Herečka

Herečka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261199/mid_herecka-TJL-261199.jpg 4 156 54

Román vtáhne čtenáře do vzrušujícího života slavné herečky Žofie Beladové. Neobyčejný příběh má zvláštní kouzlo v tom, že se rozvíjí z docela obyčejných životních souvislostí, a vše, co Žofie dokázala, připomíná dobrodružné hledání pokladů. Největší našla v lidech, které si oblíbila nebo je milovala, ale mnohokrát se v nich i zklamala. V polovině 90. let je Žofii čtyřicet a podruhé v životě je na vrcholu. Její příběh odráží, co přinášel život předtím a potom, ale z obojího nakonec zůstanou jen okamžiky, ve kterých vzniklo něco trvalého a opravdu prožitého, co nelze nikdy zapomenout ani ztratit.... celý text

Madla686
25.08.2018

Prvni knihu, kterou jsem od spisivatelky Vanove cetla, byla "Kdyz ptacka lapaji".Musim priznat, ze jsem ji ve svem komentari pekne "strhala".Ted jsem ale precetla "Herecku" a "Babi leto" a kniha i povidky se mi moc libily! Takze ve cteni jejich knih budu pokracovat s virou, ze se uz nezklamu!

Val
17.05.2018 5 z 5

Tak mě tedy Magda Váňová ani tentokrát nezklamala. Kniha má její typický rukopis a divná jména, která jsou její výrobní značkou :-) Charaktery hlavních postav popsané skvěle, děj uvěřitelný, jako bonus atraktivní herecké prostředí. Jako lehkou oddechovku rozhodně doporučuji .

1casper
03.05.2018 4 z 5

Opět knížka mojí oblíbené autorky.

Použila bych zde rčení - Všechna sláva, polní tráva -

Příběh kamarádek Žofie a Vandy, které se potkávaly celý život se mi líbil, pěkné čtení pro ženské, třeba na dovolenou.

Mimochodem, dcera Vandy - Evie byla chvílema na ránu....

i.stefany
16.01.2018 3 z 5

Odpočinkové počteníčko o životě herecké hvězdy, o její práci i soukromí, vztazích, přátelích i nepřátelích, o tom, jak je život nevyzpytatelný, o vzestupech a pádech. Hezky se to četlo, ale předešlé knihy mě bavily víc.

Jordyz
15.11.2017 4 z 5

Perfektní oddechovka. Příběh je tak krásně propracovaný, že mám pocit, že je opravdu skutečný a ne jen výplodem autorčiny fantazie. Kniha mě bavila, chvílemi mě rozčilovalo neuvážené jednání některých postav....prostě parádní počtení!

Aleh
23.10.2017 4 z 5

Jak skloubit kariéru úspěšné herečky, manželství, rodinu? Žofie si jde od mládí za svým cílem a nemá to lehké. Nemůže čekat, že v showbyznysu budou panovat přátelské vztahy, ale jde si za svým krok za krokem a je úspěšná. Úspěch jednoho však vyvolá i závist toho druhého. A také přijdou prohry a zklamání. I partnerské vztahy v tomto prostředí jsou vystaveny nelehkým zkouškám. Kolem Žofie se pohybují lidé, kteří by chtěli její úspěch a slávu využít pro sebe. Bude na to všechno Žofie dostatečně připravena? Autorka i v tomto případě potvrdila svůj talent zkušené vypravěčky. Zajímavý příběh o partnerských vztazích a kariéře okořeněný atraktivním prostředím showbyznysu.

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Děj ze života. Dobře se čte.

Cher
01.09.2017 5 z 5

Moc pěkné čtení. Obyčejný příběh ze života, ale velice pěkně se četl.

Kerberos
29.07.2017 4 z 5

Pěkně napsáno,četla jsem jedním dechem a zavzpomínala na dobu dovolených v Bulharsku a shánění něčeho pěkného na oblečení.

Tylinka
04.06.2017 5 z 5

Tak opět přečteno jedním dechem. Moc hezky napsané.

pinar
04.06.2017 5 z 5

Stejně jako všechny ostatní knihy od Magdy Váňové se výborně čte, postavy jsou dobře vykreslené, mají svůj charakter a je zajímavé sledovat jejich vývoj. Herečka má na rozdíl od předchozích knih pro mě velké plus - reálie předrevolučního obyčejného života - drobnosti typu nakupování v Tuzexu v Železné, shánění deodorantů BAC, autobusové výpravy do NDR pro boty, sezení v dnes již zaniklé restauraci u Raráška. Jsem generační souputník spisovatelky, tak vzpomínky na reálný život v reálném "socialismu" mne nostalgicky naladily a potěšily.

Pjater
07.11.2016 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Moc se mi líbila a mohu doporučit všem, kteří si chtějí u knihy odpočinout :)

JaKa1974
23.10.2016 5 z 5

Krásná kniha, stejně jako ostatní od paní Váňové, přečetla jsem ji jedním dechem.

Ankavi
22.10.2016 4 z 5

Kniha splnila to, co jsem od ní očekávala. Autorka má svůj čitelný rukopis, ale na téhle knize oceňuji optimistický závěr a naději, kterou svým postavám dala. Herecké prostředí, doba po sametové revoluci i osobní zápletky - to vše je propleteno vcelku zdařile. Jen gramatické chyby mě opravdu vytočily.

Yamunka
27.09.2016 3 z 5

Právě jsem dočetla, moc hezky napsané ale ta její dcera mě vytáčela až na půdu

regulax
15.09.2016 3 z 5

Pohodové letní čtení o nelehkém hereckém životě. Průlom kariéry herečky od studující, žádané, populární, ale i zklamané, zatracené a zkrachovalé ženy jak v profesním tak osobním životě. Téma dobrý, ale v nezáživném podání. Místy mě rozčilovalo jednání matky, pak zase dcery, ale to bylo asi jediné vzrůšo. Čtení které neublíží :-).

filipilka
04.09.2016 3 z 5

Čekala jsem od příběhu trochu více, ale špatný nebyl. Chyběla mi silna pointa.

Bramhr
27.08.2016 4 z 5

Kniha presne z rukopisu p.Vanove. Pro mne paradni oddychovka po prekombinovanych detektivkach a brutalnich vrazdach!
A jak se nekdo nize pozastavuje nad popisem jidel,mne se to treba libi.

ritz
17.08.2016 5 z 5

Mám ráda autorku a její knížky, píše krásně čtivě. Tato kniha byla super, přesně podle mého gusta, životní příběh hlavní hrdinky byl zajímavý.

orinka3
13.08.2016 4 z 5

Ad Joyce24 - a proč je teda hodnocena jako odpad?? Počítám, že jde o překlep.