Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3668 989

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

Páájinka
03.03.2020 5 z 5

Perfektní příběh. Smutný ale uvěřitelný. Anna byla skvělá.

Ksyu
03.03.2020 5 z 5

Úžasná a nádherná kniha, četla jsem jedním dechem.

Vybubu
03.03.2020 5 z 5

Pohlazení po duši... Ryze optimistické a velmi lehce čitelné!

linda2125
02.03.2020 3 z 5

Příběh s obrovským potenciálem, který se ale nepodařilo využít. Knížku jsem vybrala do čtenářské výzvy na základě vysokých hodnocení a jsem bohužel zklamaná.
Přišla mi spíše pro začínající čtenáře, tak do čítanky pro 6. třídu ZŠ. Čte se opravdu lehce, vyjadřovací prostředky jsou jednoduché, vyprávění po povrchu, dosti černobílé s poměrně jasnými sděleními. Optimismus z ní jen čiší. A ten epilog! ...
Tematicky lze dílo přirovnat např. k románům A. Mornštajnové, které jsou ale zpracováním nesrovnatelně lepší.
3*s hodně odřenýma ušima.

ferdada
29.02.2020 5 z 5

Já sice vůni heřmánku necítím. Ale cítím, že jsem svědkem výborně odvedené práce. Kniha je skvěle napsaná, vtáhla mě do děje. A Anny si velmi vážím. Pro její sílu, statečnost, nezdolnou víru a hluboké člověčenství.
Děkuji za takový příběh!

jeníček
28.02.2020 5 z 5

Krásný příběh silné a odvážné Anny, který opravdu chytí za srdce. Vůni heřmánku budu cítit ještě dlouhou dobu.

Ouninka
26.02.2020 5 z 5

Co říct... Knížka, která vás chytne za srdce. Příběh jsem prožívala jako by mi běžel před očima film, neuvěřitelně krásně se četla.... opět pěkně vypovězený příběh o tom, jak to dřív chodilo a že to v dnešní době máme opravdu jednodušší ????. Těším se na další autorčiny knihy ????

Kačaba79
18.02.2020 5 z 5

Krásný příběh, který povzbudí a upozorní že vlastně nežiji vůbec špatně a vše jde překonat.

mekkinka
17.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, měla jsem ji přečtenou za tři dny. Ano, je pravda, že něco bylo ,,přeslazené,, a něco přehnané, ale jako celek se mi to opravdu moc líbilo... Lidé mají různé osudy a životní zvraty, proč by se to stát nemohlo, i když je to chvílemi trochu i ,,neuvěřitelné,, ? Knihu bych určitě k přečtení doporučila.

J&B
16.02.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem, smutný, ale krásný příběh. Knihu doporučuji.

pajaroh
15.02.2020 1 z 5

Jednou za čas mám chuť na něco nenáročného, ale toto doporučení se opravdu nepovedlo. Styl autorky je velmi jednoduchý (tak střední škola, rozvitá souvětí by jeden pohledal), příběh chvílemi zajímavý, ale většinou povrchní, a ty ploché postavy typu paní dokonalá a pan špatný - především hlavní superhrdinka je kombinací Matky Terezy, Jamese Bonda, Johanky z Arku a Mirka Dušína... A závěr se "sekerou" a později s "panem dokonalým" mě už jenom rozesmál.

kudrdlinka
15.02.2020 5 z 5

Ke knize jsem se vrátila po několika letech a tentokrát jako audio. Zapůsobila na ně snad ještě víc. Co všechno dokázala Anna překonat a zvládnout v tak mladém věku je obdivuhodné. Určitě takových žen bylo a je více, ale s touto se paní Körnerová setkala a její příběh krásně sepsala.
Obdivovala jsem nejen hlavní hrdinku, ale o ochotu ostatních lidí v těžkých dobách podat pomocnou ruku, i když sami na tom nebyli nejlépe.
Určitě je to kniha, kterou můžu doporučit.

pedobro
14.02.2020 5 z 5

Kouzlo čtenářské výzvy spočívá v tom, že je možné objevit dosud nepoznané, co by nás třeba ani hledat nenapadlo. Heřmánkové údolí pro mě bylo přesně takovým objevem. Objevila jsem autorku, o níž jsem nic nevěděla a mohla se začíst do nádherného příběhu...

BobaKozu
14.02.2020 5 z 5

Když si myslíte, že už nemůžete, přečtěte si tuto knihu a zjistíte, že se máte ještě dobře.

DAGISIKI
12.02.2020 5 z 5

Moc hezká knížka,já i mamka jsme ji přečetly jedním dechem. Už se těším na další knihy od této autorky.

polmari
12.02.2020 4 z 5

Nadhera, krása. Děkuji úkolům čtenářské výzvy.

Jůzlina
10.02.2020 5 z 5

Super čtivé, zajímavé téma, autorka dokáže výborně popsat pocity postav.

zimka.r
10.02.2020 5 z 5

Moc hezká knížka i příběh. Četlo se samo.

Martina410
08.02.2020 5 z 5

Obycejny pribeh jednoho tezkeho zivota v povalecne dobe, kdy se zilo v mnohem horsich podminkach nez dnes a i presto se lidi radovali. Smutny pribeh jedne zeny, nechapala jsem, jak by to vse mohla zvladat. Kniha byla psana opravdu ctive, precetla jsem ji za 2 dny. Nadhera.

ronave
06.02.2020 5 z 5

Krásná kniha, čtivá a pěkně napsaná :-)
Obdivovala jsem Annu jak ve svém mladém věku vše perfektně zvládala. Ke všemu se postavila čelem, hledala ve všem to lepší a doufala, že jednou bude dobře.
Nakonec své opravdové štěstí opravdu našla :-)
Anna dokázala vyjít i s málem... prostě úžasný příběh silné ženy.