Poslední weekend

Psychologicky dobře propracované postavy tohoto dramatu podceňují příliš zřejmé motivy a složitými konstrukcemi se spíše vzdalují než přibližují vyřešení případu. Proslulý Hercule Poirot nejenže vypátrá vraha, ale svým pochopením pro tajná zákoutí lidské duše dokáže nenápadně dát nový směr životům, poznamenaným touto tragickou událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25679/posledni-weekend-25679.jpg 4.3210

Hercule Poirot (24.)

Hollow (1946)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Josef Lukasík

Iki1

Je vcelku zajímavé porovnání moderních detektivek s těmito staršími. "Moderní doba" nezrychlila pouze život. Agatha Christie vychází z dokonalé znalosti prostředí i stylu tehdejšího života a do dnešní doby přenáší i onen neuspěchaný způsob řešení vraždy.

DracoMalfoy

Musím říct, že jsem se malinko nudila. Vraha jsem sice, jak už je zvykem, neodhalila, ale příběh mi přišel trochu slabší.

08.12.2018

Zase další vynikající kniha od mé milované spisovatelky :-). Oběť mi nebyla ani trochu sympatická, naopak jsem měla pro vraha dokonce i tak trochu pochopení ;-). Případ se komplikuje a zamotává, podezřelých je hned několik, Hercule Poirot namáhá svoje šedé buňky mozkové, všechny kolem vyslýchá a vyšetřuje - a nakonec s lehkostí sobě vlastní odhalí vraha, kterého bychom (jako obvykle) podezírali nejméně. Takže nezbývá než dát plný počet a knihu doporučit :-).

MonikaHos
28.11.2018

Ač se opravdu stydím, tak toto byla moje první kniha od autorky. A jsem naprosto nadšená! Kniha mě neuvěřitelně vtáhla do děje, autorka to umí skvěle se slovy a bravurně vykreslené charaktery postav jsou už jen taková třešnička na dortu. Jsem ráda, že mě čtenářská výzva KONEČNĚ zavedla k téhle úžasné ženě a už se těším na její další knihy.

agatha2
26.11.2018

Opět skvěle propracovaná Agathina záležitost. Za mě není co vytknout. Miluji Agathu od svých cca desíti let a tato láska nikdy nezmizí. Opětovně se k jejím knihám vracím. Vždy, když chci nějakou kvalitní detektivku bez brutalit a anomálií, sáhnu po staré dobré Anglii, Poirotovi či slečně Marplové a vím, že mě čeká skvělý čtenářský zážitek. Za tyto knihy budu nadosmrti vděčná této královně detektivního žánru.

happy-smile
10.11.2018

Další typická a typická dobrá kniha Agathy Christie. Přechozí díl Pět malých prasátek mě moc nebavil, a tak se mi do dalších knih Agathy Christie moc nechtělo a vrátila jsem se k ní až v rámci čtenářské výzvy. A rozhodně nelituji, tento díl je velmi dobrý, pachatelů se nabízí hned několik a je jen na vás, ehm pardon na Herculovi Poirotovi, aby zjistil, kdo je ten pravý. Už se těším na další setkání s Herculem Poirotem, ještě že toho Agatha napsala tolik.

SilvieSisinka
14.10.2018

Příjemné čtení. Zamotana zápletka v rodině. Vraha chránili jeho bližní až dokonce.

Ivan F
04.10.2018

Také príjemné čítanie, ktoré je viac džentlmenské než detektívne. Okrem toho mi tentoraz Poirot prišiel ako nie práve podarený doplnok k hre,ktorá by sa zaobišla aj bez neho. Asi mala pani spisovateľka zmluvu na detektíva s excelentnými mozgovými bunkami a niečo v šuplíku a tak to splácala dohromady. Ako oddychovka fajn, ale kvalít najlepších Poirotových príbehov nedosahuje.

dagmar5477
04.10.2018

Jako vždy není co vytknout.

TimeLord
22.09.2018

Slabšie než iné detektívky, ktoré som od Agathy Christie čítal. Polovičku knihy trvalo, než sa vôbec udiala vražda, a Poirot to začal vyšetrovať. Lenže v ďalšej polovičke boli zase len opisy a dialógy iných postáv, a Poirot sa mi tam zdal taký okrajový. Miesto popisu vyšetrovania tam boli zbytočné rozhovory medzi postavami, ktoré by kľudne mohli byť skrátené na tri stránky, a malo by to rovnaký účinok. Vôbec som sa nevedel dostať do takej detektívnej atmosféry, a po väčšinu knihy som sa nudil. Keď už tam aj bola časť s Poirotom, tak bola veľmi krátka, a ani moc nepriniesla. Za mňa je to tak 50%

Magič
20.09.2018

Zase parádní kniha z pera nejslavnější detektivní spisovatelky. Na rozdíl od jiných příběhu mi tam chybělo odhalení vraha od pana Poirota..čekala jsem, že jim všem vytře zrak. I tak to bylo super čtení

jiri9568
14.09.2018

Opět skvělé čtení

mahdal
26.08.2018

Knihu hodnotím v rámci knih od A. Christie. Zajímavá detektivka, ostatně jako téměř každá od této autorky. Bohužel jsem knihu neměl možnost přečíst v menším časovém rozestupu, a tak jsem se do děje musel znovu a znovu vtahovat. (Což je vždy na škodu). Tato detektivka patří mezi ty lepší od autorky, a to především možnostmi vyřešením vraždy a nalezením vraha. Připadalo mi, jako by v této knize byl Poirot tak trochu v pozadí a odhalení vraždy bylo spíše ponecháno osudu, co mě trochu mrzelo. Neboť znát pochody malých šedých buněk u Poirota byl vždy zážitek. Ale i přes tuto menší nedokonalost knihu doporučuji.

Usignolo
01.05.2018

Tentokrát byl zmaten i sám ó velký Hercule. Příjemné čtení, já to "slupla" mezi Prahou-Ostravou a zpět :-)

pip11
11.04.2018

První půle byla velmi nezajímavá, příliš ,,rozlezlý" popis osob. Když už se začalo vyšetřovat, začalo to být konečně zajímavé.

petgona
05.03.2018

Mozno trochu slabsia z autorkinych knih, napriek tomu som ju zlhtla. Musim sa priznat, ze napriek tomu, ze vrazda bola zamotana a ja som nemala ani potuchy, kto je vrahom (zase!), najviac sa mi pod kozu zavrtali Henriettine myslienove pochody v uvode, ako tvorila a nasledne znicila Nausicu.

kratochwilova
03.03.2018

Strašný rozjezd. Raději jsem prvních dvacet stran přeskočila,pak to šlo. Jinak nic moc.Jak už tu někdo psal- slabší dílo.

medlovice
02.03.2018

Moje první kniha od Agathy Christie. A přiznám bez mučení a výslechu, vzdala jsem to , nedočetla. Nejdřív jsem se nadchla a pak uklidnila tím, že jedna z osob je Veronika a můžu ji zasadit do Čtenářské výzvy 2018 ale ne není to pro mě. Snad za dvacet let...

paulinschildie
02.02.2018

Autorčino slabší dílo. Poirot tady byl hodně nevýrazný, vyšetřování se vlastně téměř nezúčastnil. Bývalo by bylo lepší, kdyby v této knize Agatha vynechala HP úplně a o to více by zvýraznila toho druhého vyšetřovatele, který si vedl poměrně dobře.

Co se týče zápletky, ta se mi moc líbila. John - oběť vraha - byl tak neskutečně protivný, až se nedivím, že ho někdo zavraždil.

DarkLady
02.01.2018

Za prvé: značně rozdílné od seriálu. Takže i vášniví serialoví nadšenci jako já si počtou a mají se na co těšit.

Za druhé: v této knize byl Poirot jen do počtu. Bylo hned znát, že s ním autorka nepočítala...

Monike
06.05.2017

Paradni zapletka ☺

konicekbily
24.04.2017

První polovina knihy působí jako psychologický román, po vraždě je to zamotané, možná až moc, ale závěr vše vyřešil. Důkladně.

JiříM
04.03.2017

Tohle je nejpodivnejsi příbeh který jsem od autorky zatím četl, a že už jsem něco prečetl. Zřejmě jistá autorčina averze k HP se zde velmi podepsala. Nevim zda to je ve všech vydáních, ale v mém vydani je oběti 24, což by později nedávalo smysl.

lenulitah
26.01.2017

Kniha se mi moc líbila. Nemohla jsem se odtrhnout. Tahle detektivka je sice trochu jiná než ostatní od Agathy - rozsáhlejší, víc psychologie.., ale to mi vůbec nevadilo, naopak. Závěr mě překvapil, ačkoliv jsem to tušila..

natkaf
27.04.2016

Skvělá kniha s nečekaným závěrem. Psychologie dělá vše.

Jahoda197
27.03.2016

Tak nějak se pořád nemůžu rozhodnout, jestli mám ráda detektivky. Postavy téhle knihy mi nijak zvlášť nesedly, ale hledání vraha se mi líbilo. Závěr jsem nečekala, ale vzhledem k tomu, že jsem neměla žádnou teorii, ani nikoho, koho bych jako vraha chtěla, tomu nemůžu nic vytknout.

Dodi
20.03.2016

Uplne ina na ake knihy som od Christie s Poirotom zvyknuta. Jeho vysetrovanie bolo v uzadi a ani sa nespraval tak povysenecky ako obycajne. Nie je to pre mna len detektivka, ale aj psychologicky skvela kniha.

MarekG
29.02.2016

Tuto úžasnou knihu jsem přečetl jedním dechem.Úplně jiný tip zápletky, než jsem u A. Christie zvyklí.

Mona.Lisa
31.01.2016

Tak jsem se rozhodla přečíst si dílo této uznávané spisovatelky na mnohá doporučení, ale hlavně to sama považuji za všeobecnou znalost ohledně literatury. Bohužel jsem byla hluboce zklamaná. Poirot mi vůbec nepřišel jako nějak výjimečný detektiv, postrádala jsem šokující objevení a pozoruhodné zápletky, skvělou dedukci detektiva a tak dále... Asi jsem moc zmlsaná Sherlockem...

eiramka
11.12.2015

Stará dobrá Agatha - perfektně vykreslené postavy - manžel Narcis a jeho manželka submisivní až k pláči, mile trhlá Lady a její služebnictvo, milostný trojuhelník a otázka vezmou se, nevezmou se ? :) Poirot je tady tak trochu v pozadí, ale to nevadí, Mám přečtěnou skoro celou Agathu a sama pro sebe jsem si tuhle její knihu zařadila tak doprostřed spektra - většinou u ní víte, co kupujete, a tohle rozhodně nebylo zklamání.