Poslední weekend

Poslední weekend

Psychologicky dobře propracované postavy tohoto dramatu podceňují příliš zřejmé motivy a složitými konstrukcemi se spíše vzdalují než přibližují vyřešení případu. Proslulý Hercule Poirot nejenže vypátrá vraha, ale svým pochopením pro tajná zákoutí lidské duše dokáže nenápadně dát nový směr životům, poznamenaným touto tragickou událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25679/posledni-weekend-25679.jpg 4.3186

Hercule Poirot (24.)

Hollow (1946)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Josef Lukasík

TimeLord
včera

Slabšie než iné detektívky, ktoré som od Agathy Christie čítal. Polovičku knihy trvalo, než sa vôbec udiala vražda, a Poirot to začal vyšetrovať. Lenže v ďalšej polovičke boli zase len opisy a dialógy iných postáv, a Poirot sa mi tam zdal taký okrajový. Miesto popisu vyšetrovania tam boli zbytočné rozhovory medzi postavami, ktoré by kľudne mohli byť skrátené na tri stránky, a malo by to rovnaký účinok. Vôbec som sa nevedel dostať do takej detektívnej atmosféry, a po väčšinu knihy som sa nudil. Keď už tam aj bola časť s Poirotom, tak bola veľmi krátka, a ani moc nepriniesla. Za mňa je to tak 50%

Magič

Zase parádní kniha z pera nejslavnější detektivní spisovatelky. Na rozdíl od jiných příběhu mi tam chybělo odhalení vraha od pana Poirota..čekala jsem, že jim všem vytře zrak. I tak to bylo super čtení

jiri9568

Opět skvělé čtení

mahdal

Knihu hodnotím v rámci knih od A. Christie. Zajímavá detektivka, ostatně jako téměř každá od této autorky. Bohužel jsem knihu neměl možnost přečíst v menším časovém rozestupu, a tak jsem se do děje musel znovu a znovu vtahovat. (Což je vždy na škodu). Tato detektivka patří mezi ty lepší od autorky, a to především možnostmi vyřešením vraždy a nalezením vraha. Připadalo mi, jako by v této knize byl Poirot tak trochu v pozadí a odhalení vraždy bylo spíše ponecháno osudu, co mě trochu mrzelo. Neboť znát pochody malých šedých buněk u Poirota byl vždy zážitek. Ale i přes tuto menší nedokonalost knihu doporučuji.

Usignolo

Tentokrát byl zmaten i sám ó velký Hercule. Příjemné čtení, já to "slupla" mezi Prahou-Ostravou a zpět :-)

pip11

První půle byla velmi nezajímavá, příliš ,,rozlezlý" popis osob. Když už se začalo vyšetřovat, začalo to být konečně zajímavé.

petgona

Mozno trochu slabsia z autorkinych knih, napriek tomu som ju zlhtla. Musim sa priznat, ze napriek tomu, ze vrazda bola zamotana a ja som nemala ani potuchy, kto je vrahom (zase!), najviac sa mi pod kozu zavrtali Henriettine myslienove pochody v uvode, ako tvorila a nasledne znicila Nausicu.

kratochwilova

Strašný rozjezd. Raději jsem prvních dvacet stran přeskočila,pak to šlo. Jinak nic moc.Jak už tu někdo psal- slabší dílo.

medlovice

Moje první kniha od Agathy Christie. A přiznám bez mučení a výslechu, vzdala jsem to , nedočetla. Nejdřív jsem se nadchla a pak uklidnila tím, že jedna z osob je Veronika a můžu ji zasadit do Čtenářské výzvy 2018 ale ne není to pro mě. Snad za dvacet let...

paulinschildie

Autorčino slabší dílo. Poirot tady byl hodně nevýrazný, vyšetřování se vlastně téměř nezúčastnil. Bývalo by bylo lepší, kdyby v této knize Agatha vynechala HP úplně a o to více by zvýraznila toho druhého vyšetřovatele, který si vedl poměrně dobře.

Co se týče zápletky, ta se mi moc líbila. John - oběť vraha - byl tak neskutečně protivný, až se nedivím, že ho někdo zavraždil.

DarkLady

Za prvé: značně rozdílné od seriálu. Takže i vášniví serialoví nadšenci jako já si počtou a mají se na co těšit.

Za druhé: v této knize byl Poirot jen do počtu. Bylo hned znát, že s ním autorka nepočítala...

Monike
06.05.2017

Paradni zapletka ☺

konicekbily
24.04.2017

První polovina knihy působí jako psychologický román, po vraždě je to zamotané, možná až moc, ale závěr vše vyřešil. Důkladně.

JiříM
04.03.2017

Tohle je nejpodivnejsi příbeh který jsem od autorky zatím četl, a že už jsem něco prečetl. Zřejmě jistá autorčina averze k HP se zde velmi podepsala. Nevim zda to je ve všech vydáních, ale v mém vydani je oběti 24, což by později nedávalo smysl.

lenulitah
26.01.2017

Kniha se mi moc líbila. Nemohla jsem se odtrhnout. Tahle detektivka je sice trochu jiná než ostatní od Agathy - rozsáhlejší, víc psychologie.., ale to mi vůbec nevadilo, naopak. Závěr mě překvapil, ačkoliv jsem to tušila..

natkaf
27.04.2016

Skvělá kniha s nečekaným závěrem. Psychologie dělá vše.

Jahoda197
27.03.2016

Tak nějak se pořád nemůžu rozhodnout, jestli mám ráda detektivky. Postavy téhle knihy mi nijak zvlášť nesedly, ale hledání vraha se mi líbilo. Závěr jsem nečekala, ale vzhledem k tomu, že jsem neměla žádnou teorii, ani nikoho, koho bych jako vraha chtěla, tomu nemůžu nic vytknout.

Dodi
20.03.2016

Uplne ina na ake knihy som od Christie s Poirotom zvyknuta. Jeho vysetrovanie bolo v uzadi a ani sa nespraval tak povysenecky ako obycajne. Nie je to pre mna len detektivka, ale aj psychologicky skvela kniha.

MarekG
29.02.2016

Tuto úžasnou knihu jsem přečetl jedním dechem.Úplně jiný tip zápletky, než jsem u A. Christie zvyklí.

Mona.Lisa
31.01.2016

Tak jsem se rozhodla přečíst si dílo této uznávané spisovatelky na mnohá doporučení, ale hlavně to sama považuji za všeobecnou znalost ohledně literatury. Bohužel jsem byla hluboce zklamaná. Poirot mi vůbec nepřišel jako nějak výjimečný detektiv, postrádala jsem šokující objevení a pozoruhodné zápletky, skvělou dedukci detektiva a tak dále... Asi jsem moc zmlsaná Sherlockem...

eiramka
11.12.2015

Stará dobrá Agatha - perfektně vykreslené postavy - manžel Narcis a jeho manželka submisivní až k pláči, mile trhlá Lady a její služebnictvo, milostný trojuhelník a otázka vezmou se, nevezmou se ? :) Poirot je tady tak trochu v pozadí, ale to nevadí, Mám přečtěnou skoro celou Agathu a sama pro sebe jsem si tuhle její knihu zařadila tak doprostřed spektra - většinou u ní víte, co kupujete, a tohle rozhodně nebylo zklamání.

derminator
05.12.2015

Tahle Agatha mě sice moc nebavila, ale je to zajímavá detektivka i když rozuzlení tentokrát nic moc. Nevím ale je zde mnoho keců okolo a kniha tím ztrácí na kvalitě za mě 50%.

ELMA
05.11.2015

Když mě celá ta Angkatellovic famílie děsně lezla na nervy...
PS: Agatha jinak nezklamala :-)

Evik30
12.10.2015

Po shlédnutí tohoto příběhu v televizi mi tato kniha připadá mírně lepší. Více propracovanější a rozvíjející vaši představivost. Stejně jako u čtenářky Pavucika mi přišlo že Poirot se v příběhu vyskytoval dost málo. Příběh byl zamotaný a vrah do poslední chvíle byl chráněn osobami z jeho blízkosti. Kniha se čte dobře jako téměř všechny od Agathy a určitě brzy zase na některou šáhnu.

Sebasti
13.07.2015

Velice poutavý a dojemný příběh. Detektivka je opět smotaná s trochou lásky. Hrozně mě bavily úžasné postavy. Také jsem zjistil, že Agatha měla smysl pro humor, nečekal jsem, že se u hledání vraha zasměji. Zápletka je opravdu zajímavá, snad i originální. Jedna z mých oblíbených knih od Královny zločinu.

Henriette
22.06.2015

První polovina knihy byla dosti nezáživná, samý rozbor duší a myslí.... pak však přišel na scénu Poirot a příběh dostal ten správný spád.

pavucik
21.06.2015

Celkom dobra oddychovka. Dala by som hodnotenie 3.5. Prostredie fajn, postavy OK (aj ked jedna ci dve my celkom liezli krkom), len Poirota tam na moj vkus bolo malo. Ak ked bol svedkom vrazdy (cize jeho nastup v pribehu celkom skoro), pocas vysetrovania ho uz bolo menej, skor tak v uzadi. Preto pravdepodobne nizsie hodnotenie ako zvyknem poirotovkam davat. Tesne pred touto som docitala Macka medzi holubmi, a i ked v tejto prisiel Poirot na scenu skoro az pri konci, pacila sa mi viac.

wooloong
06.10.2013

Vsaďte se, že ani tentokrát nerozluštíte, kdo je vrahem. Ale až to Poirot udělá za vás, budete pořádně překvapeni.