Smrt staré posluhovačky

Smrt staré posluhovačky https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232/bmid_smrt-stare-posluhovacky-HDZ-232.jpeg 4 619 93

Hercule Poirot série

V Broadhinny, poklidné anglické venkovské obci, „žijí nóbl lidi,“ jak tvrdí paní poštmistrová Sweetimanová. Zaběhnutý řád sice naruší vražda staré posluhovačky, ovšem policie koná, jak má, a brzy dopadne a před soudem usvědčí pachatele. Tak je to v pořádku – anebo ne? Vrchní policejní inspektor Spence má své pochybnosti, a když se s nimi svěří slavnému detektivovi Hercule Poirotovi, který se nemůže smířit s nudným nicneděláním na zaslouženém odpočinku, rozčeří hladinu tradiční idyly pořádný uragán a z hlubin vypluje na povrch mnohé, co nikdo ani netušil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Mrs McGinty's Dead , 1952

ivanaga
10.09.2016 3 z 5

Dobře napsaná klasická detektivka, jak se na Agathu sluší. Spousta postav na anglickém venkově, jejich mikropříběhy, pomalé odkrývání minulosti a jasná konečná pointa.

Spýťa
14.11.2015 5 z 5

Pěkná detektivka, četla se mi velmi dobře :)

marcela6183
09.10.2015 5 z 5

Tak přiznám bez mučení, že tady mám deficit - nejprve viděla pana Sucheta, až pak četla. Takže jsem dopředu věděla, do čeho jdu. Ale jak moc se ochudím o zážitek a skvělý překlad z pera Evy Konddysobé, to jsem netušila.
Postrádala jsem tedy onu magickou sílu zhltnout knihu na jeden nádech, abych věděla, jak to dopadne. Nezvyklý námět a pro mne totálně dokonalý leitmotiv - rýmička.
JOJOJOJOJO! :-D

woodward
17.08.2015 5 z 5

Trpící Poirot v péči roztomilé, totálně neschopné paní domácí. Samozřejmě je tam i vražda a nakonec odhalený vrah - ale nějak mám pocit, že paní Agatha ty útrapy pro Poirota vymyslela "naschvál".

Owain
06.11.2014 4 z 5

Tak tady jsem se sekla na celé čáře =) Poirot opět perfektní =)

Rendolet
10.09.2014 4 z 5

Překvapivé rozuzlení..vynikající četba :) autorku a hlavně Hercule Poirota jsem si zamilovala

me.odstiny.knih
12.08.2014 4 z 5

Ni na chviličku bych nepodezírala tu osobu která to nakonec vše spáchala...... a to mám ráda když až do konce netušíte kdo je vrah.

THERISA
22.05.2014 5 z 5

Na Pět malých prasátek jsem záhy navázala četbou Smrti staré posluhovačky a ve své lásce k Agátě jsem se jen utvrdila. Nebylo to jen poblouznění, nebyla to náhoda, byl to osud. Já a knihy Agáty Christie k sobě prostě patříme. Hercule Poirot je frajer a Sherlock Holmes se může jít vycpat. Smrt staré posluhovačky se mi líbila dokonce ještě víc než Prasátka. Hercule je tady k sežrání a Agáta vytvořila skvěle složitou zápletku, kterou opět zcela jednoduše v závěru rozpletla. Navíc dokonalé vykreslení „uklevetěného“ venkova s postavičkami, které najdeme snad v každé vsi na světě. Některé věci se holt s dobou nemění, jen vrazi v románech Agáty Christie vždy zůstávají překvapením až do konce.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Jako vždy záhada jako řemen a překvapivé rozuzlení. Výborná je i v TV verzi.

locin
15.06.2013 4 z 5

Jednoduše detektivka od Agathy, do konce v nejistotě. Přemýšlet nad tím kdo to vlastně byl.

danuska
05.06.2013 3 z 5

Pribeh az tak nezaujal, ale je to stara klasika, az do konca som netusila, kto je vrah.

rm
06.03.2013 5 z 5

Velmi vtipně napsaná detektivka!

Selinute
10.11.2012 4 z 5

Napínavá detektivka s výbornou zápletkou a zajímavým rozuzlením. To je prostě Agatha.