Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3724 3724

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

Myrha
15.07.2018 3 z 5

Příjemné

Verr644
12.07.2018 5 z 5

Moc krásná knížka

Ivuska1988
09.07.2018 5 z 5

Krásný, velmi citlivě napsaný příběh o dívce, později ženě, které osud rozdal poněkud velmi špatné karty. Přečteno jedním dechem. Kniha je psaná formou vzpomínek.
Přiznám se, že jsem si myslela, že to bude příběh o dívce z dob války, ale ne, byl to příběh o obyčejné dívce a neobyčejně zlé době, které osud už od dětství uděluje jednu ránu za druhou a ona i přesto, že vypadá velmi křehce, je to dívka, která vydržela úplně všechno. Dokázala žít velmi těžký život, který ji přichystal jedno utrpení a neštěstí za druhým.
Při čtení jsem i dost brečela, tak krásně a dojemně napsaný příběh jsem už dlouho nečetla. Strašně mi bylo líto skoro všech postav v této knize. Nikdy jsem netušila, že i po válce mohlo být ještě zle.
Tato kniha nám velice ukazuje, co je v životě nejdůležitější a to jsou přátelé a rodina. Bohužel v dnešní době se na to trošku zapomíná.
Při čtení jsem si i já uvědomila svůj postoj k životu.
Kniha je za mě jedna z nejlepších a určitě brzy se k ní zase vrátím.
Bylo hezké si při čtení představovat ten hostinec, krajinu a přírodu.
Dokonce jsem cítila i ten heřmánek.
Tuto knihu strašně moc , moc doporučuji Všem.

obelix
08.07.2018

Nádherná kniha - mohu jen doporučit!!!!

Terka18
07.07.2018 5 z 5

Krásná kniha. Příběh ženy, která to neměla v životě vůbec jednoduché, ale i tak byla šťastná a zažila nádherné chvíle. Příběh, který vás chytne za srdce a jen tak nepustí.

xena2711
19.06.2018 5 z 5

Krásná kniha o neuvěřitelně silné dívce, ženě....v podstatě boj o přežití v jakékoliv životní etapě. Doporučuji.

micha-ella
18.06.2018 3 z 5

Po všech těch současných thrillerech a detektivkách jsem se do tohoto starosvětského románu začetla s velkou chutí. Ale od poloviny a ke konci už bez ní. Ano, tak to tehdy jistě bylo. Ovšem hlavní postavu bych (jako většina komentářů) tolik nechválila, svůj osud mohla ovlivnit a změnit k lepšímu i v té tvrdé době.

kečup60
17.06.2018 5 z 5

Krásná kniha, která ukazuje, že i v těžké poválečné době existují krásné věci. Je třeba je jenom hledat a hrdinka knihy to umí dokonale. Připomíná nám, že pozitivní přístup k životu je ten motor, který překoná všechny překážky.

Ester59
17.06.2018 5 z 5

Doporucuji vsem

VeronikaSas1
14.06.2018 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla knihu,ktera by mi tak zůstala v paměti.Velmi silný příběh o neskutečně statečné dívce. Kniha je velmi pěkně napsaná a pohltila mne od první stránky a taky proto přečtená za 2 dny.

Rihatama
03.06.2018 4 z 5

Román pro ženy? A co takhle román pro muže? Že nevíte co to je? Není divu, česká společnost na tuto škatulku nějak pozapomněla... jenomže jak se zdá, nebýt mužů, nebylo by leckdy žen, které by vynikly, a o nichž by se psalo. Jako v tomto případě. Takže muži, nebojte se a začtěte se :-). Hana M. Körnerová čtenáři servíruje dramatické obrazy plné téměř nepřekonatelných překážek ze života mladičké, osudem zkoušené Anny. Obecně myslím platí teze, že když už musím žít (a nejsem přitom příznivec sebevražd), tak koukám, abych žil. A to je přesně to, co Anna dělá. Což ale ne každý zvládne... Vzhledem k podmínkám, v nichž Anna žije, a okolnostem, které její život provází, se z ní stává téměř hrdinka, k čemuž je poválečná doba více než příznivá. Körnerová umí psát, její jazyk je čistý, nekomplikovaný, poutavý, atmosféra mne dokázala pohltit a příběh zaujmout. A inspirovat. Život totiž není vždy peříčko. I bez války.

Měňavka
21.05.2018 2 z 5

Bohužel mne kniha nenadchla. Hned od začátku mi to připomínalo příběh Jozova Hanule, takže nic nového a odložila jsem.

knihomolkadorfa
19.05.2018 5 z 5

Tak tato knížka se mi opravdu moc líbila. A rozhodně na příběh Anny hned tak nezapomenu.

sikope
18.05.2018 5 z 5

Příběh, který utkví v paměti.

EL.ZA
17.05.2018 1 z 5

Pro mne spíše zklamání, díky hodnocení jsem čekala víc. Knihu jsem si ráda přečetla, ale v knihovně nezůstane. Příběh zajímavý, neseděl mi ale styl psaní, připadalo mi to jako dobře napsaná slohová práce. Taková lepší červená knihovna.

hapac
16.05.2018 5 z 5

Moc hezká, čtivá knížka, dojemný příběh silné ženy.

Kopretina_aku
14.05.2018 5 z 5

Nelehký život a boj o přežití v nelehké době. Napsané čtivě, Anna mívala hodně často štěstí v neštěstí.

Lil30
13.05.2018 5 z 5

Kniha byla nádherná, Anna byla velmi silná dívka, která neměla odmalička život jednoduchý, osud jí házel klacky pod nohy, ale ona stále věřila na lepší zítřky. České knihy často nečtu, ale tahle byla neskutečná, jistě se k ní časem vrátím.

SakuraLuci
09.05.2018 5 z 5

Tak toto byl ale moc hezký příběh. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem jí za dva večery. Určitě doporučuji, příběh je silný a zároveň velice citlivý.

adriane9
30.04.2018 5 z 5

Velmi velmi čtivá kniha, osobně jsem ji dala za dvě odpoledne. Příběh silné malé ženy, který se mi vryl do paměti a ze čtení si odnáším mnoho pocitů. Vyhrává ten, že ačkoli můžeme dosáhnout různých vrcholů v životě (vztahových, pracovních,..), tak vrchol mít a vychovávat děti nic nepředčí.