Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117365/bmid_hermankove-udoli-oGy-117365.jpg 5 3693 3693

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

Lucieenka
19.04.2022 5 z 5

Člověk si po takovém čtení vždy váží v jaké době a blahobytu žije. Líbila se mi houževnatost Anny. Líbilo se mi, že se nikdy nepoddala osudu. Líbilo se mi, že na všem špatném si našla to dobré. Od Anny bychom se mohli učit. Jestli jsem do teď neměla oblíbenou knihu, tak už mám.

mendule
15.04.2022 5 z 5

Moc se mi líbí knihy této autorky.prostě píše tak poutavě, že se nedokážu odtrhnout.

Jana283
13.04.2022 2 z 5

Vkus neurážející čtení pro paní a dívky. Historické kulisy ne příliš propracované do hloubky. Slabí muži a silné ženy…komu z nás děvčat by se to nečetlo hezky. Ale když máte svých starostí a trápení nad hlavu a není nálada na nic složitého, tak je to dobrá oddechovka.

Aaloha
13.04.2022 5 z 5

Tak to bylo hodně rychlé čtení, nešlo se odtrhnout od knihy. Neuvěřitelné, co vše žena zvládne a vydrží, když to jinak nejde. Můžeme být rádi v jaké době žijeme.

marky2558
11.04.2022 5 z 5

Paní spisovatelka se touto knihou zařadila do mých oblíbených autorů. Knihu hodnotím lépe než Kukaččí hnízdo přestože i to je velmi podařená kniha.

fénix56
10.04.2022 3 z 5

Nejdříve jsem si myslela, že půjde o červenou knihovnu, proto jsem ani neměla chuť ji číst. Ale osud Anny rozhodně nebyl žádná červená knihovna, spíš naopak. Dovedla se s osudem poprat. Ze začátku byla až moc hodná, přizpůsobivá. Až časem se naučila bojovat za své děti i za sebe. A jak už to v životě bývá, potkávala lidi dobré i zlé. Vše se odehrávalo v drsných venkovských podmínkách, navíc v poválečné a poúnorové době. Jen to vše působilo trochu monotónně: porod, další porod, potrat atd.

Monuli36
09.04.2022 5 z 5

Nádherná knížka!!!Dlouho na ni nezapomenu.Všem DOPORUČUJI

sidonka
07.04.2022 5 z 5

Nádherná knížka přečtená jedním dechem. Vnitřní síla Anny byla neuvěřitelná, ale na druhou stranu neskutečně inspirativní, tuhle knížku budu mít dlouho v hlavě ale i v srdci

stejsdan
06.04.2022 5 z 5

Krásná knížka provoněná heřmánkem, lidským teplem, pokorou, vřelostí, pracovitostí, statečností a mateřstvím.
Paní Körnerovou jsem měla zařazenou jako autorku příliš romantických knih, což není můj šálek kávy, ale dala jsem na své oblíbené čtenáře a zase jsem se nezklamala.
Takže, až budu mít pocit, že se mi něco děje, stačí si vzpomenout na Annu, díky.

"Neodsuzuj chybujícího, nevíš, co trápí jeho duši."

princeznaj
05.04.2022 4 z 5

Příběh ze života, díky za něj, člověk si hned více váží toho co má a úžasná hlavní hrdinka a její odvaha, optimismus a síla, které jsou velkou inspirací

Dixinka
02.04.2022 5 z 5

To bylo krásné. Všem doporučuji.

markoj
01.04.2022 5 z 5

Mohla z ní být zahořklá, vyděšená, zlá ženská, měla by na to plné právo. Ale ona se na život dívala jinak a byla vděčná za samozřejmé věci, za míň než maličkosti, za přátelství...

Teribli
31.03.2022 5 z 5

Hezký příběh nebo spíš dobře vystavěný příběh, jedna z mých nejoblíbenějších knih. Paní Hana je autorka, která píše jedny z nejčtivějších knih u nás. Zároveň nejsou hloupé.

martineden
31.03.2022 4 z 5

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat, bála jsem se (ani nevím proč) přeslazené limonády. Klobouk dolů! Vylíčení běžných denních úkonů, které hrdinka zvládala levou zadní, na mě udělalo dojem a zaneslo zpátky do dětství k pradědovi do domu, kde nebyla tekoucí voda, chodilo se ke studni, suchý záchod, praní prádla byla práce na celý den... člověk to asi v mládí a dětství zvládá líp, stejně jako všechno zvládala Anna. Linka ze současnosti a vzpomínání mi přišla trošku zbytečná, hltala jsem hlavně tu historii v životě běžného člověka.

Mindy
29.03.2022 5 z 5

Krásná knížka. Už ten název - Heřmánkové údolí.
No - s Annou se život tedy moc nemazlil. A bylo obdivuhodné, jak si s tím vším dokázala poradit.

jehanys
27.03.2022 5 z 5

Je to ze života a o životě. Moc krásné vyprávění a děkuji autorce za bezva knihu.

Nelly
24.03.2022 3 z 5

Pro mne průměrná knížka - čekala jsem něco od Vypravěčky a dočkala se jen čtení od vypravěčky.

Klaton
20.03.2022 5 z 5

Kniha se čte moc hezky, je ukazkou toho, že některé ženy jsou neskutečně silné a dokážou vše...

Becca_
18.03.2022 2 z 5

Někteří tu píší, že to není červená knihovna. Podle mě ano, akorát příběh je zasazen do nelehké poválečné doby. Anna je hrdinka s velkým H. Všechno zvládne, všem pomůže, všechno zachrání. Musím říct, že mi lezla dost na nervy. Autorka píše opravdu jednoduchým stylem, který mě nezaujal. Velmi mi vadilo i opakování některých již známých informací. Také neustálé zmiňování, že Anna tlačí kočár, sporťák a kolik v tom má dětí. Tohle nebyl šálek mého čaje.

zoew
17.03.2022 5 z 5

Krásné čtení....tohle by si měl přečíst každý, kdo si stále stěžuje, že má těžký život.