Lord Edgware zomiera

Lord Edgware zomiera https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351352/bmid_lord-edgware-zomiera-10q-351352.jpg 4 452 65

Hercule Poirot série

Vynikajúca detektívka Agathy Christie z roku 1933 vychádza prvý raz v slovenskom preklade. Keď sa nájde telo lorda Edgwara, inšpektor Japp má v prípade hneď jasno. Tesne pred smrťou totiž lorda navštívila jeho manželka, slávna herečka Jane Wilkinsonová, ktorú sám Hercule Poirot počul vyhlasovať, že by sa potrebovala manžela zbaviť, aby sa mohla vydať za vojvodu z Mertonu. Ako však mohla zabiť lorda Edgwara, keď v čase vraždy sedela na večeri s priateľmi? A aký mohla mať motív, keď manžel už pred šiestimi mesiacmi súhlasil, že sa s ňou rozvedie? Mŕtvych postupne pribúda a zdá sa, že tento prípad bude pritvrdým orieškom aj pre slávneho detektíva.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Lord Edgware Dies , 1933

markétka2002
14.03.2014

pecka jinými slovi, se popsat nedá fakt lidi.to si musíte přečíst.

pavucik
06.01.2014 4 z 5

Velmi sa mi tato detektivka pacila. Dobre prepacovany dej, Agatha naozaj nesklamala. Uz som si myslela ze som uhadla vraha, ale bohuzial. Velmi som sa potesila reedicii tejto knizky, kedze som nevlastnila predoslu verziu, naozaj ma potesilo, ked som ju ku koncu roka nasla na policiach knihupectiev. Agatha christie je skratka kvalita, ktora nikdy neomrzi.
Naopak sm celkom sklamana, ze v slovenskom jazyku nevychadza tolko knih od Agathy ako by som chcela. I ked tohoto roku vysli myslim 3 a vsetky s Herculom Poirotom, aj tak by sa nasi mohli polepsit.
Velmi sa paci ze knizny klub kazdy rok pracuje na dalsich a dalsich reediciach atd. Dufam, ze sa dockam aj knih, ktore od Agathy vysli pre mna bohuzial davnejsie a rada by som si doplnila zbierku o tieto vydania napr. Posledni weekend...

pistalka
30.12.2013 4 z 5

--- Časy se mění a třeba budeme za pár desítek let nostalgicky vzpomínat na dobu, kdy jsme četli severskou krimi, a budeme ji hledat v antikvariátech, protože se už dávno přestala vydávat. A třeba taky čas od času dostaneme chuť na klasickou anglickou detektivku, a to budeme vědět, že stačí zajít do knihkupectví, protože jistý druh kvality se prosadí v každém čase.
Milá Královno zločinu, První dámo detektivky nebo jak jinak Tě za posledních sto let titulovali. Chci Ti říct, pokud se na nás usmíváš z literárního nebe, že žádný z těch titulů není přehnaný, za vlasy přitažený, ač Ty sama bys je při své skromnosti používala jen velice nerada. Právě jsem dočetl čtyřiapadesátou knihu od Tebe. Což je, jak by jistě každý uznal, obdivuhodný počet napsaných knih (a to mi ještě v záloze pár zbývá). Putujeme spolu už přes deset let, a já si kolikrát říkám: jak to ta Agatha dělala? A vždycky, když jsem se sám pokoušel něco podobného napsat, ztroskotal jsem po pár stránkách a zmuchlaný papír odhodil do koše. Bohužel, nejsem Agatha Christie. A pak, když vidím ty stohy pokračovatelů, napodobovatelů, zkouším někdy i je. Jenže, také nejsou Agathou Christie. A tak mě napadlo, že pravým důvodem takového dlouholetého úspěchu je jedinečnost, kterou lze jen těžko napodobit. Protože začíst se po čtyřiapadesátá nebyla vůbec žádná nuda, těkal jsem očima od stránky ke stránce a užíval si milou prokreslenost postav, důvtip a ješitnost Hercula Poirota, laskavý anglický humor. Je to něco, čemu ani sto let nestačilo k zestárnutí, což je obdivuhodná nadčasovost. Schválně, kolik věcí z počátku devadesátých let považujeme za neaktuální, zastaralé? Ony i ty vraždy jsou ve Tvém podání jakési milé, něžné… hezké. Tak se laskavě nediv, co na Tobě stále všichni vidíme. ---

A děkuju databaziknih.cz za poskytnutí recenzního výtisku. Asi přistavím knihovnu, Agáto!
(29. prosince 2013 – 30. prosince 2013)

Thanyss
18.06.2013 4 z 5

Tahle kniha mi příběhem trochu připomínala Záhadu na zámku Styles, kde je vrah na začátku také úplně zřejmý až je to podezřelé a nepravděpodobné. Ale myslím si, že tady byla zápletka o něco složitější a mně se více líbila. Vrah je naprosto bezcitný a přesvědčený o své dokonalosti a neomylnosti. Chytrý koneckonců je, protože se mu podaří svést Hercula Poirota na špatnou stopu, ale nakonec je na slavného detektiva krátký, i když rozřešení má na svědomí náhodně vyslechnutá poznámka na ulici. Příběh ukazuje, že i geniální detektiv může sledovat falešnou stopu a rozřešení vraždy může záviset na náhodě.

imatulo
21.03.2012 5 z 5

Skvelá kniha...doposlednej kapitoly som bol na vážkach kto je vrah...záver prekvapivý a strhujúci