Záhada zavretej schránky

Záhada zavretej schránky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309401/mid_agatha-christie-zahada-zavretej-sch-zhX-309401.jpg 4 234 64

Po celosvetovom úspechu románu Vraždy s monogramom, v ktorom britská autorka Sophie Hannahová znova uviedla na scénu Hercula Poirota, je tu ďalší záhadný prípad, ktorý môže vyriešiť iba geniálny belgický detektív! Lady Athelinda Playfordová plánuje usporiadať vo svojom sídle Clonakilty večierok, no nepôjde o bežnú spoločenskú udalosť. Lady Playfordová sa totiž náhle rozhodla zmeniť svoj závet a na večeri sa to chystá oznámiť prítomným. Medzi hosťami sa nachádzajú i dvaja muži, s ktorými sa hostiteľka ešte nikdy nestretla: slávny detektív Hercule Poirot a inšpektor Edward Catchpool z londýnskeho Scotland Yardu. Ani jeden z nich netuší, prečo ho pozvali – vari sa lady Playfordová obáva, že sa stane obeťou vraždy? Ak áno, prečo potom robí všetko preto, aby možného vraha vyprovokovala?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Closed Casket , 2016

Michaeles
18.10.2016 3 z 5

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale ani mě nějak moc nenadchla. Některé pasáže jsou až moc dlouhé a nezáživné, ale někdy se zase člověk začte tak, že si ani neuvědomí, že čte i několik desítek minut. Další knihu od Sophie Hannah už asi vyhledávat nebudu.

evasamankova
12.10.2016 5 z 5

Velmi čtivé a sympatické. O třídu lepší než Vraždy s monogramem, protože plynulejší, uvěřitelnější a víc "Agathovské".
Sophie Hannah mě zkrátka baví všemi svými knihami :))

tereza8
08.10.2016 5 z 5

Velmi pěkný a poutavý příběh. Rozuzlení na konci bylo skvělé. Celý děj jsem si vlastně představovala jako film. A také se mi podařilo odhalit vraha. Za mě skvělé!

David_Vesely
25.09.2016 4 z 5

Kniha se moc dobře čte, má spád a je vidět zlepšení oproti prvnímu dílu! Knihu doporučuji moc a těším se na další díl (pokud vyjde). Některým pasážím by prospělo zkrácení, ale kniha si 4 hvězdy zaslouží!

Sophie Hannah
anglická, 1971