mi přišly zbytečně odfláknuté, málo vykreslené, oproti tomu pasáže o Marie Curie byly takové "navíc" a nudily mě.
O společném veganství, stejném vkusu na filmy a hudbu a o závěrečné dramatické scéně v kanceláři s kočkou se snad ani nezmiňuju... a o "náhodičce" na twitteru už vůbec. Za mě to prudce ubírá na uvěřitelnosti děje a vůbec bych tam tuhle za vlasy přitaženou omáčku nepotřebovala.

I přesto je kniha čtivá, odpočinková, ale působí na mě trochu jako šitá horkou jehlou, aby se rychle navázalo na hype první knihy. Já jsem se z ní ale na zadek tentokrát prostě neposadila.

cherubinka
11.02.2024 3 z 5

První kniha od autorky, druhá podobného typu. První byla Láska po Španělsku. OK, taková Harlekýnka, oboje. Ale pěkné se to četlo. Bohužel, možná díky Lásce, jsem od prvních stránek tušila kdo je kdo, co se stane atp. Ale dala jsem příběhu šanci a bylo to čtivé, místy zábavné. Možná trochu dlouhé. Co ale bere hvězdičky jak Lásce, tak této knize je překlad. Já opravdu, ale opravdu nemám ráda slovo šukat. Nejsem prudérní, ale mě to slovo sebere kus zážitku z čtení dané knihy. Květnaté popisy postelových scén, proč ne, to znám od jiných autorů. Ale tohle slovo je pro mě...až moc sprosté, nehodící se sem.

pige
10.02.2024 4 z 5

Hypotézu lásky jsem doslova hltala.
Hlava plná lásky... Dost to pokulhávala. Začátek příběhu zcela očividný, v polovině to nabralo trochu tempo a spád.

Zvláštní odbočky k Marie Curie.
A čeho je moc...

happy19
10.02.2024 5 z 5

Miluji tu knihu!!!
Leviho&Bee,kočky a prostě vše:-*
Úžasná knížka od mé oblíbené autorky a už vyhlížím další kousek!
Nadšená,že překládají tak relativně brzy.;-)

,,Jednoho dne,Tě někdo obejme tak silně,
že všechny Tvoje zničené kousky spojí zpět."

monika0181
08.02.2024 4 z 5

Líbilo/nelíbilo...
Příběh se mi líbil. Ale co si bohužel nedokázalo udržet moji pozornost, byly myšlenky "Co by na to Marie Curie".
Na knihách obvykle oceňuji, že se dozvím něco navíc a příběh není plochý, má pro mě přidanou hodnotu. Ale tady mi to prostě nesedlo. Po přečtení "myšlenek" Marie jsem za moment nevěděla, co bylo obsahem myšlenky. To se mi opravdu netrefilo do srdce.
Jinak příběh se mi moc líbil a a chutí jsem ho četla. Ale nedokážu dát plný počet hvězd.

Sabča92
07.02.2024 5 z 5

Po loňském nadšení z knihy Hypotéza lásky jsem neváhala ani vteřinu se čtením další autorčiny knihy. Ač u mě vede výše zmiňovaná kniha, Hlava plná lásky mě také moc bavila, a stojí si jen půl stopy za autorčinou předchozí knihou.

Chytrá romantika, jiskření, neokoukané prostředí, to jsou ingredience, které autorčiny knihy staví na vysoké příčky. Jde dohromady láska a věda? Samozřejmě že ano! Tento hravý příběh se skvělými dialogy a perfektní romantickou linkou je vyprávěn ich formou z pohledu Bee.

Bee má piercing v nose, tetování a fialové vlasy, navíc je to hvězda ve svém oboru a leckdy mluví o věcech, kterým sice naprosto nerozumím, za to je hltám jako bych jí rozuměla. Může za to lehkost, jakou autorka příběh vypráví. Žádné zdlouhavé nebo hloupé pasáže. Samozřejmě se nejedná o knihu velké akce, ale přesto budete mít problém knihu odložit.

Bee je sice chytrá a má ostrý jazyk, přesto se ale čas od času ocitne v nesnázích. Například když omdlívá, nebo když se nechá zavřít na hřbitově. A vždy jí přispěchá na pomoc ten, kterého z celé své duše nenávidí. Bee mě velmi bavila, a nikdy bych nečekala že to řeknu, ale scéna ze hřbitova se řadí mezi mé nejoblíbenější.

Romantická kniha se skvělými hlavními hrdiny, hate to love linkou a originální prostředí, to je Hlava plná lásky. Tuto zábavnou romanci jsem si zamilovala a nerada se s hrdiny loučila.

katee21
05.02.2024 5 z 5

Hypotéza lásky byla skvělá. Tohle taky, možná i trochu lepší. (A ne neříkám to jen proto, že jsem VŠ student biologie).
Autorčin styl psaní je skvělý. Poutavý, zábavný a opravdu dobře se to čte. Knížku jsem přečetla za den, protože jsem od ní nebyla vlastně schopna odejít a to mel taky dost mrzí.
Opravdu moc moc doporučuju.

kirstinrau
03.02.2024 5 z 5

Instagram: @kirstinrau

Na túto knihu som bola zvedavá po niektorých recenziach, no mne osobne sa hádam páčila viac ako Hypotéza lásky. Zabite ma, ale ja to tak.

Bee a Levi bola naozaj skvelá dvojka a ja som si ich vzťah - nevzťah užívala od začiatku. Moje obľúbené od nenávisti k láske, tak nejak. Bee som si obľúbila, ale niekedy by som ju naozaj prefackala aká hanblivá a nechápava dokázala byť. Levi bol skvelý a mne sa páčilo ako sa vedeli podpichovať, aj keď im to troška trvalo. Bol asi miestami až moc dokonalý a k počudovaniu mali veľa vecí spoločných s Bee, no zároveň boli aj rozdielní. Vedľajšie postavy si tiež určite obľúbite. Hlavne asistentku Bee Neviem prečo, ale mne pripomínala miestami Max zo serialu 2 socky

Zápletku som ja osobne neuhodla a niektoré veci mi prišli moc dokonalé, ale napriek tomu sa mi to ako celok páčilo. Určite sa aj dosť zasmejete. Pre mňa to bola dokonalá oddychovka a som zvedavá, čo si ďalšie prečítame od autorky.

2023  85%Hypotéza lásky
2023  86%Hlava plná lásky