Vražda v postranní ulici

Vražda v postranní ulici https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20563/bmid_vrazda-v-postranni-ulici-T76-20563.jpeg 4 307 33

Hercule Poirot série

Bohatou sérii detektivek Agathy Christie, královny tohoto žánru, jež vyšly v českém překladu, rozšiřujeme v této knize o soubor sestavený ze čtveřice kratších příběhů s Herculem Poirotem a nazvaný podle titulní z nich. V ní stejně jako v povídce Zrcadlo mrtvého muže stane tento Belgičan s nenapodobitelným šarmem a vyšetřovacími metodami před klasickou záhadou nevysvětlitelné smrti v uzamčené místnosti. V povídce pod názvem Podivná krádež pátrá po zloději nákresu přísně utajovaného bombardéru a během dovolené řeší – jak jinak, opět úspěšně – případ vraždy s podtextem nevěry nazvaný Trojúhelník na ostrově (televizní adaptace byla uvedena pod titulem Rhodský trojúhelník).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Knižní klub

Murder in the Mews , 1937

edith79
07.11.2018 5 z 5

Opět brilantní. Po předchozí knize jsem si musela lehce spravit chuť. A čím jiným si ji lépe spravit, než královnou detektivek.

dagmar5477
02.10.2018 5 z 5

Jako vždy perfektní.

konicekbily
18.06.2018 5 z 5

Soubor povídek se vždy hodnotí těžko. Záleží na tom, kdo ten soubor sestaví. Tady to byla sama autorka - před druhou světovou válkou. Před osmdesáti lety. A pořád je to ke čtení - jako velice dobrá odpočinková četba.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Já se opět mohu jen a jen opakovat. Agatha je má srdcová záležitost již třicet let a nikdy se to nezmění, opravdová láska je na celý život. I tento soubor povídek naprosto splnil má očekávání, nic bych neměnila a ráda se ke knize za pár let opět vrátím.

sarka45
01.12.2017 5 z 5

Moc ráda čtu Agathu Christie, i když všechny příběhy už znám a obvykle si i pamatuji rozuzlení, přesto je to pro mě potěšení. Ani slovo navíc, má to spád, je to nápadité, dýchá z toho poklidná Anglie. Všem doporučuji.

wiix
10.07.2017 3 z 5

Dej mi unikal, bol príliš obyčajný a podobný ako tie ostatné od nej, čo neuberá na jeho kvalite, len sa to horšie číta a zapamätáva.

Michalkotea
03.06.2017 4 z 5

Perfektná knihy, úplne ľahko sa čítala.Ako všetko od tejto spisovateľky.

Iva B.
16.02.2017 5 z 5

Pokud máte čas, tak to zvládnete ani ne za 2 hodinky, 4 povídky s Hercule Poirotem odsýpají a je to taková oddechovka, pokud znáte i seriálové zpracování, vrahové vás nepřekvapí.

laepus
24.11.2016 5 z 5

Tyhle povídky mám rád. A vůbec nevadí, že člověk je dávno nazpaměť (já tedy ano) zná z televizního zpracování. Ten krásně naivní přístup Agathy ke každému zločinu je kouzelný a nikdy se mi asi nezají.

Kubíííína
31.05.2016 4 z 5

Hezký výběr povídek, ačkoli byly jenom 4, proto jsem je přečetl v několika dnech.

Exit-50
04.02.2016 2 z 5

Tak moc mě nenadchla, ale vydržel jsem.

adajahoda
09.06.2015 4 z 5

dobrá

Thanyss
22.08.2013 3 z 5

Čtyři povídky od královny detektivek jsou zajímavé, ale talent paní Christie si zaslouží širší zpracování a více prostoru. A tak, i když se mi čtení líbilo, klasické detektivky s belgickým detektivem u mě stále vedou.
V první povídce, podle které se celá kniha jmenuje, bude Poirot řešit sebevraždu mladé ženy. Něco ovšem nesedí, nebyla to tedy nakonec vražda?
V Podivné krádeži se pokusíme rozluštit záhadně zmizelý, velmi tajný plán nového bombardéru, jehož by se velmi rády zmocnily jiné mocnosti, v Zrcadle mrtvého muže spatříme tvář vraha, který se svůj čin pokusí (marně) maskovat jako sebevraždu bláznivého a výstředního pána a nakonec nás čeká milostný Trojúhelník na ostrově Rhodos, mající za následek smrt krásné ženy.
U druhé a poslední povídky jsem měla pocit, jako bych je už někdy četla. Vzdáleně mi připomínaly jinou tvorbu od A. Christie.