Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3737 3737

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

SakuraLuci
09.05.2018 5 z 5

Tak toto byl ale moc hezký příběh. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem jí za dva večery. Určitě doporučuji, příběh je silný a zároveň velice citlivý.

adriane9
30.04.2018 5 z 5

Velmi velmi čtivá kniha, osobně jsem ji dala za dvě odpoledne. Příběh silné malé ženy, který se mi vryl do paměti a ze čtení si odnáším mnoho pocitů. Vyhrává ten, že ačkoli můžeme dosáhnout různých vrcholů v životě (vztahových, pracovních,..), tak vrchol mít a vychovávat děti nic nepředčí.

Renatecka
28.04.2018 5 z 5

Klenot české literatury, opravdu mě tato kniha nesmírně okouzlila a budu se k ní v budoucnu ráda vracet. Ani jedno jediné hluché místo, skvělý děj, co víc dodat... Řadím si ji mezi své top-knihy.

DelMar
26.04.2018 5 z 5

Neodložitelná knížka, jedním dechem přes noc... je tak - opravodvá..

stavinohova
24.04.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi libila. Krasny pribeh o rodine. V posledni dobr jsem cetla detektivky, psychothillery... a zatouzila jsem po nejakem normalnim pribehu. Tento byl nadherny!!!! Vyborne napsane, kniha prectena za tri dny. Doporucuji!!!! ;)

Bobina74
14.04.2018 5 z 5

Tak tohle určitě ano. Vlastně tato kniha mně přivedla k autorce, od té doby jsem od ní přečetla kdeco, ale Heřmánkové údolí je prostě jenom jedno :-). Tak milý, duši pohlazující příběh rozhodně stojí za přečtení. Obyčejně neobyčejný příběh, který vás chytne ať už chcete nebo ne. Navíc mně vždy potěší, když je kniha zasazená do českého prostředí a tady na vás to "češství" dýchne z každé stránky.
P.s. : Ten název knihy....to je prostě skvělý :-)

sladkovka
09.04.2018 5 z 5

Nádherná kniha, dlouho jsem ji nemohla vypustit z hlavy.

TipsyChipsy
27.03.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla. Odehrává se v bouřlivé době poválečné vesnice. Němce vyhnali, jejich statky osídlili češi a také volynští češi a rumuni. Pak přišli komunisti a další vyhánění z domovů. Hlavní hrdinka má pozitivní vztah k životu a dobré srdce. Díky své silné povaze vzdoruje všem nepříznivým okolnostem a objevuje se jako opravdová osobnost, ve kterou může čtenář věřit, že zvládne všecko. Knihou prostupuje pozitivní duch, že vždycky se najdou dobří lidé a přijdou na pomoc dobrým lidem.

JitkaSatavova
10.03.2018 5 z 5

JitkaSatavova
10.03.2018 5 z 5

Jednim slovem skvělá! Více slovy : krásný sloh, propracované a barvité postavy, nic v duchu černo-bílého vidění světa. Moc se mi kniha líbila. A při čtení jsem cítila heřmánek :-).

JustWomen
09.03.2018 5 z 5

Kdo se má dobře a kdo špatně? Každý se má nakonec tak, jak se rozhodl, že se bude mít a Anna se rozhodla, že bude šťastná. Příběh k zamyšlení, doporučuji.

Trustty
07.03.2018 5 z 5

Nádherný, citlivý příběh napsaný formou vzpomínek. Přečteno na jeden zátah. Několikrát mi vyprávění vehnalo slzy do očí, jen nedokážu popsat jaké pocity jsem u čtení prožívala, ale rozhodně to nebyly pocity smutku. Anna svůj těžký život vyprávěla s přesvědčením o svém štěstí a to se mi vlezlo pod kůži. Doporučuji.

maremira222
06.03.2018

Také jsem přemýšlel, kde by to údolí mohlo být. České Středohoří je reálný název. V knize se objevuje řeka Labe. Myslím že by to mohly být Lovosice, protože ve městě je chemička i cementárna. Údolí, které odpovídá popisu je Opárenské údolí. Vy co to tam znáte zkuste zareagovat. Třeba se mýlím, ale do Oparenského se zajeďte podívat a pokud to tak není, tak si to dosaďte jako kulisy k četbě. :-)
Jinak super knížka, nemohl jsem se odtrhnout.

OnlyFour
25.02.2018 5 z 5

Výborná knižka! Dostala som sa k nej vo forme audio a počúvala som, kedy sa len dalo. Pekný a zároveň smutný príbeh o neľahkom živote Anny, ktorá ho rozpráva formou spomienok.

Haha299
21.02.2018 4 z 5

Byla jsem hodně zvědavá na knížku, která má zde tak vysoké hodnocení a musím říct, líbila se mně. Výborně vyztižená dobová atmosféra a Anna, jako hlavní hrdinka skvělá, přes vše, co jí život přichystal. Doporučuji.

vivienna
19.02.2018 5 z 5

Anuška, opravdu velmi silná žena, se kterou se osud nemazlil. a přesto se mu vždy dokázala postavit čelem...doba poválečné republiky, doba kdy se konfiskoval majetek ( jak jí muselo být, když je vyhnali z vlastního domu a hospody, ve které dřeli...). Zažila toho opravdu hodně, po celou dobu jsem obdivovala její sílu a postoj k životu....První kniha od této autorky, určitě ne poslední.

Danago
12.02.2018 5 z 5

Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu pošlou jako sirotka z Ruska k matčiným příbuzným do poválečného Československa. Anna doufá , že zde najde nový domov . Ale všechno je trochu jinak. Ze dne na den se ocitá v liduprázdné
krajině Středohoří, v tzv. Heřmánkovém údolí, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...
Anna najde obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a prožije svůj život naplno.
Opravdu krásná knížka, poutavě napsaná. Vtáhla mě do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Knížka je trošku předvídatelná, ale tentokrát mě to nijak nevadilo.
Knížka nám ukazuje , co je v životě nejdůležitější . Na co se v dnešní době trošku zapomíná. Vede k zamyšlení nad tím, že někdy řešíme banální problémy. A přitom je všechno jen o našem postoji k životu.

Bella09
11.02.2018 5 z 5

Přečteno během 24 hodin. Autorka píše úžasně. Kniha nešla odložit, kam se hrabe kdejaký thriller. Opět těžký život hlavní hrdinky Anny a její až idilická povaha. Příběh vypráví Anna už v pokročilém věku, formou vzpomínek.

Kekik
06.02.2018 5 z 5

Co se vlastně stalo ???
Stalo se to, že jsem dnes dočetla knihu (Vypravěčka), a měla jsem v práci (tam čtu nejčastěji, jelikož tam trávím nejvíce času) připravené Heřmánkové údolí s tím, že si přečtu pár kapitol, seznámím se s postavami atd. Jenže když mi skončila služba, dala jsem si knihu zpět do batohu a vzala si ji domu, což obvykle nedělám. Pouze v případě, když mi zbývá posledních pár stránek/kapitol, a já vím, že to doma dočtu a rovnou uložím do své knihovny. A nebo v případě, že je to takzvaná kniha, kterou "nejde dát z ruky", což Heřmánkové údolí pro mě takovou knihou je. V práci jsem přečetla prvních 80 stránek. A doma mě provázely úvahy: no tak už jsem za stovkou a polovina z 252 je 126 stránek. Tam zhruba někde dočtu kapitolu a druhou polovinu si nechám na zítra do práce... Jo jasně, takže ještě jednu kapitolu a jsem cca u 150 stránek, takže na zítra jen 100 stránek. Fajn, poslední kapitola, dojdu se psem a spát. Pomalu ale jistě se blížím ke 200 stránce. Tak přeci neponesu zítra knihu do práce jen na posledních 52 stran. Dočteno.
Komentář už je dlouhý a nic určitého ke knize. I když vlastně ten text vypovídá mnohé. Tak snad už jen DOPORUČUJI !!! Nenápadná kniha nabízí čtenářům nelehký život Anny.
"Vždycky jsem měla kolem sebe samý hodný lidi."

rosalindaaa
03.02.2018 5 z 5